Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Croton lechleri (Dračí krev)

28.01.2017
Dračí krev
Croton lechleri je vysoký, štíhlý strom dorůstající výšky až 20 metrů. Můžeme ho najít v povodí Amazonky či v Andách, roste totiž v oblastech od 300 do 2000 metrů nadmořské výšky. Patří do čeledi pryšcovitých. Tento strom se dá vzhledem přirovnat k deštníku, protože jeho koruna se postupně masivně do výšky rozvětvuje. Jeho kůra má šedavou barvu s bílými skvrnkami. Listy porostlé bílými chloupky mohou být velké až 30 centimetrů a mají světlezelenou barvu. Květy mají zelenobílou barvu a rostou ve skupinách. Plody jsou malé, červenavé, kulatého tvaru.

Dračí krev

Pryskyřice (latex, Resina crotonidi) tohoto stromu, která vytéká po naříznutí kůry stromu, má tmavě červenou barvu, připomínající krev. Proto je domorodci nazývána jako dračí krev – Sangre de Drago. Je právě velmi oblíbená v přírodním léčitelství jihoamerických Indiánů.

 

Tzv. dračí krev je získávána ale i dalších stromů z různých světadílů. Jedná se o “Dračí strom” (Dracaena draco), původem z Kanárských ostrovů, jihoasijskou “Palmu dračí krve” (Daemonorops draco), západoindický strom rodící ovoce “ Huelsefruechtlerbaum” (Pterocarpus draco) a určité druhy rodu Croton, jejichž domovem jsou deštné pralesy Střední a Jižní Ameriky, kam patří již zmíněný Croton lechleri.

 

Obsažené látky

Obsahuje velké množství přírodních látek. Z nich můžeme uvést etérické oleje (thujon), terpeny (pinen, terpinen), beta-sitosterol (a další rostlinné steroidy), katechiny (gallokatechin, epikatechin), protizánětlivé látky (dihydrobenzfuran), alkaloidy (isoboldin, norisoboldin), tanin, cukry (laktóza, galaktóza, rhamnóza), fenolické sloučeniny (kyselina gallová), saponiny, organické sloučeniny (eugenol) a celou řadu dalších látek. Pryskyřice je používána čerstvá i sušená.

 

Dračí krev

 

Využití Dračí krve

V jihoamerické přírodní medicíně má poměrně široké uplatnění. Používá se pro působení antibakteriální, antimikrobiální, antivirové, protiplísňové, antioxidační a rovněž pro hemostatické vlastnosti, které urychlují hojení ran, tkání a kůže, aftů, vředů a zánětlivých stavů, zejména v dutině ústní, v hltanu, hrtanu a jinde. Tlumí i bolest a zabraňuje proniknutí infekce.

 

Rovněž pomáhá při stresu, zklidňuje. Domorodí Indiáni si dračí krev oblíbili i jako afrodisiakum.

 

Je nasazována i při respiračních, chřipkových a horečnatých onemocněních. Dá se tedy říci, že celkově posiluje nespecifický imunitní systém a zvyšuje obranyschopnost organismu.

 

Pryskyřice z Croton lechleri našla uplatnění i v tradiční čínské medicíně. Podle tohoto směru přírodní medicíny by měla ovlivňovat energetické dráhy sleziny, žaludku, tří zářičů, tenkého a tlustého střeva, jangovou a jinovou pojivovou. Podává se tedy při zdravotních problémech, souvisejících s těmito drahami.

 

Celková nabídka přípravků obsahujících Dračí krev.


Související články:
Dračí krev proti hmyzímu jedu
Pupečník asijský (Gotu kola, Centella asiatica, extrakt)
Lotos indický (Nelumbo nucifera)
Dub letní (Quercus robur)
Grapefruit (Citroník rajský, Citrus paradisi)


28.01.2017
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Nízký krevní tlak
Hroznové víno – zásobárna přírodních látek
Očista tlustého střeva pomocí přírodních látek
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou

559,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS