Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Cesta ke zdraví – Nepochopení vlastního organizmu

05.06.2013

Římský filozof Seneka řekl: „Lidé neumírají – oni zabíjejí sami sebe.“

Tento geniální slogan je starý více než dva tisíce let a my tuto moudrost stále nevyužíváme. Často přemýšlím proč? Možná to Seneka řekl moc tiše nebo si to všichni nestačili zaznamenat? Faktem je, že z generace na generaci předáváme špatné návyky a současně s nimi i choroby, které nás trápí. Na omluvu říkáme, že žijeme v těžké době a drtí nás velká tíha civilizačního vývoje. Možná nás více rmoutí kolosální masa našeho těla, lenost a absolutní pohrdání pravidly fyziologie, podle kterých náš organizmus funguje. Lidé se naučili obsluhovat počítač a řeší komplikované ekonomické problémy. Inženýr dokáže najít závadu v husté pavučině elektrického vedení, ale na jednoduchou otázku, kolikrát denně vylučuje moč a v jaké barvě, neumí odpovědět. Proto chci zdůraznit: Nenaučíte-li se pozorovat fungování svého organismu, nikdy nebudete zdraví!

Jednoho dne, když jsem seděl v kavárně, podíval jsem se na mladou dívku. Z tváře jsem vyčetl, že ji něco znepokojuje. Sáhla do kabelky, vytáhla z ní tabletku a spolkla ji. Co Vám je? – zeptal jsem se. Zkusila se na mě usmát a unaveným hlasem odpověděla:

- Zase mě bolí hlava.

 

Prohlédl jsem si ji důkladněji. Oči byly unavené, lehce červené, kůži měla osypanou tmavými skvrnami, znamínky a pihami. Tvář měla žlutošedou, což je běžné u mnoha žen, které kouří. Pod očima měla tmavé kruhy a hluboké výrazné vrásky mezi obočím. I když byla žena ještě mladá (25-27 let), měla lehce opuchlá horní víčka a trochu povadlou kůži na krku a v podbradku. Hrbila se a pohyby krku a hlavy působily výrazně nesměle.

- Určitě pracujete v kanceláři.
- Jak to víte?
- Všichni, kteří stále sedí u pracovního stolu, trpí bolestmi hlavy, nízkým tlakem a onemocněním ledvin. Obzvlášť se to týká žen. Příčinou je nesprávná poloha těla při práci. Chcete vědět, odkud se vzaly pihy a znamínka na Vašem těle?
- Chci, - odpověděla s údivem.
- Máte pokřivenou páteř a nemocná játra, což je příčinou kožních změn a bolestí hlavy. Podívejte se na Vaše boty.

 

Lehce se podivila a vytáhla zpod stolu obě nohy. – Vaše obuv je sešlapaná zepředu i zevnitř. To znamená, že máte nemocná játra.

- Nechápu, co má společného obuv s nemocemi.
- Velmi mnoho. Dlouho před tím, než bude nemoc odhalena, můžeme podle opotřebování obuvi určit, čím daný člověk trpěl. Už dávno objevili starodávní lékaři přísnou souvislost mezi chodidly a nemocemi vnitřních orgánů. Nemocné orgány, příkladně játra nebo srdce, oslabují nohy, což způsobuje změnu chůze. A proto se obuv specifickým způsobem mění. Jestliže je podrážka sešlapaná zezadu a shora – signalizuje to onemocnění ledvin. Je-li sešlapaná zepředu a zevnitř – jedná se o srdeční onemocnění.

 

Narušení funkce jater ovlivňuje kvalitu čištění krve. Znečištěná krev proudí v celém organismu, dostává se až ke zdravým orgánům a způsobuje jejich onemocnění. Mezi játry a kůží existuje určitá souvislost. Proto jsou tmavé skvrny, pupínky, akné, vyrážky, bradavice a pihy následek špatně fungujících jater.

- To je zajímavé! – přitakala nedůvěřivě. Pak spolkla doušek kávy a poslouchala dál.
- Kolikátý šálek kávy už dnes pijete?
- Třetí nebo čtvrtý. Mám nízký tlak a časté bolení hlavy. Když nevypiju kávu, chce se mi spát.
- A víte proč? Protože Vaše ledviny moc dobře nefungují, což je mimo jiné příčinou nízkého tlaku. Káva Vás vzkřísí na 15-20 minut, potom jste znovu rozespalá a malátná. Příliš velké množství kávy vyplavuje z organismu nesmírně důležité složky, jako železo, hořčík a vápník. Cigareta s douškem kávy zbavuje organismus nezbytného vitamínu C. Chcete-li snížit riziko kouření, vypijte po každé cigaretě šťávu z citronu nebo pomeranče. Pokud to neuděláte, časem se Vám pod očima objeví tmavé skvrny jako jeden ze symptomů anemie. Začnou Vám praskat cévy, zejména na nohou a na tváři, jako signál nedostatku vitamínu C a Mg (hořčíku).

 

Podle toho, co vidím, zaháníte hlad kávou a chlebíčkem.

- Ovšem. – přiznala. – Káva u mě zabíjí pocit hladu.
- S tím také nesouhlasím. Káva je stimulátorem, dává energii na velmi krátkou dobu a to je všechno. Zahánění hladu malým množstvím potravy vede k tomu, že naše trávicí soustava, zejména tlusté střevo, přestává pracovat, vedou k neustálé autotoxikaci organismu. Hnilobné bakterie se živí zbytky potravy, vylučují škodlivé látky – toxiny (jedy), které se skrze střeva dostávají do krve. Tyto jedy jsou jednou z příčin neustálé únavy, bolesti hlavy, nespavosti a nervozity.
- Přiznám se Vám, že mi někdy jedna tableta nestačí. Tak silná je ta bolest, - řekla a spolkla další pilulku.
- A proč se tak ničíte? Vždyť každá pilulka je jed! Dnes Vás bolest hlavy ještě přejde, ale co bude zítra nebo za měsíc?

 

To budete stále trávit svůj organismus?

- A co mám tedy dělat?
- Způsobů likvidace bolesti hlavy bez tabletek je hodně. Položte si pravou ruku na čelo, silně přitiskněte a zkuste hladit čelo z levé strany na pravou 20 krát. Druhou rukou pak několikrát přitiskněte palcem a ukazováčkem ušní boltce a až do bolesti je masírujte 3-5 minut. Vyzkoušejte to.

 

Tyhle jednoduché zákroky vyžadují jen 5 minut, a tak jsem se jí po chvíli optal:

- Tak co?
- Přešlo to, - odpověděla nevěřícně. Co ještě můžete říct o mém zdraví?
- Jste nachlazená, dýcháte ústy, a proto Vás bolí v krku, průdušky a plíce. To je proto, že jste zvyklá spát na měkké matraci a měkkém polštáři.

 

Seděla s udiveným zrakem a široce otevřenými ústy.

- To je vážně otřesné! Je mi už tolik a nevím vůbec nic o svém organizmu. Řekněte mi, co mám dělat? – zeptala se rozpačitě.
- Změňte dosavadní způsob života a především odstraňte zácpy. Zlepšete funkci střev a jater a uzdravte si páteř.

 

Konečně začněte jíst to, co je zdravé, ne to, co máte ráda! A hlavně pochopte jednu důležitou věc – Vaše zdraví je ve Vašich rukou.

 

Je vědecky dokázáno, že 15 % zdraví dědíme po rodičích, 15 % mohou vrátit lékaři, nicméně 70 % záleží na životním stylu.

 

Ukázka z knihy Cesta ke zdraví.


Související články:
Vyléčit nevyléčitelné - Problémy s páteří
Podpora pro ledviny
Léčebný kód – Existuje pouze jeden zdroj nemocí


05.06.2013
autor: Prof. Michail Tombak, PhDr.
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS