Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Co je to Chi?

17.01.2007
Energie z kosmu? Je funkce lidského těla součástí celovesmírného stroje? V každém případě to stojí za zamyšlení. Stejné zákony makrovesmíru platí také pro člověka i mikroorganismy v něm obsažené. Vše, co se děje v kosmu, probíhá také v našem organismu.

Odpradávna se lidé snaží popsat, zachytit, pojmenovat energii, která udržuje vesmír pohromadě, taková energie existuje i v nás. Indové ji nazvali "prána", v Japonsku "ki" v číně "čchi". Je to životní síla - ovládáme ji myslí, cvičením, dechem, léky. Životní sílu mají také rostliny. Ty sníme a dostáváme ji do sebe. Energie je jako v elektřině buď kladná nebo záporná, podle přírodních zákonů přechází plynule jedna v druhou - podle známé monády. V Číně tento princip nazývali jin a jang. Je to stejné jako muž a žena, den a noc, nemoc a zdraví. Mezi těmito principy musí panovat rovnováha, tělo má předpoklady ke zdraví. Nemoci vznikají nerovnováhou jin a jang. Je to praktické. Sledujme poruchy rovnováhy a vystopujeme nemoc, ještě dříve než propukne. Je to základ prevence. Nerovnováha v životní síle a energii dává základ pro rozvoj nemoci. Když máme nemoc, snažme se najít správnou "chi". Hledejme ji mimo jiné v jídle, v potravině, v rostlinách. Hledejme "phytochi".


Když máme chronickou nemoc, buňky jsou bez energie, degenerované, unavené, směřují k smrti, pak nemůžeme přijímat potraviny, které jsou také bez energie, umrtvené, spálené, smažené, uzené, ohřívané v mikrovlnné troubě. Ale budeme přijímat mladé, čerstvé, zelené. Chi vezmeme z klíčků, z výhonků apod.


Určitě takovému nemocnému tělu bude prospívat dobře složený bylinný nápoj, jako známe Intru, Alveo, Libru. U zrodu takových prostředků byl i Dr. Albert Y. Leung, bakalář přírodních věd v oboru farmacie na Státní Thaiwanské univerzitě a doktor farmakognosie na Michiganské univerzitě.


17.01.2007
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Ostatní


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

234,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS