Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Černá ředkev - pomocník u žlučových kamenů

06.01.2004

Černá ředkev (Raphanus sativus niger) je bylina se vzácnou, bohatou nutriční hodnotou. Ředkev je pěstována v mnoha variantách a odrůdách, k léčebným účelům se využívá pouze černá odrůda ředkve seté, varianta Raphanus nigra, která je bohatší na účinné látky.

Jedná se o jednoletou až dvouletou bylinu s masitou hlízou, kulatou, podlouhlou až vřetenovitou, černou s velmi štiplavou chutí. Listy jsou široce lyrovitě peřenolaločné. Květy jsou bílé nebo lila, fialově žilkované. Plodem je naduřelý struk, vejčitě podlouhlý až válcový a zobanitý. Kvete od června do srpna. Obvykle se používá jako zelenina.

Egypťané při stavbě pyramid pojídali tyto chutné kořeny spolu se stroužky česneku. Jejich účinky znali již lékaři ve starém Řecku a Římě. Ve Francii se první zmínky o ředkvi objevují prakticky až v době renesance, kdy jsou vychvalovány jejich dobré cholagogní účinky (vylučování žluči do střeva), jsou však uváděny jako "sprostá krmě".

K léčebným účelům se používá šťáva, která je na rozdíl od sušené rostliny bohatší na účinné látky. Výrazně podporuje sekreci žluči, zlepšuje funkci jater, a napomáhá rozpouštět žlučové kaménky. Je vynikajícím prostředkem k čistění jater, odstraňujícím odpadní a toxické látky. Má silný močopudný účinek, napomáhá peristaltice střev a usnadňuje průchod tráveniny střevy. Dokonale vyčistí organismus a obnovuje harmonii jeho funkcí.

V jemenské medicíně je šťáva užívána k odstraňování ledvinných kamenů. Půl hrnku čerstvé ředkvové šťávy nalačno obvykle rozpustí i ty nejzatvrzelejší kameny, které pak vyjdou močovým traktem. Upozornění: velké ledvinové kameny proto mohou při průchodu poranit močovody a způsobit krvácení. Jako lubrikant proto mohou být užity 2 lžičky rostlinného oleje. V Jemenu užívají ředkvičkové listy i do salátů. Listy obsahují 10 x více vitamínu C než kořeny, dále pak vápník, železo, sodík, fosfor, síru a draslík. (Dr. Sharon)

Firma Hedelab zpracovává černou ředkev z vlastních zdrojů, aby mohla zaručit její ekologický původ. Ihned po sklizni je černá ředkev vylisována a odstředěna, čímž se šťáva oddělí od dřeně. Poté se čistá šťáva z černé ředkve co nejrychleji plní do ampulek. Tento postup zaručuje, že ve šťávě zůstanou aktivní všechny rostlinné látky, které jsou zdrojem účinku a proslulosti černé ředkve. Neobsahuje žádné potravinářské či chemické přísady. Je důležité poznamenat, že černé ředkvi i celému procesu stáčení do ampulek byl udělen certifikát ECOCERT BELGIUM jako výrobku ekologického zemědělství.

V moderní době umíme tuto šťávu zpracovat a efektivně využívat.


Celková nabídka přípravků obsahující černou ředkev.


Související články:
Smil písečný (Helichrysum arenarium)
Nenechte se otrávit aneb černá ředkev odstraní škodliviny z těla
Poklady v detoxikační kuchyni
Játra a jejich detoxikace
Bylinky a žlučník
Žlučníkové kameny


06.01.2004
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Bylinky


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS