Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak

05.10.2018
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak

Určitě jste se setkali s tím, že některým jedincům bylo ve skutečnosti o deset či dvacet let více, než jste jim původně tipovali. A naopak, někdo má již ve dvaceti vizáž třicátníka nebo třicátnice. Jistě, něco je dáno i geneticky. Ale lidé vypadající na svůj věk velmi mladě, mají většinou alespoň některou z následujících věci společnou. Které to jsou? Čtěte dál v článku.

Časté bytí mimo psychologický čas

„Příčinou vašeho utrpení a problémů je čas,“ tvrdí trochu provokativně slovutný Eckhart Tolle (2001: 36). Nicméně právě při stresu, mimo přítomný okamžik, – když se trápíme budoucností nebo minulostí – stárne tělo nejrychleji.

 

Jak prakticky tolik času „nespotřebovávat“? Jak z psychologického hlediska tolik nestárnout?

 

A) To, co děláte, milujte – doslova se v tom „ztraťte“

Bashar, jehož „učení“ jsme v minulosti na Celostní medicíně představili, říká: „Když děláte něco, co milujete, nevnímáte, že již uplynulo tolik času. Můžete zestárnout jen o půl hodinu, i když ve skutečnosti uběhlo například pět hodin.

 

Bashar tvrdí, že zbytek světa mohl zestárnout o pět hodin a vy jste se poté znovu napojili na společný časový rámec, abyste mohli zažívat společnou realitu a neměli jste rozhozené časování. Ve své realitě jste však ve skutečnosti vytvořili jenom 30 minut. Čas je totiž podle Bashara velmi tekutý a flexibilní.

 

Mladistvě vypadající lidé jsou velmi často šťastní lidé, které život baví a dovedou si užít přítomný okamžik.

 

B) Meditujte

Právě při meditaci, v hladinách ALFA a THETA regenerují naše životní funkce.

 

Už byla řeč o stresu. Tohle je asi nejčastější rovnice dlouho(krátko)věkosti. Pakliže se na této planetě čas od času objeví avatár či mistr, jehož věk může dosáhnout několika set let (ano, zní nám to jako naprosto nemožná pohádka), tak obvykle žije mimo civilizaci – a téměř neustále ve stavu, který bychom nazvali meditací.

 

Lidé, které jsem v životě potkal, a kterým bych netipl tak málo let, se obvykle věnovali právě józe, meditaci nebo žili v nebývalé harmonii – vyzařovali kolem sebe obrovský klid.

 

Hravost – vědomí dítěte

„Vzpomeň, jak´s očima dítěte hleděl na letící ptáky, jak krásné bylo být na světě…,“ zpívá Tomáš Klus. Přesně vystihuje to, o čem mluví i mystik Tomáš Opravil:

 

„Důležité je zachovat si vědomí dítěte. Neoddělit se od vnímání, „dětskýma očima.“ Jednoduše nikdy neodkládat svou hravou dětskou tvořivost. Od určitého věku obvykle převládají hry na to, že jsme dospělí a nebudeme si už hrát. Jsou to taková podivná pravidla hry, které říkáme dospělost a kterou hrajeme s takovým zaujetím, že už ani nevnímáme, že je to hra.

 

Velmi pomáhá uvidět dítě v druhých, i v sobě. Stárnutí je hra, stejně jako mládnutí. Stárneme podle toho, jaké životní hry jsme se svobodně rozhodli hrát. Tělo je nástroj naší tvorby a zároveň si ho celý život tvoříme myšlenkami, pocity a činy. Jednoduše tím, čemu věnujeme pozornost. Doslova totiž platí: Jsem tím, co vnímám Tady a Teď. Regenerace těla žije z rezonance energií našich prožívaných emocí. Stárneme tak podle toho, kolik a jak silných disharmonických emocí, si sami dovolujeme prožívat, kolik jich bereme vážně.

 

Naopak mládneme podle toho, kolik bezpodmínečné Lásky, jsme schopni vnímat v Sobě a kolem sebe. Nakolik dokážeme vnímat a ve svém vnitřním světě přijmout a prožívat, že Láska je všude a já jsem i vše okolo, co vnímám.“

 

Akční čtenáři mohou vyzkoušet také myšlenku Kryona z knihy Lidská Akáša. Kryon říká, že se můžeme vrátit k naší desetileté DNA – mladé, čisté, svěží, plné mladistvé energie. Prý je v nás toto mladistvé vědomí uloženo a my ho můžeme ve vzpomínkách obnovit. Doslova můžeme pocítit, jak zdravě jsme se cítili, když nám bylo 10 let a dát při meditaci tělu instrukci: „Vrať se k otisku DNA z doby, kdy mi bylo 10 let a zkopíruj ho“. (2018: 41).

 

Konzumace potravin s vysokým obsahem vody / pití velkého množství vody

Pro doplnění už jen, co je všeobecně známo: Dbát na to, abychom konzumovali co nejvíce potravin s vyšším obsahem vody (zeleninu, ovoce). Pak už nepotřebujeme ani tolik samotné vody pít. Voda je ale skvělá – nejen pro tělo, ale i proto, abychom se cítili skvěle i po psychické stránce. Neboli, jak říká Tomáš Opravil: Už samotná voda nastoluje v těle harmonii. Je to vlastnost částicové struktury vody, absorbovat záření a vytvořit rezonanční rovnováhu. Když k tomu přidáš harmonii ve svém vnitřním světě, máš na regeneraci svého těla, velký vliv. Krásně o tom píše Masaru Emoto. Studie zabývající se úspěšností ve vrcholovém sportu navíc dokládají, že úbytek vody o 2%, znamená úbytek odolnosti proti stresu a schopnosti regenerovat o 20%.“

 

Závěrem ještě tolik, že dnešní článek nebyl namířený proti stárnutí. Popírali bychom realitu, kdybychom tvrdili, že naše těla procesu stárnutí nepodléhají.

 

Moudrý člověk umí stárnutí přijmout. A někdo dokonce stáří – jako to například uměla paní Květa Fialová – milovat. To nic nemění na tom, že pobývat mimo psychologický čas, bavit se, hrát si jako dítě a nezatěžovat své tělo těžkou stravou, je pro zdraví a dlouhý kvalitní život prospěšné.

 

Doporučujeme naši nabídku knih osobního rozvoje.


Související články a videa:
Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
Nic nepředpokládej. Domněnky tě zbytečně omezují
Sedm tipů, jak druhým zpříjemnit den
VIDEO: Myšlenky se stávají chemií v těle. Dr Bruce Lipton
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)


05.10.2018
autor: Mgr. Jiří Hamerský
zdroj: Muranyi, M.: Lidská Akáša./ Tolle, E.: Moc přítomného okamžiku. Pracovní kniha.
další články v rubrice: Psychologie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS