prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Bylinky

5 důvodů, proč milovat rozmarýn
24.06.2018
Rozmarýn

Je decentní, s jemnými kvítky a sametově zelenými lístky a s vůní tak opojnou, že jej nelze nepoznat. Tvoří základ provensálských směsí koření a má výraznou, nezaměnitelnou chuť. Řeč je o rozmarýnu, bylince, která toho hodně umí.

Nevolnost, oteklé nohy nebo problémy se spánkem? Při dlouhém cestování vsaďte na bylinky
23.06.2018
Cestování

Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. S dlouhým cestováním do vysněné destinace se však mohou pojit i nepříjemné problémy. Někdo se potýká s nevolnostmi během letu nebo dlouhé jízdy autem, jiného zase trápí oteklé nohy. Jak si mohou pasažéři i řidiči při dlouhé cestě ulevit díky přírodním pomocníkům, vám poradíme v tomto článku.

Aby léto stálo za to!
17.06.2018
Léto
Chcete prožít bezstarostné léto? Potom nezapomeňte včas zarezervovat dovolenou, naladit se na správnou letní vlnu, ale také vyladit svůj organismus. A vyvarovat se nejčastějším letním chybám, které škodí zdraví…
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda
10.06.2018
Psychosomatika

Mít se rád, nepotlačovat emoce, nevytvářet si zlozvyky, dbát na takový životní styl, který bude prospívat tělu i duši. To je jen malý výčet z tisíce rad o tom, jak si uchovat pevné zdraví. Jedni se tomuto postoji smějí, jiní – většinou ti, kdo mají osobní zkušenost – dobře vědí, že právě v těchto banalitách se skrývá neuvěřitelná síla.

Očistný yzop
09.06.2018
Yzop
Historie používání yzopu, blízkého příbuzného třeba saturejky, sahá k počátkům lidské civilizace. Zejména té evropské. Pochází totiž ze Středomoří, a tak byl, samozřejmě díky svým vlastnostem, doslova posvátnou rostlinou pro dávné Hebrejce, Egypťany, Řeky i Římany. Jeho latinský název Hyssopusofficinalis vychází buď z řeckého hys – vepř a ops – tvář, snad pro květy připomínající prasečí rypák, nebo z hebrejského ezob – posvátná bylina.
5 tipů, jak posilovat mozek!
03.06.2018
Mozek
Mozek nás pohání, ale také brzdí. Proto je více než vhodné ho posilovat. Jak? To vám prozradíme v dnešním článku…
Vypořádejte se s projevy alergie přírodní cestou aneb Tipy na bylinky, které pomohou při rýmě či ekzému
02.06.2018
Alergie

Všudypřítomný pyl létající vzduchem letos trápí alergiky více než v jiných letech. Pylová sezona přitom ani zdaleka nekončí. Zatímco období vzdušných alergenů z břízy pomalu doznívá, alergiky aktuálně trápí pyl dubu, buku, ořešáku a také začínající sezona trav. Také se potýkáte s nepříjemnými projevy alergie, ale nechcete je řešit produkty z lékárny? Přinášíme vám tipy, jak si s rýmou, pálením očí i ekzémem, které patří mezi nejčastější následky alergické reakce, poradit přírodní cestou.

Medicinální houby
31.05.2018
Houby

V současnosti vzrůstá zájem o novou skupinu přírodních látek - léčivé houby, pocházející (až na výjimky) ze zemí Dalekého Východu - Číny, Japonska a Vietnamu. Některé (jako například Reishi neboli lesklokorka lesklá) jsou již docela známé, jiné se zatím do povědomí milovníků přírodní medicíny zatím tolik nedostaly. Pojďme se seznámit s několika z nich, zjistit, jaké přírodní látky obsahují a čím nám mohou pomoci v péči o naše zdraví.

Svatá Hildegarda a její léčebné metody
28.05.2018
Svatá Hildegarda

Nedávno se mi do rukou dostala kniha, pojednávající o léčebných metodách svaté Hildegardy, jež díky svému vizionářskému daru dokázala uzdravovat, skládat byliny v léčivé směsi, proniknout do nejniternějších tajů přírody, v hluboké oddanosti Bohu. Narodila se jako desáté dítě rodině žijící v Bermersheimu u Alzey, v roce 1098. Od narození byla velmi slabá a neduživá, čím více však slabá na těle, tím silnější naopak duchem. Ve svých viděních, která byla běžnou součástí jejího života, jí byly odkrývány taje přírody, zároveň i principy fungování lidského těla, o kterých v té době bylo jen chabé vědomí.

Pukléřka islandská - severní královna
27.05.2018
Pukléřka
Pukléřka islandská, botanicky Cetraria islandica, je většině zasvěcených známá spíše jako „islandský lišejník“. Jsme tedy u vývojově mnohem starší a jednodušší skupiny rostlin, než jsou byliny. „Něco zelenýho na šutrech“ mohl by někdo podotknout.
Článků: 626   1 2 3 4 5 ... 63
Celer – léčivá potravina
Priessnitzův obklad
Melatonin - hormon tmy a spánku
Collesova zlomenina
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
5 tipů, jak posilovat mozek!
Účinky alkoholu na lidské tělo z hlediska ajurvédy
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda

1076,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS