Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Co je lehká mozková dysfunkce?

09.06.2011
Lehkou mozkovou dysfunkcí (LMD) nazýváme poruchu učení a chování. Lze ji definovat jako odchylku v psychickém vývoji člověka na základě oslabení funkcí centrální nervové soustavy. Díky zátěžovému životnímu prostředí a stresu, který dnešní způsob života přináší, jí trpí stále více lidí. Projevy LMD mohou přetrvávat bez adekvátní pomoci až do dospělosti a mohou způsobovat studijní, pracovní i společenské selhávání a podílet se na vzniku poruch učení, chování i prožívání (neurotické projevy a tiky, brebtavost a koktavost, noční pomočování, poruchy příjmu potravy, poruchy spaní apod.).

Lehká mozková dysfunkce není diagnózou s jedinou příčinou a s jediným příznakem. Kolik mentálních funkcí můžeme definovat, tolik lze nalézt jejich dysfunkcí. LMD vzniká nejčastěji na dědičné bázi, její rozvoj ovlivňuje i problematické těhotenství (zdravotní a psychický stav matky), komplikovaný porod, následky zdravotních problémů např. vysoké horečky v raném dětství, úrazy hlavy s bezvědomím, nerovnoměrný pohybový vývoj v prvním roce života či časné používání hopsadel a chodítek.

Jak vznikne porucha učení a chování

Odchylky mentálního vývoje nejsou těžkými neurologickými poruchami, ale mají společný základ v drobných poškozeních:

 1. snížený objem neuronů v čelních oblastech mozku (lze upravit po narození obtížně – význam prekoncepční péče a prenatálního výukového tréninku),
 2. odchylky od normální architektury nervových spojů (lze dotrénovat trvale do 13 let, později s využitím produktů podporujících paměť),
 3. neurofyziologické příčiny způsobující snížený průtok krve mozkem, nedostatečné zásobování nervových buněk kyslíkem, glukózou a stopovými minerálními prvky, dále odchylky v elektrické aktivitě mozku (lze upravit produkty Energy v kombinaci s terapiemi, které berou v úvahu psychosomatiku: moderní psychoterapie, energetická psychologie – EFT, kineziologie, rodinné konstelace atd.).


Prevence a zmírnění projevů LMD

Plánované těhotenství podpořené optimální prekoncepční péčí s detoxikací organismu u obou rodičů před početím dítěte zamezí udržovaným těhotenstvím, předčasným porodům a vzniku poruch imunity a neurofyziologických oslabení. S využitím prenatálního výukového programu je možné zabránit výpadku neuronů a nervových spojů založených na dědičné bázi.

Pokud se u dítěte objeví odchylka v pohybovém vývoji, je možné ji ovlivnit rehabilitací. Začít by se s ní mělo nejlépe hned v prvním roce života. Pozdější rehabilitace je zaměřená na optimální propojení komunikace obou hemisfér mozku a docvičení chybějících nervových spojů.

Důležitá je úprava stravy, hlavně u dětí se syndromem ADHD. Je třeba omezit konzumaci sladkostí, kofeinu (nápoje, čokoláda, kakao) a instantních, trvanlivých a chemicky upravených potravin a nápojů. Strava by měla být doplněna o kvalitní minerály, vitaminy a esenciální mastné kyseliny, nejlépe v přírodní formě.

K odstranění neurofyziologických příčin LMD lze využít přípravků Energy na základě diagnostiky na přístroji EAV (Supertronic).

Nejčastější projevy lehké mozkové dysfunkce

 • porucha pozornosti a soustředění ADD – zrakové i sluchové vnímání,
 • porucha dynamiky psychických procesů – hyperaktivita (ADH) či naopak hypoaktivita,
 • poruchy chování – impulzivita a agresivita, výkyvy v emocích,
 • poruchy motoriky a koordinace pohybů,
 • poruchy řeči – dyslalie, artikulační neobratnost, opožděný vývoj řeči,
 • poruchy intelektu při alespoň průměrném IQ – nerovnoměrný vývoj psychických funkcí a výpadky paměti,
 • poruchy zpracování informací – neschopnost utřídit, promyslet a zapamatovat si informace,
 • poruchy učení – vznikající jako následek různých kombinací LMD:

dyslexie – porucha čtení,
dysortografie – porucha pravopisu,
dysgrafie – porucha psaní,
dyskalkulie – porucha matematických schopností,
dyspraxie – neschopnost manuálně či systematicky pracovat.

Lehká mozková dysfunkce a přípravky Energy

Přípravky Energy představují šetrnou alternativu klasické medicíny a snižují rizika někdy i závažných nežádoucích účinků léků. Využívají principů bioinformace a biorezonance, a proto vykazují mnohem lepší účinnost než prosté suplementy. Harmonizují energetický systém člověka a snaží se odstranit původní příčinu problému.

 • Korolen – vhodný při oslabení CNS na dědičné bázi, po těžkých porodech, následkem předčasného narození a po dětské mozkové obrně. Podporuje nápravu všech poruch řeči, koktavosti a některých druhů vývojové dysfázie. Přispívá propojení levé a pravé hemisféry mozku, zlepšuje paměť a soustředění (i při epilepsii), odstraňuje psychomotorický neklid při nezralosti CNS. Pomáhá zmírňovat vnitřní neklid a napětí následkem stresové zátěže, podporuje tvorbu “pohodového” neurotransmiteru – serotoninu. V kombinaci s Peralginem zlepšuje stav při neurotických obtížích.
 • Regalen – pomáhá při odstraňování chronické netrpělivosti, nutkavého chování, impulzivity a agresivity. Zmírňuje některé poruchy soustředění a pozornosti.
 • Renol – snižuje tendence k bojácnosti, úzkosti a fobiím, zmírňuje hyperaktivitu autonomního nervového systému a některé poruchy soustředění a pozornosti.
 • Gynex – podporuje léčbu některých druhů dysfázií, pomáhá při odstranění výkyvů v psychické výkonnosti a v emocích.
 • Stimaral – odstraňuje některé poruchy soustředění a pozornosti, zlepšuje paměť, pomáhá při léčbě chronického únavového syndromu a některých neurotických obtíží (nechutenství). Stimuluje vyšší hladinu neurotransmiteru dopaminu.
 • Fytomineral – doplňuje stopové prvky důležité pro výživu mozku, má vysoký obsah plně vstřebatelného hořčíku. Podporuje léčbu koktavosti, křečí, tiků, poruch paměti a psychické únavy.
 • Vitamarin – doplňuje deficit omega-3 mastných kyselin. Pomáhá zvyšovat psychickou výkonnost, odstraňovat letargii, nechuť učit se a pracovat.
 • Chlorella – plnohodnotná potravina obsahující vitaminy a minerální prvky v přirozené formě. U lehké mozkové dysfunkce má význam především řada vitaminů B.
 • Revitae – může pomoci při některých poruchách paměti, soustředění a pozornosti, i proti psychické únavě.

Zvláště u dětí doporučujeme aplikovat přípravky Energy na základě vytestování na přístroji pracujícím na bázi EAV nebo počítačové biorezonance či svalovým testem. Toto vyšetření umožňuje odhalení nedostatečné energetické funkce jednotlivých orgánů a vytestování nejvhodnějších přípravků pro jejich cílenou regeneraci.

Celková nabídka přípravků na posílení mozkové činnosti.


Související články:
Děti s autismem potřebují více rybího tuku
Hola hola, začala škola
Specifické poruchy učení
Potrava pro mozek
Využíváme svůj mozek naplno?
Dyslexie a její projevy


09.06.2011
autor: Mgr. Stanislava Emmerlingová
zdroj: magazín Vitae 5/2011
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

154,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS