Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Čistý prášek čtyř druhů sušených hub (bez příměsí 100%)

11.02.2017
Hnojník obecný V některých přípravcích se můžeme setkat s kombinací více složek – extraktů z léčivých hub. Přípravek Houbové Quarteto obsahuje lyofilizát (šetrně usušené houby mrazem s vyšší účinností) ze 4 účinných hub – a to sice shii-take (houževnatec jedlý, Lentinula edodes), korálovec ježatý (Hericium erinaceum), hnojník obecný (Coprinus comatus), reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum). Jak působí jednotlivé složky této směsi?

Shii-take

Shiitake Shii-take (houževnatec jedlý, Lentinula edodes) je zdrojem proteinů, draslíku a zinku. Obsahuje vitaminy B1 a B2 a vysoké množství vitamínu D. Shii-take posiluje imunitu a působí preventivně proti různým druhům infekcí (virovým, bakteriálním, plísňovým i parazitálním infekčním onemocnění).

Korálovec ježatý

Korálovec ježatý Korálovec ježatý (Hericium erinaceum) obsahuje v sušině velké množství bílkovin. Obsahuje rovněž všechny aminokyseliny důležité pro lidské zdraví, dále polysacharidy a polypeptidy. Z minerálních a stopových prvků obsahuje draslík, zinek, železo, germanium, selen nebo fosfor. Je doporučován na posílení nervového systému, optimalizaci hladiny cholesterolu, pozitivní ovlivnění funkce žaludku, zažívacího a močového ústrojí, pomáhá při únavě a stresu. Rovněž pomáhá udržovat pružnost a průchodnost cév.

Hnojník obecný

Hnojník obecný Hnojník obecný (Coprinus comatus) je jedlá houba z čeledi pečárkovitých. Sbírají se pouze mladé nezčernalé plodnice a musí se zpracovat co nejdříve po sběru. Obecně se nedoporučuje kombinace alkoholických nápojů s konzumací hnojníků. V tradičním lidovém léčitelství se používá jako doplněk celkové léčby žaludečních potížích, chronickém zánětu trávicího ústrojí, chudokrevnosti, kožních nemocech, alergiích, zánětu močového měchýře.

Reishi

Reishi Reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Z minerálů a stopových prvků obsahuje železo, selen nebo poměrně vzácně v přírodě zastoupený prvek germánium. Rovněž obsahuje také výrazně některé vitamíny ze skupiny B. Dále pak několik druhů polysacharidů, které mají podobné působení jako polysacharidy beta-glukany, takže výrazně posilují nespecifickou imunitu. U některých z nich vědci zkoumají protinádorové působení. Dále obsahuje velké množství antioxidantů, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germanium, enzymy, adenosiny.

 

 


Související články:
Houba shiitake
Korálovec ježatý
Reishi - houba nesmrtelnosti
Hnojník obecný (Coprinus comatus)


11.02.2017
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Bylinky


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

399,- Kč

219,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS