Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Celadrin™

21.01.2017
Koleno kloub
V některých přírodních přípravcích se můžeme setkat se složkou Celadrin™. Jedná se o výrobcem patentovaný komplex esterifikovaných mastných kyselin (EFAC). Tato přírodní látka pozitivně působí na zlepšení rozsahu pohybu a obnovu zdraví kloubů a podporuje jejich normální činnost.

Celadrin™

Tento komplex esterifikovaných mastných kyselin působí odlišně, než nejznámější látky z oblasti kloubní výživy jako jsou glukosamin sulfát nebo chondroitin sulfát. Esterifikace je chemická reakce, při které z organické nebo anorganické kyslíkaté kyseliny a alkoholu vzniká ester.

 

Podle údajů výrobce systematicky zlepšuje a zvláčňuje buněčné membrány v celém těle a poskytuje tím buňkám mladistvou fluiditu a elasticitu. Tento proces zahrnuje zvýšení množství ochranné tekutiny kostí a kloubů, které vede k zachování vaší flexibility a pohyblivosti, takže se můžete pohybovat snadněji. Zde se jedná v případě kloubů o synoviální tekutinu. Synoviální tekutina je složena z filtrátu plazmy, kyseliny hyaluronové a buněk (bílých krvinek či fagocytujících buněk). Její množství se pohybuje mezi 2 a 4 mililitry. Její význam spočívá v tom, že zabezpečuje v kloubu výživu, zvyšuje a udržuje pružnost chrupavek a snižuje tření ploch.

 

Tímto způsobem Celadrin™ pomáhá zastavit cyklus stálého opotřebování buněčné membrány, která má za následek ztuhnutí a nízkou funkčnost kloubu. To se vyskytuje nejvíce u starších pacientů, protože u nich dochází k úbytku chondroitin-sulfátu a kyseliny hyaluronové a tím pádem ke ztrátě viskozity mezibuněčné hmoty chrupavky – ta už není tolik schopna vázat vodu. Snižuje svou tloušťku a vazivová vlákna povrchových vrstev se začínají obnažovat, což vede k onemocnění arthrosis deformans.

 

Přípravky s Celadrinem™ touto složkou pomáhají obnovit flexibilitu a zvýšit pohyblivost kloubu.

 

Princip tohoto působení spočívá v podpoře lipidové struktury buněčné membrány, což zlepší regeneraci a obnovu buněk. Lipidová struktura je, přesně řečeno, lipidová dvojvrstva a je základním stavebním prvkem membrány buněk a organel. Je to vlastně bariéra, která se účastní udržování homeostázy (stálost vnitřního prostředí) a brání samovolné difuzi molekul (pohybu z a do buňky). To podle zjištění výrobce vede k velkému množství regeneračních a reparačních procesů, které přinášejí postiženému kloubu úlevu od diskomfortu.

 

Dochází také k lepšímu vstřebávání glukosaminu sulfátu a chondroitinu sulfátu – podporuje jejich efektivnější transport a zabudování do buněk kloubních chrupavek – chondrocytů.

 

Vcelku se dá říci, že Celadrin™ je přírodní produkt, který napomáhá zvýšit ochranu před působením prozánětlivých enzymů, výrazně pomáhá tlumit bolestivost kloubů a zajišťuje průběžné zvlhčování kloubní chrupavky.

 

Celková nabídka přípravků obsahujících Celadrin™.


Související články:
Artróza kloubů z pohledu přírodní medicíny
Glukosamin sulfát – pomocník při bolestech kloubů
Aby klouby fungovaly aneb jak působí přírodní látky z oblasti kloubní výživy


21.01.2017
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

229,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS