prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rubrika: Bylinky

Štědrý zahradníkův rok 1. díl
20.08.2018
Zahradníkův rok
V následujícím článku se vám pokusím sepsat mé nejmilejší tipy, kterými oblažuji volný čas. Jedná se o drobné kratochvíle, které mi však činí nevýslovnou radost. Zdravé marmelády, sirupy, likéry, zavařeniny, sušené bylinky, ovoce, koření, kdy další odpočívá zaslouženě u ledu.
Aktivní uhlí
18.08.2018
Aktivní uhlí
Název aktivní uhlí možná někomu nic neřekne, ale pokud řekneme “živočišné uhlí”, je každý doma. Jedná se snad o nejrozšířenější léčivou látku při akutním průjmu či na odstranění škodlivých látek z organismu. Působí na principu adsorpce, zjednodušeně řečeno, váže škodlivé látky jako plyny či toxiny na svůj povrch ze zažívacího traktu a odvádí je z organismu. Je také označováno jako adsorpční nebo rostlinné uhlí.
10 zajímavostí o meruňkách
16.08.2018
Meruňky
Meruňky jsou významné v kosmetickém průmyslu, jsou zdrojem draslíku, vitamínů a mnoho dalšího. Přečtěte si článek o deseti zajímavostech oblíbeného ovoce zahrádkářů.
Irský mech a jeho vliv na naše zdraví
15.08.2018
Irský mech

O čerstvém Irském mechu jsme už psali v předešlých článcích, věnovali jsme se základním informacím o této červené mořské řase a jejím blahodárným účinkům na naši pleť. Lze najít nesčetné množství studií a informaci o této mořské řase všude na internetu nebo v odborných knihovnách či fakultách. My samozřejmě nejvíce dáme na osobní zkušenosti a zkušenosti našich klientů, kteří nám jen potvrzují to, co jsme si sami dohledali, čí přečetli.

Byliny, které posilují imunitu
15.08.2018
Česnek medvědí
Je třeba myslet na podzimní sychravé počasí, které s sebou přináší chřipkové nemoci.  Dnešní téma jsem zaměřil na kombinace bylin ve snaze posílit imunitní systém.
Jak si naši předkové užívali jablek, hrušek a švestek
13.08.2018
Hrušky
Stromy, naše bydliště provázejí od pradávna, ať už košatá lípa, ale také jabloně hrušky, švestky, meruňky.
Astaxanthin
11.08.2018
Astaxanthin
Astaxanthin patří mezi přírodní barviva. Je řazen do skupiny karotenoidů, kam patří i známý beta karoten. Všechny barviva z této skupiny jsou rozpustné v tucích. Astaxanthin se vyskytuje jako volný či ve formě esterů. Obsahují jej řasy a rostliny. Můžeme ho najít ale i v tělech některých ryb, které je konzumují. Patří mezi ně například kreveta, humr nebo losos, kteří mají díky tomu maso zbarvené do růžova.
Meduňka lékařská – bylinka pro zklidnění a kvalitnější spánek
09.08.2018

Meduňka lékařská

Meduňka je pro mě kouzelná bylinka. Proč právě kouzelná? Protože pomáhá tam, kde často mají lidé rezervy - osobně si meduňku spojuji s klidem, pohodou, relaxací, nalezením vnitřní rovnováhy, kvalitního spánku. Po vypití čaje s meduňkou přichází jako mávnutím kouzelného proutku pocity útlumu, zklidnění a zlepšení spánku. Pojďme si tuto kouzelnou bylinku trochu představit…
Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor
07.08.2018
Reishi

Jsme přeci mimo jiné národ houbařů, co nám mohou přinést nějaké asijské houby? Lesklokorka lesklá, neboli Reishi, je opravdu zase další dřevokazná houba, která se bude pokoušet o naší přízeň. Opět si u ní můžeme říci, že jsou o jejím užívání v Číně zmínky už před 4.000 lety. Opět můžeme její věhlas akcentovat faktem, že jí užívali samotní čínští panovníci. A vzhledem k její dřívější vzácnosti už si jí patrně nemohl dopřát nikdo jiný. V čem tedy tkví její hodnota? Proč je označována jako božská houba nesmrtelnosti?

Mít kus vlastní půdy je velký dar
06.08.2018
Půda

Nikdy bych neřekla, že mne to zahradničení tak pevně chytí, za srdce. Že mne tak zabaví, povznese občasnou rutinu všedního dne. Vše začíná ještě zimou, kdy do každého semínka, které vkládáte do půdy, kladete zároveň i naději v podobě úrody. Prostá čistá radost. Tak jako, když v průběhu dlouhé studené zimy, objevíte v nejhořejší polici sáček s lipovými květy. V té lípě je vše, ruce, které ji sbíraly, bzučící včely, pozdní jarní deště, ale i chomáč slunečního svitu, který ulpěl na každém z květů.

Článků: 647   1 2 3 4 5 ... 65
Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
Zatočte s opary!
Dvě cesty aneb Jsou dvě cesty, jak se můžeme postavit ke konfliktu mezi zdravím a nemocí
Heřmánek pravý – léčí od hlavy až k patě
Mít kus vlastní půdy je velký dar
Kolagen a naše pokožka
Acetylcholin
Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor
Bříza bílá (Betula alba)
Priessnitzův obklad

673,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS