Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Člověk proti sobě

20.02.2006
Automobil je vynález dnešní doby. Stal se neodmyslitelnou součástí našeho života. Člověk vymyslel spalovací motor, který jej pohání. Motor potřebuje naftu, tu spálí za vzniku energie, která rozjede automobil. Na druhé straně vznikne škodlivý plyn, který ničí okolní prostředí a zdraví člověka. (Na jedné straně si člověk pomáhá, na druhé straně se ničí.) Přesto automobilu dáváme přednost, vytváříme průmysl, na kterém stojí ekonomika celého světa.

Všechno se stále točí dokola. Čtenář chápe, co chci vyjádřit. Vznikl kolos, který je založen na spalovacích motorech.

 

Jednoho dne přijde nebo možná již přišel vynálezce, který objevil nový způsob pohonu automobilu. Ten nedává vedlejší produkty a neničí prostředí. Sláva! Gigantický kolos tento vynález odkoupí, majitele bohatě odmění, v novinách se objeví článek: Nová naděje pro budoucnost. To bude paráda! Ale ono se nic neděje. Nový motor se vyrábět nemůže. Proč? Protože by tím spadla celá ekonomická nadnárodní struktura. To si nemůžeme dovolit, raději dále budeme vyrábět staré osvědčené spalovací motory a vyvineme k nim katalyzátory, aby motory tolik neznečišťovaly prostředí. A vydáme zákon, že bez katalyzátorů se nesmí jezdit. Postavíme novou továrnu na výrobu katalyzátorů….

 

Proč na těchto stránkách o zdraví píši o spalovacích motorech?

Protože naprosto stejná situace je ve zdravotnictví a s ním souvisejícím farmaceutickém průmyslu. Nenechme se mýlit, že ekonomikou světa vládne spalovací motor. A těžba nafty. Je to právě farmaceutický byznys, který patří mezi lukrativní ekonomická odvětví. Nechci zde uvádět čísla, ale můžeme si udělat představu, kolik lidí na světě má rakovinu, a současně si udělejme odhad, kolik stojí průměrné léčení jednoho pacienta (úmyslně nepoužívám slovo „vyléčení“). Určitě jsou to čísla, která obsahují spoustu nul, a když vynásobíme počet lidí a náklady na jednotlivou léčbu dostaneme závratnou sumu, která hraje přední úlohu v ekonomice světa.

 

A nyní! Mohou představitelé tohoto průmyslu připustit, aby např. homeopatický lék, v řádově o hodně nižší hodnotě, vykonal stejnou službu jako produkty farmakologického průmyslu? Může mít zájem investovat peníze do výzkumu homeopatie? Proč ne? Vždyť by to bylo pro člověka prospěšné, tyto léky nemají vedlejší účinky…. Je to tatáž situace jako výše popsaná problematika kolem spalovacího motoru.

 

Opět se dostáváme ke stejnému závěru, jak bylo popsáno v článku „Zdraví a nemoci jsou v patové situaci“, jen s tím rozdílem, že problém se týká nás všech jako celku. Z patové situace se nedostaneme, dokud rovinu našeho lidského duchovního poznání neposuneme o stupeň výše. Podaří se nám to?


Související články:
John Virapen boří mýty farmaceutického průmyslu
Farmaceutický průmysl vyvíjí léky pro nejbolestnější nemoc: pro život
Jediným farmaceutickým gigantem je příroda sama
Žaloba na farmaceutické korporace


20.02.2006
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS