Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Chřipce se umíme dobře bránit

16.11.2009
Chřipka Chřipka je nakažlivé virové onemocnění postihující převážně dýchací cesty. Má výrazné celkové příznaky, jako je teplota, suchý kašel, celková únava, nechutenství, bolesti hlavy, svalů a kloubů. Její zrádnost spočívá v tom, že se u nás zdravotní problémy projeví až ve chvíli, kdy se viry v těle namnoží a organismus napadnou. Chřipku považujeme za banální nemoc, ale každoročně na ni umírá značný počet lidí. Na běžnou chřipku ovšem nejčastěji umírají lidé s malou či oslabenou imunitou – starší lidé, děti či osoby, které právě prodělaly jinou těžkou nemoc.

Nynější typ prasečí chřipky ale napadá především mladé lidi. A asi nejvíce obav vzbuzuje fakt, že vir je stejného typu jako ten, který v letech 1918 - 1919 způsobil nedozírnou pandemii španělské chřipky. Odhaduje se, že během ní zemřelo neuvěřitelných 20 až 50 milionů lidí. Podíváme-li se na data největších pandemií chřipky z pohledu čínské kosmologie, zarazí nás podobnost Nebeských kmenů – vždy nacházíme prvek Oheň nebo Zemi, tedy prvky, které podporují infekce. To byl důvod, proč jsme varovali v roce Ohnivého Vepře (2007) před zmutováním viru ptačí chřipky. A právě nynější kombinace prasečí chřipky vznikla zmutováním virů lidské, prasečí a ptačí chřipky. Onemocnění způsobuje chřipkový virus typu A podtyp H1N1, nemoc šířící se mezi ptáky a také mezi prasaty, která jsou k nemocem náchylná. Z nich pak přejde na člověka. Přenosem z člověka na člověka se vir dál mění, mutuje, proto se proti němu tělo neumí bránit. Nedokážeme předvídat, zda nově vzniklá mutace bude způsobovat jen lehké příznaky, nebo vyvolá epidemie s velmi závažnými důsledky. Nedokážeme na nově zmutovaný virus ihned vyrobit účinnou vakcínu. Nynější rozvoj nové nákazy bohužel odpovídá předpokládanému nepříliš příznivému scénáři tabulek čínské kosmologie. V letošním roce opět vládne prvek Země. A v období její vlády varujeme před infekcemi, plísněmi, hnisáním…

 

Pandemie chřipky

Pandemie, tedy epidemie celosvětového rozsahu, může vzniknout, když chřipkový virus získá nový hemaglutinin (H) a/nebo novou neuraminidázu (N), protože lidé nemají imunitní obranu proti novým podtypům.

Rok Pandemie Podtyp Zemřelo lidí
1918 – Hliněný Kůň HT španělská chřipka H1N1 20–50 milionů
1957 – Ohnivý Kohout KI asijská chřipka H2N2 více než 1 milion
1968 – Hliněná Opice BL hongkongská chřipka H3N2 700 000
2009 – Hliněný Buvol LR prasečí (mexická) chřipka AH1N1 ?

 

Zmutovaný virus nové infekce obvykle projde lednem, měsícem důležitým pro stabilizaci nově získaných účinků. V únoru dojde k prvním nakažením, v dubnu k prvnímu rozšíření. Pak se situace zklidní, ovšem v červenci dojde opět k dalšímu zpevnění viru a k největšímu šíření by mělo dojít kolem 19. září. V říjnu by se pak mohla rozvinout pandemie chřipky se skutečně závažnými dopady. První měsíce letošního roku zatím, bohužel, tomuto varovnému scénáři dávají za pravdu. 

Jak se chránit před chřipkou

Stoprocentní ochrana před chřipkovým onemocněním neexistuje, je však možné riziko nákazy nebo vážného průběhu onemocnění alespoň snížit. Pomáhá správná životospráva a posilování imunitního systému dostatkem pohybu, spánku, pestrou stravou obsahující ovoce a zeleninu, nekouření – kouření oslabuje dýchací soustavu, kterou viry pronikají do těla, dodržování hygieny – omývání ovoce a zeleniny včetně mytí rukou mýdlem před jídlem i během dne.

Pokud si nejsme zcela jisti svou odolností, měli bychom počátkem července nasadit IMUNOSAN, v září pak brát preventivně FLAVOCEL, na větší setkání nebo třeba na cestu hromadným dopravním prostředkem můžeme na šátek kolem krku použít SPIRON. Při únavě nebo větším výdeji energie bychom neměli zapomínat na FYTOMINERAL, eventuálně BIOMULTIVITAMIN. Říkali jsme si ovšem, že nynější typ prasečí chřipky napadá především mladé lidi, u nichž je ale předpoklad odpovídající obranyschopnosti organismu. Vysvětlení je prosté. Zdravý člověk se i se správnou životosprávou samozřejmě občas setká se situací, kdy se necítí dvakrát nejlépe. Je ale zvyklý, že se to “nějak” srovná. Samo. A právě to je kamenem úrazu. Náš organismus nemusí zvládnout obranu proti zcela neznámému nepříteli. Pokud prošvihneme první oznámení organismu, že se “něco” děje, pokud nezareagujeme na pocit, kdy se necítíme dobře, kdy prostě nejsme ve své kůži, v tu chvíli dovolíme viru rozvinout síly, a ty mohou převážit schopnosti naší i kvalitní obranyschopnosti.

Nyní bychom měli daleko více než kdy jindy poslouchat své tělo a dbát na doporučení, které jinak opakujeme každý podzim. Pokud se ráno probudíme a není nám dobře, tedy necítíme-li se ve své kůži, okamžitě sáhneme po VIRONALU. Ten by se nejpozději v září měl stát součástí každého nočního stolku. VIRONAL podpoří obrannou energii WEI QI (wej–čchi) i za cenu poklesu aktivní energie. Možná se budeme cítit trochu unavenější, ale náš organismus bude mít sílu hájit se s dostatečnou razancí a nedovolí viru se v klidu rozmnožit. VIRONAL bychom si měli kápnout na jazyk ještě několikrát ráno a dopoledne, nejlépe vždy, když si na něj vzpomeneme – to je období, kdy WEI QI začne v organismu klesat, a proto se nám připomene. Odpoledne na něj většinou zapomeneme, ale o novou potřebu se organismus přihlásí navečer, kdy budeme možná trochu unavení, malátní a rozlámaní, ale ne nemocní. VIRONAL bychom měli brát tímto způsobem ještě alespoň dva dny po odeznění všech příznaků nepohody. V žádném případě nesmíme čekat na chvíli, kdy se budeme cítit špatně, tady už se bavíme o době, kdy nákaza získala na síle. Rozhodně bychom neměli riskovat boj, mohl by být nerovný i s podporou GREPOFITU, DRAGS IMUNU nebo oficiálního léku proti chřipce Tamiflu. Kdysi Španělé ovládli území dnešního Mexika. Nedovolme, aby se opakoval rok 1918 a mexická chřipka opět připomněla tuto historickou sounáležitost.

Neměli bychom zapomenout, že v tuto chvíli nám nebezpečí hrozí hlavně na cestách. Pokud se chystáme do exotických krajin, pak by se naším společníkem měl bezesporu stát jak VIRONAL, tak DRAGS IMUN, který můžeme použít v případě větších problémů. Organismus se většinou aklimatizuje na nové podmínky několik dní a s aklimatizací je vždy spojen pokles energie, někdy ji dokonce můžeme pociťovat jako lehké nachlazení. Právě to je období, kdy jsme velice zranitelní. Kapka VIRONALU po probuzení, eventuálně několik dalších dopoledne, může v tomto případě zajistit nejen hladký průběh dovolené, ale také šťastný návrat.


Celková nabídka přípravků proti chřipce.


Související články:
Nachlazení
Prevence a opatření při výskytu chřipky A(H1N1)
Nedejte chřipce šanci


16.11.2009
autor: Eva Joachimová
zdroj: Magazín Vitae 7/2009
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS