Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

CGF

09.04.2016
Chlorella

Anglická zkratka CGF znamená Chlorella growth Factor a dá se přeložit jako růstový faktor z chlorelly. Bývá označován jako hlavní složka této sladkovodní řasy. Obsahuje řadu důležitých složek jako vitamíny, minerály, aminokyseliny a další. Obecně bývá také uváděn jako nejbohatší zdroj zeleného barviva chlorofylu.

Odborníci definují CGF jako komplex nukleotidů-peptidů skládajících se z větší části z derivátů nukleových kyselin. Vytváří se během průběhu fotosyntézy. Podle dostupných informací CGF podporuje zejména regeneraci tkání, hlavně růst a dělení buněk. Rovněž zesiluje imunitu tím, že stimuluje tvorbu leukocytů (bílých krvinek). Zlepšuje regeneraci tkání, je vhodným přírodním prostředkem na povrchové ošetření ran, u ekzémů, popálenin, vředů a dalších typů kožních onemocnění. Je možné ho užívat i po ukončení léčby poranění, popáleniny či jiných poškození kůže. Rovněž pozitivně ovlivňuje stav střevní mikroflóry. Odborníci uvádějí, že tento faktor zvyšuje růst bakterií obsažených právě v naší střevní mikroflóře.

 

V laboratorních podmínkách se zkoumá možnost, zda CGF faktor může zlepšovat funkci nukleových kyselin (ribonukleová a deoxyribonukleová kyselina RNA/DNA) odpovědných za syntézu bílkovin, enzymů a energetický metabolismus na buněčné úrovni. Mechanismus působení by pak byl takový, že by stimulačně působil na obnovu poškozených tkání a chránil buňky před působením toxických substancí. Pravidelně užívaná Chlorella obsahující CGF by pak mohla přispět k obnově poškozeného genetického materiálu v lidských buňkách a tak se podílet na zpomalování procesu stárnutí našeho organismu.

 

Jak by k tomu mělo dojít?

Nukleové kyseliny, obsažené v denní potravě se štěpí během procesu trávení na látky označované jako nukleotidy a nukleosidy. Tyto látky se kombinují s dalšími složkami z potravy, jako je vitamín B12 (cyanocobalamin), bílkoviny či polysacharidy.

 

Nukleotidy a nukleosidy jsou prekurzory více koenzymů, což znamená, že se podílejí na tvorbě těchto látek, které jsou nezbytnými články různých metabolických reakcí v našem těle. Z těch důležitých lze zmínit velmi významný ATP (adenosintrifosfát) nebo jiné známé pod zkratkami UDP (uridindifosfát) a CDP (cytidindifosfát), které jsou nutné pro syntézu glykosaminoglykanů (jejich vazbou na bílkoviny vznikají proteoglykany, které představují základní složku pojivových tkání).

 

Nukleotidy a nukleosidy jsou i součástí nukleových kyselin DNA a RNA. DNA a RNA, která je přijata potravou přímo nenahrazuje buněčnou DNA a RNA, ale vzniklé kombinace aminokyselin zajišťují stavební jednotky pro obnovu genetického materiálu buněk a poskytují prekurzory pro syntézu enzymů.

 

Ribonukleová kyselina (RNA) je nutná k replikaci genů a proteosyntéze (syntéze bílkovin). Tělo může vytvářet obě nukleové kyseliny samo (tzv. proces de novo), ale to pro něj obvykle představuje velký výdej energie. Pokud získá dostatek nukleotidů (a nukleosidů) v potravě, může ho zpracovat jako materiál pro tvorbu nukleových kyselin.

 

A to již má souvislost s naším stárnutím. Při stárnutí se zpomaluje proces buněčného metabolismu, což vede ke zvýšení kyselosti prostředí a to má za následek možnost vzniku různých onemocnění. Vědci pak předpokládají, že dostatečný počet materiálu pro tvorbu nukleových kyselin v potravě může znamenat lepší funkčnost nukleových kyselin v buňkách a z toho vyplývající lepší odstraňování toxinů a dalších odpadních látek. To vše pak může přispívat k prevenci vzniku řady onemocnění.

 

Celková nabídka přípravků obsahující CGF růstový faktor.


Související články:
Chlorella versus Spirulina
Chlorella pyrenoidosa si razí cestu
Chlorella: nebezpečí nebo ochrana pro naše tělo?


09.04.2016
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

319,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS