Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Chudokrevnost (anemie)

19.08.2005
Červené krvinky Jedná se o úbytek červených krvinek nebo o ztrátu hemoglobinu. Krev je schopna přenášet jen omezené množství kyslíku, které mají k dispozici buňky celého organismu. V důsledku toho mají buňky méně energie k vykonávání svých běžných funkcí. Důležité procesy, například svalová činnost a tvorba buněk i jejich regenerace, jsou zpomaleny a stávají se méně účinnými.

Na člověka dopadá únava a vyčerpanost. Když mozek postrádá kyslík, může dojít ke zmatení mysli a ke zhoršování duševních schopností. Nejčastější příčinou anémie je nedostatek železa. Železo je důležitým faktorem, protože je potřebné k tvorbě hemoglobinu a je složkou červených krvinek, která se váže na kyslík a transportuje jej.První známkou rozvíjející se anémie může být ztráta chuti k jídlu, zácpa, bolesti hlavy, předrážděnost a potíže soustředit se. Rozvinutá anémie se může projevovat slabostí, únavou, chladnými okrajovými částmi těla, depresí, zmateností, celkovou bledostí (nejnápadnější na nehtech a ve spojivkovém vaku), bolestmi v ústech, u žen pak oslabením menstruace. Anémie není tolik významná jako porucha, ale jako známka skrytého problému. Někdy je prvním zjistitelným příznakem zánětu kloubů, infekce nebo některých závažných onemocnění včetně rakoviny. Anémie by měla být proto pokaždé pečlivě vyšetřena a měla by být zjištěna její příčina.Ta bývá nejčastěji z nedostatku železa, objevuje se u hormonálních poruch se silným menstruačním krvácením, u častých těhotenství. Anemie vzniká následkem chronických zánětů, operací, infekcí, žaludečních vředů, hemoroidů, poškození jater. Provází poruchy štítné žlázy a onemocnění kostní dřeně. Může být předmětem dědičné poruchy.Pomoc při anemii spatřujeme ve vyvážené stravě s dostatkem železa a všech minerálů, stopových prvků a vitamínů. Je nutné zvýšit pohybovou aktivitu na čerstvém vzduchu. Podporujeme organismus potravinovými doplňky a pokud možno ve formě koloidních roztoků. Mineral Star a Multi Star - je všeobecně známo, že koloidní roztok má mnohem vyšší vstřebatelnost prvků na rozdíl od tablet. Multi Star obsahuje životně důležité minerály, stopové prvky, vitaminy, enzymy a aminokyseliny. Stojí za zmínku také ten fakt, že jeho nedílnou součástí je kyselina fulvická, která v přírodě pomáhá "nasávat" z půdy kořínkům rostlin důležité prvky potřebné k růstu. Po objevu této vlastnosti se kyselina fulvická zařazuje do koloidních roztoků a tím se ještě více zvyšuje využitelnost všech potřebných látek. Podporuje dobré trávení a vstřebávání živin, regeneraci organismu, zabezpečuje rovnováhu fyzického a duševního rozvoje.Betavital - extrakt z červené řepy a mrkve s rutinem a vitamínem C.

 

Fytomineral - obsahuje silně koncentrovaný koloidní roztok více než 64 prvků Mendělejevovy periodické soustavy v přírodní formě.

 

Alfalfa - s vysokým obsahem vitaminu A, E, D, B6 a vitaminu K, nezbytného pro mechanismus srážení krve. Obsahuje také celou řadu minerálů - draslík, vápník, fosfor, železo a chlorofyl.

 

Pau D´Arco - prostředek, který budeme znát spíše pod názvem Lapacho - je užitečný u chudokrevností při jaterních potížích.Speciálně pro ženy byla vytvořena vyvážená kombinace minerálů, vitaminů a dalších přírodních substancí se zvýšeným obsahem železa. Jmenuje se CMF 20.

 

A co tak užívat sladkovodní řasu Chlorellu? Obsahuje velké množství betakarotenu, celou řadu vitaminů B a také vit. B12, který hraje významnou roli při tvorbě hemoglobinu. Obsahuje hořčík a železo a to 20 - 30 x více než bychom našli ve špenátu. Společně s vitaminem C a chlorofylem je účinným bojovníkem s chudokrevností. Zvláště pak v kombinaci se zelenou lávou!!Mladý ječmen, která navíc obsahuje kyselinu listovou a formu dvojmocného železa v organicky vázaném stavu, a proto je možné ho v trávicím traktu okamžitě vstřebat. Je vyrobena z mladých výhonků ječmene. To ocení ti pacienti, kteří jsou zvyklí užívat preparáty obsahující redukované železo, což s sebou přinášelo mnohé zažívací potíže.Také Ferroforte B - Fin Ferrofortis B je výborným zdrojem přírodního železa.

 


Celková nabídka přípravků při chudokrevnosti.


Související články:
Dobrá krev přináší zdraví, špatná nemoci (chudokrevnost neboli anemie)
Železo - Fe
Kyselina listová
Vanad
Chudokrevnost a vitamin B12
Fahraeusova-Westergreenova metoda
Krev je život
Do boje s anémií!


19.08.2005
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS