Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Byliny, které posilují imunitu

15.08.2018
Česnek medvědí Je třeba myslet na podzimní sychravé počasí, které s sebou přináší chřipkové nemoci.  Dnešní téma jsem zaměřil na kombinace bylin ve snaze posílit imunitní systém.

Myslím si, že toto téma je v popředí zájmu dnešní doby. Náš obranný systém je díky zhoršujícím se civilizačním faktorům každý den velmi zatěžován a není tedy divu, že se snadno unaví a selhává.

 

Příroda nám nabízí spoustu bylin, které svými účinky vzniklou nerovnováhu napravují. Je třeba jen o nich vědět a umět jich využít. Jestliže má člověk nějaký problém - příroda vždy nabízí řešení.
Tento poznatek má dlouhou historii a dovídáme se o něm již v prastarých rukopisech. V tomto oboru byli mistry například ve staré Číně. Lékaři, kteří se starali o zdraví svých císařů používali osvědčené receptury bylin a když - např. císařové z dynastie MING – zemřeli, tyto receptury byly zaznamenány na kamennou destičku a uloženy s nimi do hrobky. Díky archeologickým výzkumům se tak máme možnost dozvědět jejich obsah. A nejenom to, my máme dokonce možnost je používat. Protože lékaři podle nich svá léčiva stále připravují. Tedy přes 2000 let staré receptury jsou stále aktuální.


Najdeme v nich bylinu zaměřenou na imunitu, je zde kořen z třapatky nachové.

 

Tento název dnes budeme znát spíše pod pojmem echinacea. Kromě ní pak obsahuje rozmarýn, thymián, yzop lékařský, hloh a jiné. Samozřejmě kořen z ženšenu.


Byliny najdou uplatnění právě v období nachlazení a chřipek a lze je také kombinovat čaji z kůry peruánské liánovité rostliny s lidovým názvem „ kočičí dráp“, protože rostlinka se drží a pne po větvích stromů pomocí jemných drápků. Latinsky Uncaria tomentosa, ve farmakologickém průmyslu se používá název Vilca Cora. Zájem o tuto rostlinu je hlavně pro její antimutagenní aktivitu, což je důležité v boji proti vzniku nádorového onemocnění. Je ovšem nutno ještě zmínit kořen z kozince blanitého, který také podle nových výzkumů významně imunitnímu systému pomáhá.


Echinacea se vyskytuje v mnoha dalších výrobcích a je středem vážné pozornosti mnoha seriózních výzkumů.Kůra ze stromu lapacho obsahuje látky, které jsou efektivní při bakteriálních, plísňových a virových onemocněních. Podporuje hojení zánětů kloubů a kostí. Zlepšuje průběh jaterních nemocí, kožních nemocí, alergických potíží a systémových chorob . Obě výše uvedené vzácné byliny jsou moderním způsobem kombinovány s biologickým kolostrem, které je kvalitním zdrojem protilátek IgG, IgA a IgM a celé řady dalších imunostimulačních faktorů.

 

ČesnekDoposud jsem popisoval byliny z Asie a Ameriky, ale pojďme k nám a hledejme v našem okolí. Imunitní systém svými antiseptickými účinky podporuje extrakt z česneku, cibule, v podzimním období proti nachlazení můžeme použít extrakt z bezu černého, z rakytníku současně jako ohromný zdroj vitamínů.


Seznam bylinek by mohl být velký. Díky za něj.

 

Přípravky na imunitu naleznete v naší nabídce.


Související články:
Hlavní nepřítel: imunita
Imunita - nezbytné stopové prvky a minerály
Imunita potřebuje péči
Nelezme imunitě do zelí!


15.08.2018
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS