Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Co je Ovosan?

24.09.2018
Ovosan V roce 1980 začal vědec Jindřich Kára z Ústavu molekulární genetiky Československé akademie věd pátrat po tom, kde se v oplozených slepičích vejcích nacházejí protinádorové látky.

„Aktivní látkou, kterou Kára objevil, byl fosfolipid PNAE. Byla to látka, která vzniká jenv embryích, a on ji dokázal izolovat.“ Po revoluci přenesl Kára svůj výzkum do Areka. Ta na základě jeho práce vyvinula komplexí směs biologicky aktivních fosfolipidů, která tvoří Ovosan.

 

„Rozložili jsme komplexní směs Ovosanu, kde je několik desítek fosfolipidů, a zjistili jsme, že hlavní protinádorová aktivita nevzniká díky fosfolipidu PNAE. Tedy že to není ta hlavní látka, o které jsme si to dosud mysleli.“

 

V roce 2016 tým vědců objevil, že není jeden jediný fosfolipid, ale že jsou aktivní jako skupina. Přesněji řečeno, jedná se o čtyři fosfolipidy, které fungují jen dohromady, ale ne zvlášť. Z nich dokázali vytvořit nanočástice, které jsou schopné dostat se až k rakovinným buňkám. Jsou to v podstatě duté koule a samy o sobe působí protinádorově, což z nich dělá unikát.

 

Ačkoliv se ve farmacii takové kapsy občas používají k tomu, aby rakovinným buňkám doručili nějaký lék, zatím žádné jiné na světě samy o sobě nevykazují výraznou léčivou aktivitu. "Lipidy jsou takové přírodní mini. Pro nádorové buňky to jsou živiny, takže je přitahují. Když je ale sežerou, tak je lipidy zevnitř zabijí," popisuje princip fungování látky pojmenované MP1000 šéf vědeckého výzkumu Machavertu.

 

Odhaduje se, že do roku 2020 budou onkologické léky tvořit třetinu objemu vývoje a čtvrtinu celkových tržeb tohoto odvětví. Jen loni se za léky na rakovinu a péči o nemocné ve světě utratilo přes 133 miliard dolarů (téměř tři biliony korun). Předpokládá se, že v následujících pěti letech útrata vzroste o dalších 180 až 200 miliard dolarů.

 

Přípravek Ovosan nalzenete v naší nabídce.


Související články:
Já, Ovosan
Ovosan


24.09.2018
zdroj: Ekonom c. 31/32, 2.8.2018
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS