prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Co je to Chi?

17.01.2007
Energie z kosmu? Je funkce lidského těla součástí celovesmírného stroje? V každém případě to stojí za zamyšlení. Stejné zákony makrovesmíru platí také pro člověka i mikroorganismy v něm obsažené. Vše, co se děje v kosmu, probíhá také v našem organismu.

Odpradávna se lidé snaží popsat, zachytit, pojmenovat energii, která udržuje vesmír pohromadě, taková energie existuje i v nás. Indové ji nazvali "prána", v Japonsku "ki" v číně "čchi". Je to životní síla - ovládáme ji myslí, cvičením, dechem, léky. Životní sílu mají také rostliny. Ty sníme a dostáváme ji do sebe. Energie je jako v elektřině buď kladná nebo záporná, podle přírodních zákonů přechází plynule jedna v druhou - podle známé monády. V Číně tento princip nazývali jin a jang. Je to stejné jako muž a žena, den a noc, nemoc a zdraví. Mezi těmito principy musí panovat rovnováha, tělo má předpoklady ke zdraví. Nemoci vznikají nerovnováhou jin a jang. Je to praktické. Sledujme poruchy rovnováhy a vystopujeme nemoc, ještě dříve než propukne. Je to základ prevence. Nerovnováha v životní síle a energii dává základ pro rozvoj nemoci. Když máme nemoc, snažme se najít správnou "chi". Hledejme ji mimo jiné v jídle, v potravině, v rostlinách. Hledejme "phytochi".


Když máme chronickou nemoc, buňky jsou bez energie, degenerované, unavené, směřují k smrti, pak nemůžeme přijímat potraviny, které jsou také bez energie, umrtvené, spálené, smažené, uzené, ohřívané v mikrovlnné troubě. Ale budeme přijímat mladé, čerstvé, zelené. Chi vezmeme z klíčků, z výhonků apod.


Určitě takovému nemocnému tělu bude prospívat dobře složený bylinný nápoj, jako známe Intru, Alveo, Libru. U zrodu takových prostředků byl i Dr. Albert Y. Leung, bakalář přírodních věd v oboru farmacie na Státní Thaiwanské univerzitě a doktor farmakognosie na Michiganské univerzitě. V současné době vyrábí a doporučuje nejnovější produkt PhytoChi, který pokládá za nejlepší ze všech bylinných nápojů, které, kdy vytvořil. Je vzácnou směsí extraktů z čínských bylin v ovocné šťávě, sestaven tak, aby vyvažoval rovnováhu jin a jang v těle.


17.01.2007
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Ostatní


 
Bioženy ohrožují zemi
Vyvážená strava - pomoc při překyselení
Vitamín B3 – Niacin
Dýně Hokaido
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Mládež, alkohol a oparový virus
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS