Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Cordyceps

31.12.2019
--- Potřebujete dobít energii a víte, že stimulace kofeinem sice funguje, ale ve skutečnosti našeživotní baterky vybíjí? Právě pro vás je tu cordyceps - přírodní adaptogen, který nejenzvyšuje psychickou a fyzickou výkonnost, ale i vyživuje.

Housenice čínská ( Cordyceps sinensis ) je medicinální houba nabitá řadou vitamínů,minerálních látek, stopových prvků a bioaktivních sloučenin s širokými účinky naorganismus. Ke své existenci využívá housenky můr žijící v půdě, které postupně zlikviduje,aby z nich mohla vyrůst nadzemní plodnice s výtrusy. A přesně tuto dravou životní energii aodolnost poskytuje svým konzumentům, proto je oblíbená především mezi sportovci astaršími lidmi.

 

PěstováníVe volné přírodě se vyskytuje ve vysokých nadmořských výškách od 3600 do 6000 m n. m.na úpatí Himalájí. Divoce rostoucí cordyceps má na trhu enormní cenu, proto je jeho sběrpřísně regulován, ale i přesto se stává předmětem nelegálního obchodu. Lze ho všakjednoduše pěstovat na rýžovém substrátu, čehož se úspěšně využívá především proprodukci extraktů.

 

Jako u všech doplňků stravy je potřeba zvolit ověřený nekontaminovaný zdroj a kvalitníformu. Extrakty obsahují více účinných látek než samotná sušená biomasa. Nejbohatší jsouvýtažky z fermentovaného mycelia. Sledujte i obsah polysacharidů - ideální je 30 % -nápadně vysoký může znamenat, že prášek obsahuje i namletý obilný substrát.

 

HistorieNejprve si účinků cordycepsu všimli pastevci jaků, kteří zaznamenali zvýšenou sexuálníaktivitu a bujarost u zvířat, které ho konzumovali. Užívání tohoto vzácného artiklu alenáleželo pouze císařské rodině a šlechtě. Ceněn byl především pro svou schopnostpodporovat životní vitalitu a také se používal při léčbě chudokrevnosti, impotence, bolestikolen, závislosti nebo otravě opiem, onemocněních srdce, plic a ledvin nebo v rámcirekonvalescence po těžkých stavech.

 

Od poloviny 20. století je předmětem vědeckých studií, které potvrzují, že zvyšuje aerobníkapacitu a buněčné energetické rezervy, snižuje hladinu cholesterolu, má antioxidačníúčinky a normalizuje funkce imunitního systému.

 

Účinky dle TCM

Doplňuje jang ledvin, jejich esenci ťing a jin plic. Používá se při slabé imunitě, zimomřivosti,vyčerpání, mužské i ženské neplodnosti, předčasné ejakulaci, nedostatečnosti štítné žlázy,senné rýmě, astmatu, chronickém suchém kašli, chronických a autoimunitních chorobách ledvin.

Kontraindikace

● akutní onemocnění

● záněty

● těhotenství a kojení

● neužívat večer


31.12.2019
další články v rubrice:


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS