Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Červen je energeticky náročný

26.05.2006

Oheň pomalu, ale jistě přebírá vládu, poslední ochrany chladu jsou pryč, všechno už záleží jenom na nás. Počátkem měsíce a kolem 12. června by se mohlo ještě ochladit, jinak by ale červen měl směřovat ke svému garantu - Koni a Ohni.

Energetický nápor bude opravdu velký. Při něm nás čekají zátěže na slezinu, zodpovědnou podle čínské medicíny za přeměnu potravy na životní energii, a zároveň na plíce, které zajišťují energii ze vzduchu! Maximum výdeje a minimum příjmu je rovnováha skutečně velmi nerovnovážná. Připočítáme-li k tomu zátěž na jangové i jinové dřevo, zjistíme, že vyčerpání za vlády Koně v měsíci červnu je věcí stejně běžnou jako rozbřesk a soumrak. Radovat se nebudou ani plíce, o nichž jsme se už zmiňovali, druhý měsíc zátěže na nich může být docela slušně znát.


V červnu se začínají prohlubovat problémy, před kterými mnoho měsíců varujeme - bolesti kostí, zhoršení hojení, migrény, poruchy krve, psychická a endokrinologická labilita, kožní a astmatické potíže a záněty. Pozor musíme dát na krvácení. Žárem se vysušují cévy, snižuje se jejich elasticita, zvyšuje se pravděpodobnost praskání cév a navíc se zhoršuje srážlivost krve. Lidé s nemocemi krve (např. hemofilie, leukémie) by měli být velice opatrní a měli by udělat vše proto, aby se vyvarovali poranění. Krvácení půjde pravděpodobně zastavit hůř než jindy. Ve stejné situaci se ale mohou ocitnout i lidé, kteří dlouhodobě berou léky na ředění krve, např. Varfarin nebo Anopyrin.


Zároveň ale také cítíme ušlechtilou pobídku Koně - směřuj dopředu, utíkej, snaž se. Padni třeba vyčerpáním, ale běž! Chceme-li si udržet dostatek sil alespoň na běžný denní režim, je nezbytně nutné zamyslet se nad životosprávou tohoto měsíce. Rozhodně by neměla být často zařazována do našeho jídelníčku smažená jídla, jednoduchost by měla převažovat jak při výběru potravin, tak při jeho úpravě. Ryby a plody moře pomohou zvládnout nezvládnutelnou touhu Koně po neustálém pohybu. Určitě nezapomeneme na vodu a pitný režim. Stále si připomínáme vodu kolem nás i v nás. Společnost v bazénu - tak jsme si představovali ideální stav naší životosprávy v letošních letních měsících. Pokud vyměníme šampaňské za minerálku, děláme vše nejen pro blaho našeho organismu, ale například i pro naši krásu. Vysoušení letošního velmi silného ohně se může projevit stejně jako účinky slunění - vráskami a třeba i zvýšeným padáním vlasů. A před energetickým ohněm se asi moc do stínu neschováme. Tady pomůže jen opravdová voda.


A přípravky Energy? Kůň, garant měsíce června, je symbolem plápolajícího ohně a málo platné, letos ho navíc výrazně podporuje oheň a žár roku. Hodně mu pomůžeme Korolenem, který tím, že je ohnivý stejně jako on, mu opravdu rozumí. Umožní ohni plápolat, ale dokáže ho i přimět alespoň občas k rozumnému klidu. Ještě více dokáže oheň podpořit Celitin, který odpovídá nejvyšší energii ohně žáru. Celitin může nastoupit tam, kde nám půjde více o funkci. Korolen ruku v ruce s Celitinem by mohl vnést alespoň trochu harmonie do ztřeštěného běhu Koně. S Celitinem buďme ale velmi obezřetní, jeho síla bude v červnu a červenci opravdu mimořádná, osvědčené dávkování se může ukázat jako nadbytečné. Raději doporučujme dávku nižší než obvykle.


Při velkém výdeji energie bychom neměli zapomenout na Regalen, který bude nezbytný hlavně ve chvílích, kdy náš jídelníček přílišnou jednoduchostí oplývat opravdu nebude a budeme potřebovat trochu pomoci s provětráním organismu. Regalen bude také účinnou prevencí proti migrénám a zánětům, a co je důležité, výborně bude podporovat hojení, určitě na něj nezapomeňte při sportovních dovolených. Protektin na hlasivkách bude asi také často na pořadu, o chraptění se budeme v tomto roce zmiňovat ještě několikrát. Kuřákům určitě prospěje Vironal, napadení kovu plic může být v tomto měsíci opravdu neradostné.


V minulých prognózách jsme se mnohokrát zmiňovali o zřejmě nejčastěji používaném prostředku v tomto roce, Renolu. Problémy s kostmi budeme muset řešit dlouhodobě, určitě máte připravený i Skeletin, kterým doporučuji v případě potřeby Renol doplňovat.


26.05.2006
autor: Eva Joachimová
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS