Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Derivancia

14.01.2010
Látky s tzv. derivačním působením (derivancia) vyvolají překrvení, mírné podráždění a pocit tepla v oblasti aplikace, které přináší úlevu u zánětlivých onemocnění kloubů a měkkých tkání akutního nebo chronického charakteru. Pálení kůže je provázeno dočasným místním zarudnutím a zduřením, tkáň se značně prokrví a případné usazeniny a zánětlivé látky, které vyvolávaly problémy, jsou zevnitř odstraněny. Toto působení se využívá při bolestech kloubů, svalů nebo svalových křečích.

Zmíníme zde některé nejvíce používané látky s derivačním účinkem. Mírný protizánětlivý účinek se uplatňuje u některých tradičních léčivých rostlin, jako je kostival nebo arnika. Kapsaicin je látka obsažená v plodu papriky (Capsici fructus), má tzv. derivační účinek. Po aplikaci na kůži vyvolá překrvení, mírné podráždění a pocit tepla, které přináší úlevu u zánětlivých onemocnění. Používá se k lokální léčbě zánětlivých onemocnění podkoží a svalů.

Kafr se získával destilací dřeva a listů kafrovníku lékařského, nyní se vyrábí synteticky. Má tzv. derivační účinek. Po aplikaci na kůži vyvolá překrvení, mírné podráždění a pocit tepla, které přináší úlevu u zánětlivých onemocnění. Působí chladivě, snižují svědění. Hadí (zmijí) jed je směs látek, která má tzv. derivační účinek. Po aplikaci na kůži vyvolá překrvení, mírné podráždění a pocit tepla, které přinášejí úlevu u zánětlivých onemocnění. Kafr a hadí jed se používají k lokální léčbě zánětlivých onemocnění podkoží, šlach a kloubů. Jsou účinné též u poúrazových stavů spojených s bolestí, zánětem a otokem.

Často používané hřejivé náplasti působí jako zdroj suchého tepla a mají tak příznivé fyzikální působení u kloubních onemocnění. Používá se k lokální úlevě zánětlivých onemocnění podkoží, šlach a kloubů. Extrakt z nati nebo kořene kostivalu (Symphyti peregrini herba, Symphyti radix) obsahuje komplex látek (především alantoin a kyselinu rozmarýnovou) s protizánětlivým účinkem. Používá se k lokální léčbě zánětlivých onemocnění podkoží, šlach a kloubů. Je účinný též u poúrazových stavů spojených s bolestí, zánětem a otokem. Mezi derivancia patří i jiné rostlinné extrakty, které se vyrábějí z dalších rostlinných drog s protizánětlivým a derivačním účinkem (např. z arniky, vrbové kůry, kopřivové nati, květů levandule, heřmánku apod.). Taktéž se používá protizánětlivě a protiedémově působící směs látek izolovaných ze semen jírovce maďalu (Hippocastani semen) obsahující escin.

Celková nabídka přípravků při bolestech kloubů nebo svalů.


Související články:
Kostival lékařský (Symphytum officinale)
Artróza a artritida
Revmatoidní artritida
Kafr
Menthol
Paprika


14.01.2010
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

399,- Kč

689,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS