Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Chlorofyl a jeho význam pro naše zdraví (komerční sdělení)

20.03.2018
Chlorofyl Chlorofyl je zelený pigment obsažený v rostlinách a v některých řasách. Jeho největší vlastností je, že zajišťuje fotosyntézu. Bez něj se neobejdou nejen rostliny a zvířata, ale je velmi důležitý i pro nás a pro život na Zemi.

Molekuly obsažené v chlorofylu mají úžasnou schopnost přeměňovat sluneční energii na energii chemickou. Tato energie je potřebná k tvorbě sacharidů a kyslíku, tedy látek potřebných pro život na Zemi. Což znamená, že by život na Zemi, jaký známe, vůbec nebyl.

 

Chlorofyl je často nazýván jako „tekuté slunce“ nebo “krev rostlin“. Je zajímavé, že základní molekula chlorofylu je téměř shodná s molekulou hemoglobinu (krevní barvivo, díky kterému červené krvinky mohou transportovat kyslík z plic do buněk celého těla). Rozdíl je v jediném atomu, neboť chlorofyl v sobě uchovává atom hořčíku a hemoglobin atom železa. Proto má chlorofyl velmi pozitivní vliv na naše zdraví.

 

Čím je pro naše tělo chlorofyl významný?

  • Podporuje imunitní systém: působí pozitivně proti choroboplodným bakteriím a má velmi důležité protiinfekční účinky.
  • Podporuje produkci hemoglobinu: podporuje přenos kyslíku, působí blahodárně na regeneraci organismu a zpomaluje proces stárnutí. Chlorofyl pomáhá zvýšit kvalitu a množství červených krvinek.
  • Pomáhá s hojením ran, hemoroidů a popálenin: snižuje bolest i svědění a působí protizánětlivě. Využít jej můžeme zvláště u kožních a chronických zánětů, vředových procesů kůže či zánětu nosohltanu. Hojivé účinky jsou pozorovány v chirurgii i dermatologii. Nutno zmínit také dezinfekční vlastnosti této zázračné látky.
  • Má antioxidační účinky: reguluje stolici a poskytuje tělu velmi důležité vitamíny K, C, kyselinu listovou, vápník, železo, hořčík a bílkoviny.
  • Pomůže vám s pocením a nežádoucím tělesným zápachem: Chlorofyl je považován za přírodní deodorant, který při dlouhodobém používání snižuje zápach z úst nebo z otevřených ran.
  • Vyrovnává krevní tlak.
  • Pomůže s hubnutím: pročistí tělo, dodá energii a také pomůže s hubnutím. Snížením kyselosti organismu ubývá zánětlivých ložisek v těle každého člověka, díky tomu se cítíme lépe a máme více energie. Rychleji a efektivně hubneme.
  • Je blahodárný pro oči: uklidňuje a působí velmi příjemně. Zelené barvivo posiluje a regeneruje unavené oči.

 

Chlorofyl se samozřejmě vyskytuje v zelených rostlinách. Z nich jsou pro člověka významné především zelené potraviny, mezi něž samozřejmě patří liquid chlorophyll, který je na chlorofyl velmi bohatý, ale také zelený ječmen a mnohé další.

 

Ze zeleniny je to například špenát, brokolice, petržel, řeřicha a jiné. Zařaďte tyto potraviny do svého jídelníčku, udělejte si smoothie nebo zeleninové přílohy. Dejte však pozor na jejich úpravu, abyste nezničili cenné vlastnosti těchto rostlin.

 

Chlorofyl by měl být pravidelnou součástí našeho jídelníčku, už vzhledem k výše uvedenému. Když zařadíme do jídelníčku zelené potraviny, budeme se cítit o poznání lépe.

 


Související články:
Skládejme jídelníčky v barvách duhy


20.03.2018
komerční sdělení
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS