prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Bylinky

Střeva – sídlo imunity i psychické (ne)pohody!
25.02.2018
Trávení

Centrum citů se nachází v srdci, ale také třeba v mozku. Za hlavu se chytáme, když si uvědomíme vlastní chybu, a za srdce se držíme, když cítíme dojetí, lásku nebo tíseň. Těmito dvěma orgány však výčet záhadných sídel zdaleka nekončí. Víte, kde se ukrývá třeba psychická (ne)pohoda?

Vitaminy D, E a K a jejich vliv na duševní a fyzické zdraví
22.02.2018
Vitamíny
V běžných potravinách se vyskytuje málo. Ve stravě se objevuje jen v nepatrném množství, 90 % potřeby pokrývá molekula vznikající v kůži působením slunečního světla. Nejbohatším zdrojem je působení ultrafialových paprsků. Tvoří se částečně z vlastních zdrojů v kůži. Řeč je o vitaminu D.
White Elephant - symbol harmonie, pochopení, vyrovnanosti a hojnosti, vnitřního klidu a moudrosti
19.02.2018
Bílý slon
Lidský rozum se mýlí častěji, než příroda. V ní všechno, co hledáme, už bylo nalezeno, vše co očekáváme, se již dávno naplnilo. Za moudrostí našich předků se skrývá pokora k přirozeným věcem, které potřebujeme k životu. Pro nás a naše léčivé produkty je příroda hlavním rádcem. Protože člověk může léčit, ale příroda uzdravuje.
Ženy, chraňte si játra!
18.02.2018
Žena

Dnešní svět je moderní co do technologií i způsobu života. V konečném důsledku však mnohdy zjistíme, že nám paradoxně čas bere, místo aby nám jej přidával. Mění se naše aktivity, myšlení i způsob odpočinku. Čím dál častěji relaxujeme u televize nežli pohybem, posilňujeme se alkoholem nežli čerstvými potravinami a pohyb rádi nahrazujeme teplem peřin…

Čistec lékařský
17.02.2018
Čistec lékařský
Čistec lékařský (Betonica officinalis), nyní známý pod názvem bukvice lékařská (Stachys officinalis) patří k méně známým léčivým rostlinám, ale má za sebou bohatou historii v přírodním léčitelství. Patří do čeledi hluchavkovitých.
Lipofilní vitamin A a jeho vliv na duševní i fyzické zdraví
15.02.2018
Vitamíny zelenina

Vitaminy jsou esenciální látky, které spolu s bílkovinami, tuky a sacharidy patří k základním složkám lidské stravy. V lidském organismu mají funkci katalyzátorů biochemických reakcí, tudíž hrají významnou úlohu při procesech vstřebávání a výměny látek mezi vnějším prostředím a živým organismem.

White Elephant - MILOVÁNÍ
14.02.2018
Elixír Milování
Přirozený a zdravý sexuální život je součástí šťastného lidského bytí. Ne vždy nám je však osud příznivě nakloněn. Moderní doba přináší řadu civilizačních nemocí, které nám náš sexuální život mohou narušit.
Voda je život
11.02.2018
Voda

Pít se musí, to víme všichni. Jen málokdo toto životní moudro ale skálopevně dodržuje. Nejvíce trpí zejména malé děti, senioři, ale výjimkou nejsou ani lidé nemocní nebo těhotné ženy. Ti všichni by měli pitný režim zvýšit, případně uzpůsobit momentální zdravotní situaci…

Cist krétský (Cistus creticus)
10.02.2018
Cist krétský

Cistus creticus, někdy označovaný jako skalní nebo divoká růže, je keř náležející do čeledi Cistaceae (cistovité). Český název je pouze cist. Ve starší literatuře byl označován také jako Cistus incanus. Později se ovšem zjistilo, že Linnéův Cistus incanus je vlastně křížencem druhů Cistus albidus a Cistus crispus. Jméno většiny podobných rostlin z oblastí kolem Středozemního moře bylo proto změněno. Úplně přesné botanické jméno je Cist creticus, subspecies (poddruh) creticus.

Může konopí pomoci s léčbou lupénky?
08.02.2018
Konopí seté
Lupénka je postihnutí kůže, které vede k nahromadění kožních buněk, ty tvoří červené skvrny pokryté stříbrnými šupinami. Mohlo by konopí účinně léčit tyto svědivé a bolestivé potíže? V posledních letech vědci zkoumali terapeutický přínos konopí, které je často stigmatizováno a známo hlavně jako rekreační droga. Aktivní prvky konopí jsou známé jako kanabinoidy a jsou stěžejním bodem možných přínosů pro zdraví. Čtěte více a dozvíte se, co popisují různé studie, sledující zdravotní přínos konopí na diagnózu lupénky (psoriázis).
Článků: 574   1 2 3 4 5 ... 58
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)

363,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS