Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Jak na chronický únavový syndrom

27.12.2010
Únava Chronický únavový syndrom je nespecifický soubor příznaků trvající déle než 6 měsíců, nezřídka i více než rok. Je jisté, že se jedná o skutečnou nemoc se závažnými důsledky pro člověka. Její záludnost spočívá v tom, že příčina je zatím neznámá a nedokážeme toto onemocnění léčit konkrétním lékem.

Některá skupina vědců se domnívá, že se jedná o určitou formu deprese a patří do péče psychiatra, jiná skupina anglických vědců dělala rozbor bílých krvinek zdravých lidí a pacientů s chronickým únavovým syndromem a genovou analýzou zjistila významné změny, což podporuje domněnku, že se opravdu jedná o nemoc organismu.Již se pracuje na vývoji krevních testů, pomocí kterých bude možno tuto nemoc diagnostikovat. Klinický obraz začíná jako běžné virové onemocnění – teplota, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů. Na rozdíl od běžné virózy příznaky během týdne neodeznívají, nýbrž se prohlubují, pacient trpí bolestmi hlavy, celkovou slabostí, pocitem tělesného a duševního vyčerpání, které se postupem času prohlubuje až do takových extrémů, že pacientovi dělá problém vstát z postele a dojít na záchod. Je pochopitelné, že v této fázi již vyhledá lékaře. Laboratorní výsledky bývají vesměs v normě, pacient navštíví řadu odborníků – internistu, neurologa, revmatologa, imunologa, podrobí se náročným vyšetřovacím metodám, jako jsou počítačový tomograf, magnetická rezonance, EEG, EMG, popř. lumbální punkce, aby se vyloučilo závažné neurologické onemocnění.Tato vyšetření jsou rovněž negativní, nemocný postupně upadá do deprese (což je logické, když vám “nic není”, a vy nemůžete skoro chodit), má pocit, že je na něj nahlíženo jako na simulanta, a stačí nepatrná poznámka lékaře typu “unavený je dnes každý” nebo “to na invalidní důchod není” a dochází k dalšímu prohloubení nemoci, pocitům beznaděje a nezřídka i k sebevražednému pokusu.Za poslední rok jsem měl 3 případy tohoto onemocnění v mé ordinaci.


1. KAZUISTIKA

V prvém případě se jednalo o 40letého muže. Prodělal klasické virové onemocnění – teploty, bolesti hlavy, závratě, stav naprosté vyčerpanosti přetrvával několik týdnů. Laboratorně bylo vše v normě, vyšetření srdce, mozku, krčních tepen, kompletní vyšetření imunologem i specialistou na infekční nemoci neprokázalo žádnou patologii. V tu dobu už ale pacient ke mně nedocházel, veškerá vyšetření si zajišťoval sám. Asi po 3 měsících mě informovala jeho matka, že pacient nechtěl dále žít v takovém stavu, měl pocit, že stejně brzy zemře a lékaři před ním tají nevyléčitelné onemocnění, proto si vzal větší množství prášků v sebevražedném pokusu. V současné době je hospitalizován na psychiatrickém oddělení.2. KAZUISTIKA

V druhém případě se jednalo o 35letou ženu. Klinické příznaky byly podobné, s evidentní návazností na virové onemocnění horních cest dýchacích. Od druhého týdne jsem jí nasadil Vironal v dávce 3x denně 5 kapek, postupně navýšil na maximální dávku 3x denně 7 kapek. Po 3 týdnech užívání udávala pacientka mírné zlepšení, ale stále nebyla schopna jít například ven na procházku, zatím zvládla uvařit oběd a uklidit doma. Vironal jsem ponechal a přidal Drags Imun v dávce 3x denně 10 kapek. Během měsíce zcela ustoupily teploty, bolesti v krku a bolesti hlavy, žena byla schopna zajít si na nákup, ale stále prospala 12 - 14 hodin denně. Své zaměstnání obchodního zástupce s plným nasazením 10 - 12 hodin by ještě v žádném případě nezvládla. Ke stávající léčbě Vironalem a Drags Imunem jsem jí přidal Flavocel 3x denně 1 tobolku a King Kong 3x denně 7 kapek. Poté během 2 týdnů došlo k rychlému ústupu potíží a plnému vyléčení.3. KAZUISTIKA

Třetí případ je specifický tím, že se jednalo o predisponovanou osobnost. Mladý 28letý muž v minulosti nikdy nebyl nemocen. Posledního půl roku pracoval jako obchodní manažer místní pobočky jednoho nejmenovaného obřího hypermarketu. Udával, že do práce přichází v 6 hodin ráno, je kompletně zodpovědný za bezproblémový chod hypermarketu, domů přichází kolem půlnoci. Volný čas vůbec neměl, spánek trval cca 4 hodiny denně. K tomu pravidelné kontroly nadřízeného, který mu údajně vytýkal i drobné nedostatky způsobem zavánějícím šikanou, stále mu zdůrazňoval, že pokud nezvýší obrat obchodu, dostane výpověď. Do toho letos na jaře pacient onemocněl virózou s teplotami, takže by pracovní zátěž nezvládl – proto si nechal vystavit pracovní neschopnost.První týden prospal 16 hodin denně, což považoval za normální vzhledem k předchozímu spánkovému deficitu. “Chřipkové” příznaky však neustupovaly ani po 2 týdnech, rovněž nadměrná potřeba spánku přetrvávala. Laboratorní vyšetření včetně protilátek na různé viry, chlamydie, borelie, hepatitidy byla zcela v normě. Nasadil jsem mu jako první Stimaral, protože v tomto případě únavový syndrom nastartovala dlouhodobá neúměrná psychická zátěž, viróza byla jen bezprostředním spouštěcím mechanismem. Po 2 týdnech udával muž potřebu spánku “jen” 12 hodin denně, začal upadat do deprese a přemýšlet nad tím, jestli se jeho stav někdy zlepší. Přidal jsem mu Korolen 3x denně 5 kapek a Drags Imun 3x denně 10 kapek, k tomu homeopatikum Kalium phosphoricum. Po dalším měsíci již byl schopen téměř normálně fungovat, za další měsíc si našel jinou práci a potíže ustoupily.Z výše uvedených kazuistik vyplývá, že únavový syndrom, podobně jako i jiné nemoci, na které nemá klasická medicína odpovídající lék, je přímo předurčený ke komplexní léčbě organismu, stabilizaci energetických drah. Jen je třeba důkladným rozborem stanovit, jestli je hlavní příčinou virové onemocnění nebo psychické či fyzické vyčerpání organismu, a podle toho nasadit ten pravý přípravek Energy. Mně se u tohoto onemocnění osvědčil Drags Imun, Vironal, Korolen, Flavocel, Stimaral a King Kong.Celková nabídka přípravků proti únavě.


Související články:
Stresovaný, unavený člověk
Únava
Jak překonat únavu? Zdravěji s guaranou!
Kde se bere syndrom chronického vyčerpání


27.12.2010
autor: MUDr. Vojtěch Togner
zdroj: magazín Vitae 12/2010 - 1/2011
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

255,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS