Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Celková a globální oligoterapie - Proč užívat preventivně i opravně přírodní biologickou podporu pro naše zdraví? (komerční sdělení)

14.09.2017
Minerály a stopové prvky

Jako základ je zajímavé pochopit, proč vzniká nemoc a co to znamená. Jednoduše řečeno, nemoc nastává, když náš organismus není schopen vykonávat správně a dostatečně biologické funkce (katalýzy).

K ČEMU SLOUŽÍ KATALYZÁTORY A JAKÁ JE ROLE STOPOVÝCH PRVKŮ?

Stopové prvky (oligoelementy) jsou katalyzátory biologických funkcí v těle, bez nich by nic nefungovalo a nebyl by žádný život.

Katalyzátory usnadňují biologické funkce tím, že snižují čas a energii potřebnou k jejich uskutečnění. Na konci reakce zůstávají neporušené a mohou být znovu použity.

 

Teoretický příklad katalýzy:

FUNKCE = přemístění velkého kusu dřeva na zemi

SUBSTRÁT = látka, na které probíhá katalytická reakce (velký kus dřeva)

ENZYM = specifický nástroj činnosti (osoby)

KATALYZÁTOR = motor či energie nástroje (polena dřeva)

Konkrétní příklad katalýzy: hemoglobin

řidič kamionu = dodavatel železa

dálnice = cesta plíce – buňky

 

FUNKCE = buněčné dýchání = přenos substrátu

SUBSTRÁT = kyslík nebo oxid uhličitý

ENZYM = kamion – hemoglobin

KATALYZÁTOR = řidič kamionu – železo

 

Proč je rozumné je užívat k léčení zdravotních problémů?

Být nemocný znamená fungovat špatně nebo „méně dobře“. Je proto bio-logické, tj. logické vůči životu, používat tyto prvky, díky kterým náš metabolismus bude fungovat přirozeně, nalezne rovnováhu a znovu nabude zdraví.

 

PROČ JE OLIGOTERAPIE JEDINOU BIOLOGICKOU CELOSTNÍ TERAPIÍ?

Každý přírodní nebo syntetický lék působí momentálně a pouze částečně nahradí nedostatečné fungování organismu. Je však následně rozpoznán jako cizí prvek a vyloučen naším imunitním systémem a vylučovacími orgány. Stopové prvky jsou přirozenou součástí těla a jako takové nejsou považovány za cizí těleso. Naopak jsou integrovány, aby působily a zůstaly v organickém prostředí, jak příroda zamýšlela. To je důvod, proč je oligoterapie integrovanou biologickou léčbou, zatímco jiné terapie jsou terapiemi zástupnými (náhradními).

Příklad: Železo je součástí molekuly hemoglobinu, jehož je přirozeným katalyzátorem.

 

Jaký je cíl oligoterapie?

Obnovit narušené funkce organismu.

 

O JAKÉ STOPOVÉ PRVKY SE JEDNÁ?

Vápník (Ca), fluor (F), hořčík (Mg), fosfor (P), draslík (K), křemík (Si), síra (S), mangan (Mn), měď (Cu), kobalt (Co), železo (Fe), molybden (Mo), zinek (Zn), nikl (Ni), chrom (Cr), selen (Se), jód (I).

 

Jak jsou na tom kvantitativně?

0,01% naší hmotnosti, což potvrzuje jejich jméno, protože „oligo" v řečtině znamená „málo".

 

STOPOVÉ PRVKY A JEJICH KLASICKÉ INDIKACE

 • Vápník (Ca) - Obnova kostní tkáně, řízení svalové kontrakce a podpora nervových impulsů. Artróza, osteoporóza, zubní kazy, demineralizace, zlomenina, růstová retardace, neuromuskulární problémy, spasmofolie, těhotenství, koagulace.
 • Kobalt (Co) - Vazodilatační, hypotonický, hepatoprotektivní, hypoglikemický a antispazmatický prostředek. Arteriální spasmus, arteritida dolních končetin, vysoký krevní tlak, bušení srdce, úzkost, křečové žíly, hemoroidy, migrény, anémie, aerofagie (polykání vzduchu, říhání), škytavka, křeče.
 • Měď (Cu) - Stimulace sebeobrany, energizující prostředek, podporuje vstřebávání železa, stimulant proti volným radikálům. Infekční stavy a akutní nebo chronické záněty, chřipka, astenie, anémie z nedostatku železa, zánětlivý revmatismus, retardovaný růst, degenerace, chronický průjem.
 • Železo (Fe) - Buněčné okysličení, anémie, krvácení, těhotenství, poruchy schopnosti k fyzické námaze.
 • Fluor (F) - Regulátor metabolismu kostí (vápník): artróza, osteoporóza, demineralizace, růst, zubní kazy, vymknutí kloubů, arterioskleróza, těhotenství.
 • Jód (I) - Regulátor štítné žlázy: poruchy štítné žlázy (hyper nebo hypo).
 • Hořčík (Mg) - Kardiovaskulární a nervové tonikum, imunitní stimulant, regulátor metabolismu vápníku. Fyzická a duševní únava, fibromyalgie, spasmofilie, tetanie, deprese, nespavost, chronické zažívací poruchy, infekční stavy, hypertenze, křeče, demineralizace.
 • Mangan (Mn) - Univerzální znecitlivující prostředek, imunitní, hormonální a kostní stimulant, regulátor glykemie a nervového systému. NIDDM diabetes, retardace růstu, neurologické problémy, poškození jater, infekce, alergické kožní poruchy, bolesti hlavy, senná rýma, spastická rinitida, astma, infarkt, selhání ledvin, rakovina, vředy, neplodnost.
 • Molybden (Mo) - Katalyzátor xantinoxidázy, který umožňuje fixovat železo na ferritinu, anémie.
 • Fosfor (P) - Regulátor metabolismu vápníku. Lék proti křečím, diuretikum, svalová slabost, křeče, osteoartróza, poruchy zubů, spasmofilie, tetanie, poruchy paměti, ztráta vlasů, křehké nehty.
 • Draslík (K) - Diuretikum, regulátor nadledvinek. Hypotenze, zadržování vody, obecně únava, celulitida, obezita, otoky, artróza, artritida, srdeční choroby a neuropsychiatrické poruchy.
 • Selen (Se) - Antioxidant, proti volným radikálům, anti-infekční, detoxikuje těžké kovy. Degenerativní onemocnění, oslabený imunitní systém, zánětlivá a infekční onemocnění.
 • Křemík (Si) - Stimuluje růst buněk (kostí, kůže, nehtů, vlasů), remineralizace. Artróza, osteoporóza, zpomalení růstu, regenerace pleti, demineralizace, vypadávání vlasů, křehké nehty.
 • Síra (S) - Znecitlivění, detoxikace jater, konstituent tkání. Alergie, astma, žlučové cesty, artritida, kožní problémy, ztráta vlasů, křehké nehty.
 • Zinek (Zn) - Regulátor hormonálního a nervového systému, protiinfekční, anti-degenerativní hojič. Hormonální poruchy, menopauza, andropauza, impotence, kožní problémy, vlasy a nehty, infekce, záněty, poruchy nervového systému, degenerativní onemocnění.
 • Mangan – měď (Mn-Cu) - Při astenických stavech a chronických infekčních stavech. Fyzická a duševní nedostatečnost, respirační a ORL obtíže, zánět močového měchýře, zánětlivý revmatismus, nedostatečná menstruace, hypotyreóza, ekzém.
 • Zinek – měď (Zn-Cu) - Regulátor stavu hypofýzy, nadledvinek a pohlavních orgánů. Genitální a pubertální poruchy, ospalost, sexuální nedostatečnost, menopauza, neplodnost, premenstruační syndrom, záněty a infekce.

 

KOLIK POTŘEBUJEME STOPOVÝCH PRVKŮ A KDE JE NAJÍT?

a) potřebné množství

Naše potřeba jednotlivých prvků je velmi odlišná. Potřebujeme například 300 mg hořčíku denně, ale pouze 0,1 mg selenu. Tyto potřeby jsou pokryty, s výjimkou výjimečných případů, příjmem potravy. Nutriční nedostatky se vždy vztahují k určitému prvku v určitém regionu, za předpokladu, že jíme jen to, co se pěstuje na daném místě.

Nedostatky různého původu ve vzestupném pořadí podle důležitosti:

 1. nižší příjem (podvýživa);
 2. zvýšené potřeby (fyzická námaha, těhotenství...);
 3. vyšší ztráty (specifické nemoci);
 4. špatné vstřebávání, malabsorpce (špatná asimilace);
 5. blokády.

b) kvalitativní potřeby

Setkáváme se naopak často s nedostatky vzniklými kvůli problémům se vstřebáváním stopových prvků v těle a kvůli blokádám vzniklým působením vnějších faktorů: léky, alkohol, tabák, životní styl, stres atd. Jde tedy o kvalitativní a ne kvantitativní problém.

 

Co je jejich kvalitativním přínosem?

Stopové prvky a minerály ze stravy musí nejprve projít zažívacím traktem, aby se mohly rozložit a vstřebat. Ty, které se používají v oligoterapii, jsou ionizovány, tzn. rovnou schopné asimilace, takříkajíc „předtráveny“. Ionizovaná forma se povinně uchovává v roztoku.

 

JAKÉ JSOU VÝHODY IONIZOVANÉ FORMY?

Ionizovaná forma umožňuje užívání mnohem slabších dávek se zvýšenou účinností. Ionizované stopové prvky rychle přecházejí do krevního oběhu, aniž by bylo nutné je strávit, aby došlo k jejich asimilaci. Jejich rychlá asimilace se zvyšuje, a návrat ke zdraví se urychluje. Navíc užívání slabých dávek ve specifických poměrech a množstvích znemožňuje intoxikaci.

 

I když jsou nezbytné pro život, mohou být stopové prvky v nadměrném množství dokonce toxické, ale k tomu je třeba najednou požít 200 dávek těch nejvíce toxických nebo až 1200 dávek méně toxických prvků.

 

PROČ KOMPLEXNÍ SLOUČENINY STOPOVÝCH PRVKŮ?

Žádný metabolismus nelze omezit na jedinou reakci nezávislou na zbytku organismu. Takové komplexní pochody jako je trávení, imunita, nervová odolnost, atd. nemohou být obnoveny přínosem jediného prvku. Z tohoto důvodu se jich nezbytně doporučuje užívat více.

 

Na základě těchto úvah, Michel Deville, ředitel Centra pro výzkum a aplikace stopových prvků (Centre de Recherches et d’Applications sur les Oligoéléments, CRAO), od roku 1974 vyvinul a otestoval komplementy stopových prvků, které umožňují doporučit stopové prvky na skupinu reakcí (katalytických) týkajících se buď jednoho zdravotního problému (např. anémie), nebo komplexních pochodů (např. oběhového systému).

 

JAKÉ JSOU VÝHODY TÉTO NOVÉ METODY?

 • bere v potaz nejnovější objevy v oblasti biologické katalýzy
 • zjednodušuje doporučení a užívání pro uživatele, které vede k lepší péči, a tudíž k lepším výsledkům
 • snižuje náklady

 

Švýcarská firma BIOLIGO se již mnoho desítek let zabývá výzkumem ve vztahu k stopovým prvkům. Konkrétně tím, že přibližně 7 gramů stopových prvků/minerálů (0,01 % naší váhy) nám umožňuje vykonávat přírodně a biologicky tyto nezbytné reakce. Když nám chybí kvalitní stopové prvky nebo jejich množství, není náš organismus schopen vykonávat funkce nepostradatelné pro naše dobré zdraví. Každý z roztoků obsahuje dle potřeby několik stopových prvků, které jsou nezbytné pro celkový cyklus katalýz. Navíc, každý roztok obsahuje specifické rostlinné extrakty a esenciální bio oleje, které nám příroda nabízí po tisíce let pro podporu našeho zdraví. Roztoky obsahují pouze biologické elementy (bez konzervantů, barviv, či lepku). Díky tomu je lze používat preventivně a není potřeba čekat až se nemoc projeví. Pro udržení stálého zdraví stačí organismu ve většině případů 1 až 8 dávek měsíčně.

 

OBLASTI A VÝSLEDKY

Užívání těchto doplňků stopových prvků poskytuje rychlé a trvalé výsledky, a to v různých oblastech:


Celková nabídka přípravků značky BIOLIGO.


Související články:
Co je vlastně imunita, k čemu slouží a co znamená pro naše zdraví?
Imunita - nezbytné stopové prvky a minerály
Odkyselení a remineralizace - Vyzkoušejte, ucítíte změny
Co vyjadřují alergie


14.09.2017
komerční sdělení
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

549,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS