prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rubrika: Bylinky

10 zajímavostí o meruňkách
16.08.2018
Meruňky Meruňky jsou významné v kosmetickém průmyslu, jsou zdrojem draslíku, vitamínů a mnoho dalšího. Přečtěte si článek o deseti zajímavostech oblíbeného ovoce zahrádkářů.
Byliny, které posilují imunitu
15.08.2018
Česnek medvědí Je třeba myslet na podzimní sychravé počasí, které s sebou přináší chřipkové nemoci.  Dnešní téma jsem zaměřil na kombinace bylin ve snaze posílit imunitní systém.
Irský mech a jeho vliv na naše zdraví
15.08.2018
Irský mech

O čerstvém Irském mechu jsme už psali v předešlých článcích, věnovali jsme se základním informacím o této červené mořské řase a jejím blahodárným účinkům na naši pleť. Lze najít nesčetné množství studií a informaci o této mořské řase všude na internetu nebo v odborných knihovnách či fakultách. My samozřejmě nejvíce dáme na osobní zkušenosti a zkušenosti našich klientů, kteří nám jen potvrzují to, co jsme si sami dohledali, čí přečetli.

Jak si naši předkové užívali jablek, hrušek a švestek - díl 1
13.08.2018
Hrušky Stromy, naše bydliště provázejí od pradávna, ať už košatá lípa, ale také jabloně hrušky, švestky, meruňky.
Astaxanthin
11.08.2018
Astaxanthin
Astaxanthin patří mezi přírodní barviva. Je řazen do skupiny karotenoidů, kam patří i známý beta karoten. Všechny barviva z této skupiny jsou rozpustné v tucích. Astaxanthin se vyskytuje jako volný či ve formě esterů. Obsahují jej řasy a rostliny. Můžeme ho najít ale i v tělech některých ryb, které je konzumují. Patří mezi ně například kreveta, humr nebo losos, kteří mají díky tomu maso zbarvené do růžova.
Meduňka lékařská – bylinka pro zklidnění a kvalitnější spánek
09.08.2018

Meduňka lékařská

Meduňka je pro mě kouzelná bylinka. Proč právě kouzelná? Protože pomáhá tam, kde často mají lidé rezervy - osobně si meduňku spojuji s klidem, pohodou, relaxací, nalezením vnitřní rovnováhy, kvalitního spánku. Po vypití čaje s meduňkou přichází jako mávnutím kouzelného proutku pocity útlumu, zklidnění a zlepšení spánku. Pojďme si tuto kouzelnou bylinku trochu představit…
Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor
07.08.2018
Reishi

Jsme přeci mimo jiné národ houbařů, co nám mohou přinést nějaké asijské houby? Lesklokorka lesklá, neboli Reishi, je opravdu zase další dřevokazná houba, která se bude pokoušet o naší přízeň. Opět si u ní můžeme říci, že jsou o jejím užívání v Číně zmínky už před 4.000 lety. Opět můžeme její věhlas akcentovat faktem, že jí užívali samotní čínští panovníci. A vzhledem k její dřívější vzácnosti už si jí patrně nemohl dopřát nikdo jiný. V čem tedy tkví její hodnota? Proč je označována jako božská houba nesmrtelnosti?

Mít kus vlastní půdy je velký dar
06.08.2018
Půda

Nikdy bych neřekla, že mne to zahradničení tak pevně chytí, za srdce. Že mne tak zabaví, povznese občasnou rutinu všedního dne. Vše začíná ještě zimou, kdy do každého semínka, které vkládáte do půdy, kladete zároveň i naději v podobě úrody. Prostá čistá radost. Tak jako, když v průběhu dlouhé studené zimy, objevíte v nejhořejší polici sáček s lipovými květy. V té lípě je vše, ruce, které ji sbíraly, bzučící včely, pozdní jarní deště, ale i chomáč slunečního svitu, který ulpěl na každém z květů.

Bříza bílá (Betula alba)
04.08.2018
Bříza bílá
Bříza bílá, latinsky Betula alba, je vysoký strom, který dosahuje výšky až 25 metrů. Pozná se, jak její jméno napovídá, podle bílé kůry, která se dá odlupovat v tenkých vrstvách, které jsou označovány jako borka a trampové ji využívají k rozdělávání ohně. Tato kůr je nejdříve hnědá, teprve postupem let zbělá. Roste nejvíce v chladnějších oblastech Evropy a Asie.
Jak na akutní stavy nachlazení u dětí?
31.07.2018
Akut sirup
Nachlazení je nejčastější onemocnění u dětí, zvláště pokud máme doma dítko školkou či školou povinné, u kterých se tato virová onemocnění šíří jako lavina. S nadsázkou se říká, že léčená „chřipka“ trvá týden a neléčená 7 dní. Ale dá se vůbec povzbudit imunitní systém tak, abychom při prvních příznacích dokázali virózu zvládnout? A navíc, je vůbec možné vyhnout se chemickým preparátům, které fungují pouze symptomaticky, tj. odstraní pouze příznaky, ale neřeší onemocnění…?
Článků: 685   1 ... 3 4 5 6 7 ... 69
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS