Co vyjadřují alergie

Alergie znamená pro mnoho lidí nepříjemné životní okamžiky. Co to vlastně je alergie, co nám naše tělo sděluje, proč alergii máme, jaké pochopení to od nás vyžaduje? A jak můžeme pomoci našemu organismu z hlediska fyziologického?

Co nám alergie vyjadřují a co je vhodné abychom pochopili, zpracovali, přijmu-li, …

Alergie nás upozorňuje na vnitřní konflikt mezi vysokou agresí a naší citlivostí. Je to poznatelná manifestace války, přehnané reakce, útok na zakrytého nepřítele nebo i přítele (potravin), místo, aby se útočilo na nepřítele jako bakterie. Silná nevědomá, nevyžitá, nepoznaná, nahromaděná agrese, potlačená vitalita, potlačování toho, co vyvolává strach, strach z životní síly, vitality, mocenské hry, potlačování agresí.

Podívejme se ale hlouběji na to vše, jako na pojem, který obsahuje různé skupiny alergií, jak z hlediska tělesné úrovně, tak i alergenů.

Z hlediska lokalizace:

  • Plíce: jako orgán představují kontakt, komunikaci, svobodu, výměnu, …
  • Kůže: je naše hranice, kontakt, dotyk, něžnost, cítění termické, …
  • Trávení: je zpracování a trávení našich dojmů, informací, přijímání a trávení vnějšího přínosu, zákonů přírody, potravin, …

Jaké alergeny, co znamenají

  • Květný pyl, semena trav: obava, strach z lásky, sexuality, plodnosti, pudů, …
  • Zvířecí srst: strach z lásky s animálním (sexuálním) vztahem: například kočicí srst – mazlivost, mazlivá kočička, ale i falešný nevděk, … psí srst – štěkající, agresivní, hlídací, kousající (do lásky …)
  • Domácí prach: strach ze všeho špinavého
  • Potraviny: obecně vše, co je v potravinách špinavé, znečištěné, nebezpečné: výsledky pohlavního spojení muže a ženy… zakázaný lákavý plod, jahody, třešně, banán; lepek – lepivý, mazlavý, pojivý prvek; alkohol – opojně extatický, ztráta kontroly, uvolnění temných sil, odbourání zábran
  • Léky: nepříjemná chuť; nepozřít něco, co není čisté, …

Jak se s těmito příznaky vyrovnat, jak zpracovat tyto poznatky?

Je několik možností, jak zpracovat agrese:

Cvičit svou agresi v kontrolovaných konfrontačních cvičeních, naučit se transformovat agresivitu do aktivity, sportovat, abychom se naučili vhodně nasazovat naši agresivitu, naučit se reagovat, pochopit a naučit se vhodně prožívat svou sexualitu, vědomě čistit co je třeba, pracovat se svými stíny.

Pochopit, že negativní energie neexistuje. Můžeme naše vnitřní překážky odstranit pochopením, přijmutím a respektováním zákonů přírody, že to, co vnímáme za nepřítele nám ukazuje pouze, co je vhodné zpracovat v nás. Neutíkat před agresí, ale naučit se ji vhodné mutovat (jako judo, použít tu „nepřátelskou“ energii a mutovat ji do vhodné).

Pochopit, co je zloba a agrese. Ty pocházejí pouze z toho, že věci či události nejsou takové, jaké je chceme, nebo ostatní nedělají, co my chceme. A pochopit, že přání je ta vhodná cesta…. Přeloženo, energeticky, z hlediska fotonů: potřebuji používat nejen magnetickou ale i elektrickou vlnu.

Zpět nahoru

CHCETE SE PŘIHLÁSIT K ODBĚRU MAGAZÍNU CELOSTNÍ MEDICÍNY?

Přihlaste se k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.