Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Čistá střeva = pevné zdraví

16.09.2018
Střeva
Antibiotika. Zázrak, který zažil největší boom ve 40. letech minulého století. Měla nadobro zatočit s většinou nemocí a nutno podotknout, že statisíce životů skutečně zachránila. Potom se však cosi stalo. Antibiotika se začala předepisovat i na méně závažná, někdy dokonce banální oemocnění. Výsledek? Často pak přinášejí více škody než užitku...

Nadužívání antibiotik je celosvětový problém, jímž nejvíce trpí vyspělé země. A uvnitř našeho organismu zase nejvíce trpí střeva: orgán, který až z neuvěřitelných 70 % zodpovídá za kvalitu a fungování naší imunity. Proč? Právě tady sídlí miliony mikroorganismů a všechny se navzájem “potřebují”. Ty dobré se mezi sebou množí, a naopak likvidují a brání v přemnožení těm, které prospěšné nejsou.

 

Časté užívání širokospektrálních antibiotik však tento řetězec citelně narušuje. Hubí totiž nejen nežádoucí mikroorganismy, ale také ty, které jsou zcela nezbytné. Ve výsledku je narušena křehká rovnováha uvnitř střev a dochází k disbióze.

 

  • Disbióza nastává v okamžiku, kdy začnou být hromadně hubeny prospěšné mikroorganismy. V ten moment se začínají až nekontrolovatelně množit “oportunní mikroorganismy”, tedy přesně ty, které nechceme.
  • Oportunní mikroorganismy má v organismu každý z nás, přirozeně se v něm vyskytují a přežívají, aniž by způsobovaly potíže (žijí s ostatními v symbióze). Problém nastává právě ve chvíli, kdy se začnou přemnožovat.
  • Nejčastěji se ve střevech množí plísně a prvoci, velice často však také choroboplodné zárodky, jako jsou streptokoky.

 

Co dál střevům neprospívá?

  • Užívání kortikoidů, hormonů, cytostatik,
  • těžké kovy a ionizační záření,
  • nezdravá strava s přemírou potravin, obsahujících aditiva a další chemické přísady,
  • dlouhodobý stres, který působí patologicky na celý organismus.

 

Co se děje, když disbióza trvá?

Střevní mikroflóra je chronicky oslabená a zátěže se množí. Dochází k zánětu střevní sliznice a s ní spojené tvorbě endotoxinů. Střevní stěna je narušena a tím pádem přestává plnit ochrannou funkci. Příliš mnoho nežádoucích mikroorganismů pouští dovnitř, a naopak skrz ni mohou střevní stěny opouštět velice důležité mikroorganismy.

 

  • Velice nebezpečným doprovodným jevem bývá také zvýšené vstřebávání alergenů v potravě. Ty jsou dále roznášeny do organismu prostřednictvím krve a mohou tak způsobovat neplechu prakticky kdekoli v organismu.

 

A dál?

V úvodu jsme zmínili, že střeva z velké části zodpovídají za kvalitu imunitního systému. A oslabená imunita vede k celé řadě zdravotních potíží. Neustálé dráždění organismu vlivem patologických reakcí může být nejen spouštěčem alergických potíží, ekzémů, senné rýmy nebo astmatu, ale také ulcerózní kolitidy a dalších zánětlivých onemocnění střev, kvasinkových onemocnění, migrén a u dětí pak velice často podporuje rozvoj hyperaktivity.

 

Proto bychom měli o svá střeva úzkostlivě pečovat, a to zejména vhodnou stravou, bohatou na vlákninu, probiotika a prebiotika. Ta můžeme do organismu dopravit zvýšeným příjmem zakysaných mléčných výrobků nebo prostřednictvím doplňků stravy. Dále je důležité zamezit překyselení organismu a dopravovat do organismu dostatek minerálních látek a vitaminů. Samozřejmostí je střídmé užívání antibiotik, vždy pouze tehdy, je-li to nezbytné.

 

Střevní mikroflóru lze vrátit do formy také prostřednictvím detoxikace. Ta musí být cílená, tedy zaměřená na konkrétní problémy a zátěže, které v organismu dělají největší neplechu.

 
Související články:
Střevní symbióza
Tenké střevo je matkou žaludku


16.09.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.joalis.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

384,- Kč

443,- Kč

479,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS