Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Červená řepa a imunita

18.03.2009
V dnešní době putujeme do makrokosmu, poznáváme nové hvězdy, první posel naší civilizace překročil hranici naší galaxie. A stejným způsobem pomalu, ale jistě pronikáme také do mikrosvěta našeho těla, dostáváme se na molekulární úroveň. Vznikají nové lékařské obory jako: „mitochodriální medicína“, která pojednává o energii v buněčných organelách - mitochondriích, stejně tak se jeví nový obor z kategorie mikrobiologické ekologie- mikroekologie.

Mnoho prací se zaměřuje na funkce buněčných receptorů, nebylo by tedy žádným překvapením, kdyby se budoucí obor jmenoval třeba „ receptorová medicína“ ... Tělo zvládá všechny funkce pomocí tzv. řídicích - regulačních systémů - jako jsou systém CNS (centrální nervové soustavy) a jeho speciálních buněk, systém endokrinních orgánů, které produkují hormony (hypofýza, štítná žláza, nadledvinky…), systém zažívacího traktu a konečně komplexní imunitní systém. Dříve se soudilo, že vzájemná komunikace mezi těmito systémy se děje pomocí elektrických signálů, že jde jen o přenos elektrických vzruchů a že tyto informace se šíří podobně jako signál telefonní sítě pomocí drátů a přepojovacích ústředen. Ale dnes víme, že se signál může šířit také bezdrátově. Jde více o záležitost biochemickou než elektrickou. Vědci zjistili, že tyto řídicí systémy používají stejné receptory = radary (příjímače). Mezi jednotlivými systémy a jejich receptory se pohybují tzv. liganty.

Hlavním matematickým principem přenosu informací jsou peptidy, které jsou sestaveny z jednotlivých aminokyselin. Představme si šňůru 16 barevných korálků navlečených na provázek a zamysleme se nad tím, kolik vznikne možných kombinací uspořádáním korálků, když je budeme vzájemně mezi sebou přehazovat. To je neskutečně obrovský potenciál informací a každá varianta je určitou kombinací peptidů, je to jeden specifický klíč, který zapadne jen do přesně vytvarovaného zámku. Takže výše popsané liganty přenášejí tyto řetězce - transmitery mezi buňkami uvedených tělových systémů. Vědci si mohou tyto specifické liganty označit a pak je sledují, jak a kam putují tělem, a také pak mohou poznat, který sledovaný ligant ke svému cíli nedorazil. Příslušný receptor je zablokován a postižená buňka nepracuje, protože nedostává správné informace. Tato porušená komunikace je příčinou nemoci. Receptor byl obsazen chybným řetězcem aminokyselin. V tomto okamžiku jde o to, jak onen chybný řetězec z receptoru vytěsnit, a tím obnovit řídicí funkci a umožnit postižené buňce, aby začala znovu pracovat!

V souboru možných patologických mechanismů, které se podílejí na poruchách imunity, se jeví tato filozofie jako logická a lze předpokládat, že tímto směrem se bude ubírat i další bádání vědců. V přírodní medicíně se této filozofii nejvíce přibližuje speciálně vyrobený extrakt z červené řepy (Zianica Imunogen). A nejde jenom o známý efekt podporující krvetvorbu a silnou schopnost antioxidační, ale jde pravděpodobně právě o výše popsaný efekt „čistění chybně obsazených receptorů“. Toto tvrzení je v danou chvíli spíše přáním, protože není podloženo odpovídající vědeckou seriózní prací, ale domněnka se jeví stále živější, když porovnáváme reference klientů, trpících poruchou imunity například při autoimunitních nemocech, stavech spojených s rakovinou, leukemií apod., kteří několik měsíců užívají extrakt červené řepy a jejich stav i laboratorní hodnoty vykazují pozoruhodné zlepšení. Filozofii Symbinatur je blízký ten fakt, že pro lék nemusíme do makrokosmu, ale stačí používat přírodní prostředek, jakým je červená řepa.

 

Celková nabídka přípravků obsahující červenou řepu.


Související články:
Slunečnicové semínko pro naše zdraví
Lněná semínka bohatá na omega-3 jsou zdrojem nejpotřebnějších živin pro zajištění optimálního psychického zdraví
Léčivé účinky zeleniny a ovoce
Ovocné a zeleninové šťávy
Zeleninové a ovocné šťávy - jarní léčivé nápoje
Imunita a tak dále
Je čas postavit se chřipce
Řepa červená (Beta vulgaris)
Blahodárný vliv kořenové zeleniny na naše zdraví II.
Červená řepa, silák mezi kořenovou zeleninou


18.03.2009
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS