Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Chraň si oči, chraň si uši

14.04.2015
Maminka s dcerou

Vzpomínáte, když byly vaše děti malé, a cestou s maminkou do obchodu na nákup denních rodinných potřeb chtěly všechno lákavé, co se nabízelo za výlohami obchodů? A vy jste je museli odtahovat od hraček, od lízátek a jiných laskomin, protože neznaly skutečné potřeby těla a také neměly vůbec představu o krátkodobých a dlouhodobých výchovných cílech svých rodičů, ke kterým je potřebují dovést. Jejich lidská přirozenost nebyla ještě tvarována, jejich vlastnosti potřebné k životu „dospěláka“ teprve čekaly, až jim vaše rodičovské vedení „pomůže na svět“. A ne vždy byly ochotny poslouchat, co jim doporučíte. Museli jste dlouze vysvětlovat a někdy jen rychle přikázat, co musí splnit. Ne, výchova dětí není jednoduchá a je to dlohodobý proces. To ale ještě neznamená se mu v životě vyhýbat. Vím, třeba budoucí otec rodiny musí napřed sám dostatečně vyzrát, než se natolik vzchopí, aby „na plecích“ unesl břímě založené rodiny se vším zaopatřením, protože právě jemu tento úkol náleží v největší míře. A sám se musel třeba také dlouho potýkat s volbou, co je správné, „na co se bude dívat a koho poslouchat“.

Koho (ne)posloucháme

Není totiž vůbec jedno, co do sebe vpouštíme, na co se díváme a co / a koho posloucháme. Na co se dlouze díváme, je-li to lákavé (ať už dobré či zlé), musíme počítat s tím, že po tom naše duše zatouží. Duše, ta naše část, která se ráda podrobuje tělesným žádostem a která si nerada něco odříká. A když už zatouží duše po prohlíženém, je další fáze blízko: vyhledat, zakoupit, sáhnout po vyhlíženém a použít, konzumovat.

 

I v samém počátku historie lidí se to stalo.

Dlouho před procesem Stvoření se konala vzpoura třetiny nebeských bytostí na popud jedné z nich, z těch prvních Bohem stvořených. A na ni Bůh zareagoval novým dílem – vytvořením lidí. Odsouzený (a čekající na výkon trestu) se proto rozhodl zkazit Bohu toto dílo hned na začátku: zpochybnit Boží přikázání (nejíst ze stromu poznání) před Evou, použít si ji jako tu slabší ze dvou osob páru, namluvit jí, že jim Bůh nechce dát možnost – být jako On. Tedy tutéž chybu, kterou udělal satan sám, teď naočkoval Evě: chtění být jako Bůh.

 

Použil fráze: Jen se dívej…, jak je to ovoce červené, měkké, šťavnaté, podobné přece ostatnímu ovoci… Vždyť není zlé… Už vidíme tu symboliku pro dnešek? Není vůbec jedno, na co se člověk po nějakou dobu zálibně dívá: Zakrátko po tom i zatouží – a tu je jen krůček k tomu, že po takové věci sáhne… a zase po malé chvilce tuto věc konzumuje. Ať bude příkladem televizní reklama na potlačující „lék“ nebo třeba smilstvo v rámci sledovaného filmu. Jaké „ovoce“ na nás pak bude vidět?

 

Otázka ani tolik nestojí ve smyslu – zda to rajské ovoce bylo skutečně tak mocné, ale byla to zkouška poctivosti těchto prvních, nadpřirozeně Bohem obdařených lidí: Když se večer Bůh procházel zahradou, zhřešivší lidé se schovali za stromy, poznali, že jsou nazí, zakryli se fíkovým listem…

 

Jejich „otevření očí“ jim bylo u Boha ke škodě. Od té doby už nemohli jen chodit a česat si do úst ovoce, ale měli v potu dobývat chléb ze země…

 

Ale vraťme se k titulku článku. To, co si jedinec vybírá k pohledu a k poslechu, má kořeny už ve výchově a v rodině, kde vyrůstal. Tam byl nastaven určitý životní styl a pravidla. Možná jste také zpozorovali, že lidé, kteří vyrostli v křesťanských rodinách, kde byla víra ve Stvořitele i praktikována, měli docela jiné, lepší výsledky v životě než tam, kde o biblických požadavcích členové rodiny nic nevěděli.

 

Symbolika ovoce

Podle biblického předpisu se máme podobat stromu zasazenému podél vody, zelenému, který v pravý čas přinese i sladké a zdravé ovoce. A to se týká nejen plnění morálního kodexu v Bibli, nýbrž i požadavku předávat svým dětem i okolí poselství, která jsou v ní obsažena.

 

Když sadař čeká po několik let, až zaplodí jeho ovocný stromek, ale ten nerodí, vytne ho sadař a položí na oheň… To je osud pláněk. Co se stane, když na nás neuvidí Rodič to správné ovoce? …

 

Bůh hledí do srdcí lidí a čeká na jejich obrácení se k Němu čelem. Dává v časech příležitost k probuzení jednotlivým národům a státům, které Sám ustanovil. Zná počet vlasů na tvé hlavě, bez Něj ti nezešediví ani jediný, zná i tvé nejskrytější myšlenky, dokonce jejich pohnutky. A chtěl by tě také v pravý čas použít.


Související články:
Čelem k Bohu, zády k nemoci
Hierarchie předpokládá poslušnost


14.04.2015
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS