Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Deodorační působení Chlorelly

21.06.2006
Deodorační působení řasy Chlorelly je jedním z mnoha dalších pozitivních účinků na náš organismus. K tomu, abychom pochopili, co deodorační působení vlastně je, bychom si měli osvojit několik pojmů. Každý ví, že deodoranty používáme proto, abychom potlačili nepříjemný zápach, který se objevuje velmi často v souvislosti s pocením. Pocení je aktivním projevem naší kůže.

Víte, že jeden centimetr čtvereční kůže obsahuje 15 mazových žláz, 100 potních žláz, 3 000 nervových zakončení, 1 metr cév a 3 000 000 buněk? V naší historii se setkáváme s nejrůznějšími postupy, jak nadměrné pocení omezovat. Používaly se koupele v podbělu, třezalce, yzopu nebo měsíčku. Obdobně působí také lipový květ a rozmarýn. Maceška a fenykl pak pokožku navíc i změkčují. Pocení snižuje též kukuřičný škrob ve formě pudru. Vnitřně se užívá šalvějový čaj, zevně lze použít kamenec.

Moderní doba doporučuje používání deodorantů a antiperspirantů.

 

Jaký je mezi nimi rozdíl?
Deodoranty obecně zabraňují tvorbě pachu a působí dezinfekčně. Moderní deodoranty obsahují přísadu pohlcující nepříjemné pachové látky vznikající mikrobiálním rozkladem potu, látku s protiplísňovým působením a bylinné přísady s hojivým účinkem a omezující tvorbu potu. Antiperspiranty s potem nebojují, ale rovnou zabraňují jeho vzniku. Zajímavým poznatkem je skutečnost, že antiperspiranty mohou zabránit vzniku puchýřů na nohou. Jsou to ovšem speciální antiperspiranty používající se výhradně na nohy.

Proč se vůbec potíme?
Jsou dva důvody k pocení. Tělo ze dvou druhů žláz - apokrinních a ekrinních - produkuje dva různé druhy potu:

  • Apokrinní žlázy se aktivují v průběhu dospívání a jsou proto považovány za jednu z pohlavních charakteristik. Reagují nikoliv na teplo, nýbrž na stavy vznikající v důsledku strachu, vzteku, sexuální touhy či jiných silných emocí. Reagují okamžitě, přičemž vylučují malé množství kalné tekutiny, která je na povrch vytlačována prostřednictvím vlasové pochvy. Podobně jako mazové žlázy vedou totiž i žlázy potní do vlasového folikulu, a tak může jejich produkt pronikat na povrch kůže touto cestou. Apokrinní čili pachové žlázy jsou rozmístěny pouze v podpaží, ušních kanálcích a v okolí prsních bradavek a pohlavních orgánů. Jde pravděpodobně o zbytky kdysi mnohem významnějšího pachového systému. Ten hrál důležitou roli ve společenském chování a jeho produkty sloužily k pohlavní stimulaci a k vyznačování vlastního území.
  •  

  • Ekrinní čili pravé potní žlázy jsou rozmístěny po celém těle. Je jich něco mezi 2 - 3 miliony a vylučují větší množství potu než žlázy apokrinní. V horkém počasí může jejich výkon přesáhnout až 11 litrů denně. Systém těchto potních žláz funguje také jako termoregulátor, když na základě podnětů z hypothalamu zvlhčuje podle potřeby pokožku. Pot tvořený téměř výlučně vodou se odpařuje, odvádí z těla přebytečné teplo, čímž pomáhá udržovat stálou vnitřní teplotu. Některé ekrinní žlázy reagují také na další podněty. Např. ty umístěné na čele, v podpaží a na dlaních a chodidlech se bez jakékoli závislosti na okolní teplotě nebo svalové zátěži aktivují v době psychického stresu.

 

Deodorační působení chlorelly je dáno jejím vysokým obsahem chlorofylu, který má nejen schopnost potlačovat pachy, ale působí dále silně dezinfekčně a podporuje hojivé procesy. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí dnes trpí nejrůznějšími záněty a podráždění kůže, není pro ně lokální aplikace deodorantů příliš vhodná. O to cennější je možnost využití deodoračního účinku sladkovodní řasy, která se podává vnitřně. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že v podstatě je pach pro každého osobitý a charakteristický. U mnoha živočišných druhů hraje rozhodující roli při vyhledávání partnera či partnerky. Též u lidí tento rudiment hraje stále významnou roli. Ta je však silně potlačována různými umělými vůněmi, které produkuje kosmetický a chemický průmysl. Nepřeberné množství parfémů, toaletních vod, mýdel, sprchových gelů, pěn do koupele, ale i pracích prášků a aviváží, znamená pro náš již tak postižený čich vyvolání naprostého zmatku. Nemůžeme se pak divit, když tolik lidí při vybírání toho správného partnera, který by nám měl "vonět", šlápne vedle. Vždyť jsme dezorientováni nejen různými kamuflážemi (mejkap, plastické operace, ale hlavně metoda: když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají), ale též v oblasti přirozeného pachu, kde se vlastně dosud uplatňuje i naše podvědomí a instinkt.

Chlorella nám v tomto ohledu jistě mnoho nepomůže. Naopak, potlačováním intenzívního přirozeného pachu, může být pro některé z nás překvapením, až si jednou zapomeneme vzít. A ejhle, kolem nás se náhle rozlehne nepříjemný zápach. Při pátraní, odkud se line, bude jeho zdroj nejspíš rychle objeven. Pokud si nestihneme včas opět vzít chlorellu, abychom zase "splynuli s pozadím".

Je to jistě trošku přehnané, protože pokud máme někoho rádi, tak jsme nejen slepí a hluší, ale také ztrácíme čich, paměť a orientaci v čase i místě. Prostě emoce v tu chvíli mají navrch a cvičí s námi podle libosti, obvykle k obveselení ostatních, na problému citově nezúčastněných, ale nám jinak blízkých, osob. Deodorační účinek Chlorelly Green Ways je skutečně velmi dobrý, protože obsah chlorofylu v ní je opravdu vysoký. A protože se podává vnitřně, deodorační účinek postihuje příčinu zápachu a tak přímo brání jeho vzniku než by vzniklý zápach pouze potlačovala. Deodorační účinek se dostavuje během několika dnů po zahájení užívání a lze jej v zátěžových obdobích (zvýšené psychické i fyzické zátěže) posílit včasným, krátkodobým zvýšením dávky.


Celková nabídka přípravků obsahující chlorellu.

Celková nabídka přípravků proti pocení.

 

Doporučujeme Českou chlorellu se selenem.


Související články:
Proč se lidé potí?
Pozor na antiperspiranty
Pocení
Zapáchající dech
Proč si čistit a masírovat každý den jazyk?
Chlorofyl
Chlorella pyrenoidosa si razí cestu
Chlorella versus Spirulina
Chlorella: nebezpečí nebo ochrana pro naše tělo?


21.06.2006
autor: MUDr. Miloslav Lacina
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS