Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Desatero rodičům (pro pokročilé)

04.07.2011
1) Po přirozeném (nejlépe orgasmickém) porodu doma nebo v malém porodním centru „jako“ doma, jen s dulou nebo porodní asistentkou, neodkládání do kočárků (na Bali např. tvrdí, že dítě do 6 měsíců věku by se nemělo dotknout bosou nožkou země) a co nejdelším kojení se pak pokuste svým dětem co nejméně překážet v optimálním vývoji. Devět měsíců těhotenství je totiž jen první polovinou doby, potřebné ke správnému vývoji mozku: i druhých nejméně devět měsíců je životně důležitých.

2) Děti potřebují lásku a poté (důsledné) hranice. A co nejvíce komunikace, tedy smyslových a vzdělávacích podnětů (když zdravé dítě „zlobí“, znamená to, že už mu coby zdroj informací nestačíte), včetně toho základního: vědomí, že matka je nablízku, nejlépe i v mysli, s ním. Když v temné noci přijde někdo z rodičů dítě (po jeho zavrnění) pochovat, ono vždy předem zapne ty svalové partie, které odpovídají úchopu muže nebo ženy: tak moc je (téměř telepaticky) propojeno s matkou či otcem.

3) Zásadní heslo kojeneckého a batolecího věku – hladit, hladit, hladit (a zpívat) a být mu nablízku. Nikdy dítě neodkládejte před televizor (sledování televize vede k tělesné ale i duševní degeneraci), podvědomě to vnímá jako zradu a ztrátu kontaktu. Dlouhodobější oddělení od rodičů vede k pozdějším poruchám učení. Pamatujte také, že přílišná hygiena škodí (dítě si tak nevybuduje vlastní silnou imunitu), a že vnímá synesteticky a potřebuje především milující atmosféru (vycítí i to, co si jen myslíte). A mimochodem, mateřské šišlání není nic škodlivého, naopak, kojenec slyší nejlépe právě v těchto frekvencích.

4) Dítě by mělo vyrůstat co nejvíce v přírodě, tedy (ještě předtím, než se naučí číst a psát) poznávat a poznat svět v jeho přirozené, trojrozměrné formě… a hlavně v příbězích. Ne z obrázků a ve dvou rozměrech. Čtěte mu a vyprávějte si s ním (třeba znovu a znovu o tom, jak se narodilo, ale klidně si i vymýšlejte, to děti milují). Nezapomeňte, že současné děti už mají jiné (např. pro počítače připravené) mozky a intuitivně chápou daleko víc, než tušíte.

5) Heslem pro výchovu dítěte do 7 let (tehdy je již zformována emoční struktura na celý život) budiž chválit, chválit, chválit. Zvláště chlapečky. Protože každá nespravedlivá výtka (dítě spolehlivě rozezná, kdo je hodný a kdo zlý, a naopak není schopno pochopit logické vysvětlení rodičů, proč to či ono nedělat, protože jeho mozek ještě nemá vybudované obvody pro pochopení principu příčina – následek) se na celý život nahraje na hard disk a v budoucnu v podobné situaci zarezonuje (a podvědomě a nezvladatelně vyprodukuje tutéž negativní emoční reakci).

6) Kluci musí (evoluce!) běhat, skákat, lézt po stromech, kopat se a prát, jinak nevyrostou v opravdové muže. Poskytněte jim také nějaký ten letní tábor, potřebují partu (i ti výjimeční, co se neperou). Odřená kolena a boule k tomu nenahraditelně patří. S holčičkami zase oslavte jejich první menstruaci a nechte je v pubertě dělat, co musí (přestavuje se jim celý mozek): nemohou za to, co vyvádějí (tak jako ženy v PMS). A ve škole je učte matematiku z učebnic psaných ženami. Jinými slovy, nechte je (samozřejmě pokud to není nebezpečné) dělat, co je baví.

7) Děti totiž plní i podvědomá přání svých rodičů (nebo pedagogů). Berte je proto vážně, s respektem (přílišná autorita škodí právě tak jako její absence). Učíte je z 90 % ne tím, co jim říkáte, ale tím, jak to říkáte, jak se při tom a k nim chováte, a jak, i o nich, uvažujete. Dovolte jim dělat chyby, vždyť i vy je děláte, a někdy si vyměňte role. Nechte je rozhodovat, ale také nést za to zodpovědnost. Děti do osmi let mění jen pochvala, trest nikdy.

8) Děti (a lidé) se totiž nejlépe učí a skutečně naučí jen hrou. Dokud se nezmění (státní i hudební) školství, zkuste je učit doma (ve školách je mučí nehybností, trestají za to, co ani nemohou umět, a naopak velmi málokdy chválí za to, co jim jde). Nevnucujte jim ale své pocity a názory (jejich mozky na to nejsou připraveny, nejsou to malí dospělí) a už vůbec ne (dnes již zastaralé) představy o tom, čím by se měly živit. Jejich povolání dnes stále častěji ještě neexistují.

9) České maminky, své syny po pubertě musíte, aby z nich vyrostli zdraví, sebevědomí a tolerantní partneři (nejpozději, když je jim 21 let), vyhnat z mama hotelů: nejlépe do ciziny.

10) Vše z výše uvedeného platí pro zdravé rodiče a zdravé děti. Nic se ale nesmí přehánět, přičemž matky (ale i ti otcové, kteří byli u porodu svého dítěte) většinou vědí intuitivně, co kdy a jak dělat. A pokud si nejste jisti, alespoň svým dětem „nepřekážejte“, anebo svou (racionalitou ušpiněnou) intuici znovu oprašte.


Celková nabídka přípravků pro děti.


Související články:
Proč je důležité dětem číst
Deset pravidel pro "úžasné rodiče"
Proč mladí zůstávají žít s rodiči i po třicítce?
Potřebují děti v rodiči autoritu?
Naše (dětská) traumata
Perspektivním maminkám (2. část)


04.07.2011
autor: Vlastimil Marek
zdroj: www.blog.baraka.cz
další články v rubrice: Psychologie


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS