Čistý jazyk, čistá mysl, čisté tělo

cm usta jazyk

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Náš jazyk je centrem chuťových receptorů. Mimo jeho jiných funkcí, s ním můžeme vychutnávat jídlo i s jeho chutěmi, příchutěmi. Aby mohli dané receptory správně fungovat, je zapotřebí udržovat je v čistotě. Tahle myšlenka je velmi důležitá a je dobré si ji osvojit. Na jazyku se totiž každý den shromažďuje více-méně slizu tmavě bílé barvy. Ten zmiňované receptory ucpává.

Proto si i jídlo vychutnáme méně (i když se nám to nezdá, ale je to tak, změny pocítíte, když se zařídíte dle tohoto článku) a tak více kořeníme, zbytečně solíme ke zvýraznění chuti. Taktéž při každém příjmu potravy, nebo tekutin daný sliz splachujeme opět do těla. Přebytečná sůl se hromadí v kloubech, také zadržuje nadbytečnou mrtvou vodu, která se usazuje v buňkách. Ty nemohou správně vykonávat svoji funkci, jsou oslabené. Lymfatický systém je rovněž přetížený. Nadbytek koření dráždí játra, žlučník a tenké střevo. Sliz se přichytává ke sliznici dýchacích a trávicích orgánů a způsobuje jejich intoxikaci bakteriemi, které se v tomto prostředí snadno množí. Jazyk máme už tak ucpaný, že nedokážeme včasně a s mírou rozeznat opravdovou chuť jídla. Proto se užívá tolik ochucovadel, syntetických stimulátorů chuti. Jak je vidět, obyčejný sliz dokáže udělat skutečnou „paseku“, i když se to vůbec nezdá. Dokonce mnoho lidí ani netuší, že se jim nějaký sliz na jazyku vytváří. Postačí jenom pravidelná prevence v podobě čištění stěrkou na jazyk.

Proč se sliz tvoří?
Nevhodná kombinace potravy. Špatná sezónnost jídla (v zimě exotické ovoce, v létě mnoho masa), emoční bloky jako stres, hněv, potlačovaná agrese, pláč… To vše vede k vytváření programů, které se v našem vědomí a podvědomí usazují. Když jim nedáme šanci projevit se, tíží nás. Proto je nutné udržovat čistotu fyzického těla, rovněž podstatné je zaměřit se na očistu psychického-duchovního těla. Vaše tělo si myjete každý den. Kolikrát si sprchujete vaši duši…?

Čištění s přírodou
Organizmus má samočisticí schopnost. Čistí a vyplavuje toxiny (odumřelé buňky, jedy z potravy, zmiňovanou buňkovou starou vodu, odpadové produkty buněčného metabolizmu) přes otvory těla – oči, ústa, nos, uši, konečník, pohlavní orgány. Nejsilnější čistící schopnost nastává během úplňku, novoluní a jogínského půstu lunárního kalendáře. Taktéž ve druhé a čtvrté lunární fázi měsíce. Tedy od první čtvrti do úplňku a poslední čtvrti do novoluní. V těchto fázích se tělo rozšiřuje, tekutiny v něm obsažené stoupají k pokožce, což způsobí mohutné vyplavování odpadových látek. Jogínský půst je jedenáctý den od úplňku a novoluní, přičemž samotný den úplňku-novoluní je nultý. Ten se nepočítá. V tento den je očistní schopnost těla nejvyšší a je dobře udělat si klystýr, hladovku, či jogínskou šank-prakšalánu (očistu trávicího traktu osolenou vodou). Z vlastních zkušeností vím, že během jogínského půstu ani velmi jíst nechutná. Když si uděláte v tento den hladovku, pročistíte své tělo tak, jako byste dva týdny nejedli. Stejně dobře se čistíme přes pokožku saunou, cvičením v podobě potu. Anebo střídavou sprchou.

Vše souvisí se vším
Na čištění použijeme stěrku na jazyk. Každé ráno i večer. Hlavně při úplňku a očistných kúrách (při hladovce před každým napitím se vody) si touto stěrkou daný sliz seškrábeme. Následně si dobře vypláchneme ústa. I když na jazyku žádný sliz nevidíte, nedejte se tím oklamat. Použijte stěrku a budete překvapeni. Někteří lidé mají už na pohled úplně bílý jazyk. To není vůbec v pořádku. Čím více slizu a bělejší jazyk máme, tím více je organizmus zanesen. V čínské tradiční medicíně se dle zabarvení jazyka určoval zdravotní stav pacienta. Zdravé tělo má růžovo-oranžový jazyk. I na něm, obdobně jako na tváři, chodidlech, dlaních máme reflexní zóny. Podle nich se dá lehce určit, který orgán je v nás oslaben. I zde platí zlaté pravidlo: Vše souvisí se vším. Pravidelným čištěním jazyka každý den, oslabíte časté záněty krku a mandlí, uvolníte nezpracované emoční tlaky. Tyto potlačené emoce, stres se často mění na sliz. Rovněž i přebytek informací, které mozek již nepotřebuje, se tímto způsobem vylučují ven. Zde je na místě otázka. Co skutečně potřebujeme?

Celková nabídka přípravků na ústní hygienu.