Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Co jsou homotoxiny?

08.12.2006

Kdo častěji chodí do sauny ví, jak je pravidelné pocení (detoxikace) zdravé. Protože to, čeho se organismus pocením zbavuje, vede, ponecháno nadále v těle, nezřídka k nemocem. Tyto choroboplodné jedovaté látky se nazývají homotoxiny (= lidské jedy). Avšak jedině saunou se mnohých homotoxinů nezbavíme. Jsou příliš usazeny v tkáních a vedou tam svůj vlastní život, který tělu škodí.

Homotoxikologie je nauka o souvislosti mezi působením homotoxinů na organismus a nemocí.


Otec homotoxikologie:

Co by však byla teorie bez praxe? Dr. Hans-Heinrich Reckeweg (1905-1985), nazývaný též "otcem homotoxikologie" vyvinul léky, které působí antihomotoxicky, tedy detoxikačně. Všechny homeopatické preparáty Heel pracují podle základních principů homotoxikologie, jsou tedy antihomotoxickými léky.


Konvenční medicína (alopatie) nebo homeopatie?

Když Reckeweg v roce 1932 otevíral v Berlíně praxi, byl stejnou měrou alopat jako přítel homeopatie. Hledal proto formu terapie, která by byla rychlá a efektivní jako konvenční medicína, ale zároveň biologická a regulační jako homeopatie. Tak začal vyvíjet homeopatické kombinační preparáty, které odpovídaly těmto požadavkům a pro jejich výrobu založil v roce 1936 firmu Heel. Dnes se distribuují léky Heel do 50 zemí a jsou známy pro svou jednoduchou použitelnost a vynikající snášenlivost. O jejich působnosti a mechanismech účinku existuje mnoho uznávaných vědeckých výzkumů a klinických studií.


Nemoc je účelná obrana:

Že homotoxiny způsobují nemoci je bolestná zkušenost naší doby. Všechno, co působí zvenčí i zevnitř na organizmus je v přemíře nebezpečím pro zdraví. Neboť jakmile tělu vlastní schopnost detoxikace už není schopná se útokům ubránit naruší se biologická rovnováha. Tělo se pokouší bránit proti nerovnováze - a výsledek je nemoc.


Nemoci proto nejsou nevysvětlitelné nebo abnormální, jak se často tvrdí. Jsou jen cíleným pokusem organizmu o obnovení narušené rovnováhy. Antihomotoxické léky podporují tělu vlastní postupy a podněcují detoxikaci. Působí celostně a pomáhají na cestě k "přirozenému" zdraví.


Cílem antihomotoxické léčby je stimulace imunitního systému a tělu vlastních obranných sil, aby byly škodliviny vylučovány - první krok ke zdraví.


08.12.2006
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
zdroj: www.homeopatie.com
další články v rubrice: Prevence


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

317,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS