prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Bylinky

Aby pěkně pumpovalo…
15.10.2017
Srdce

Kdo? No přece srdce, pumpa našeho organismu, hnací motor a zcela nezbytný orgán, v němž sídlí láska i radost. V detoxikaci se srdeční okruh považuje za velice významný, a bohužel také velice přehlížený. Uvádí se, že až polovina lidí napříč všemi generacemi, kteří se ocitnou v terapeutických poradnách, má v srdečním okruhu nějakou toxickou zátěž…

Muškátovník pravý (Myristica fragrans)
14.10.2017
Muškátovník pravý

Muškátovník pravý (Myristica fragrans) je exotická rostlina patřící do čeledi Myristicaceae – muškátovníkovité. Původně rostl na Moluckých ostrovech, které nyní jsou součástí Indonézie. Později se rozšířil do dalších tropických oblastí (Malajsie, Srí Lanka, Mauritius, Seychely, Antily). Jeho přirozeným stanovištěm jsou vlhké tropické lesy.

Dobře mysli s dobromyslí!
08.10.2017
Oregáno - dobromysl

Název této bylinky zní možná poněkud starodávně, ve skutečnosti se však jedná o hojně používané oregano. Víte, co všechno dokáže? My ano!

Cibule zimní (Allium fistulosum)
07.10.2017
Cibule

Cibule zimní nebo též lidově ošlejch (Allium fistulosum) je cibulovitá zelenina z čeledi amarylkovitých. Lidově se také někdy nazývá sečka nebo sibiřská cibule.

Pilíře dětské imunity
01.10.2017
Děti

Dětství je nejkrásnější období v našem životě. A také nejdůležitější. Právě v té době jsou pokládány základní kameny pro celý budoucí život. Jedním z nich je i vývoj imunity, který trvá až do šesti let. Co dělat pro to, aby start do života našich dětí byl bez překážek?

Skočec obecný (Ricinus communis)
30.09.2017
Skočec obecný
Skočec obecný (Ricinus communis) je oblíbená okrasná rostlina nenáročná na pěstování, původem ze severovýchodní Afriky a jihozápadní Asie. Je to jediný druh rodu skočec. Dorůstá výšky až 3 a půl metru. Květy mají buď nazelenalou (samičí květy) nebo červenohnědou (samčí) barvu. Jeho plodem je tobolka s ostny. Jeho semena jsou smrtelně nebezpečná, protože obsahují neblaze proslulý jed ricin.
5 mýtů o detoxikaci
24.09.2017
Bylinky

Detoxikace je doslova nevyčerpatelná studnice poznání. Kdybychom se snažili toto téma uchopit v celé jeho šíři, nestačila by jej pojmout pravděpodobně ani několikasvazková kniha. Přesto, že je o detoxikaci všude mnoho informací, mnohé z nich jsou naprosto zcestné. A my se dnes podíváme na zoubek některým z nich.

Shatawari (Asparagus racemosa)
23.09.2017
Shatawari

Asparagus racemosus (satavar , shatawari nebo shatamull) je druh divokého chřestu, který roste v Nepálu, Srí Lance nebo Indii. Jeho název se dá přeložit jako “ta, která má sto manželů”. Poprvé byl popsán v roce 1799. Roste na štěrkovitých, skalnatých půdách v nadmořské výšce kolem 1 400 až 1 600 metrů. Dorůstá výšky až dvou metrů. Má malé fialové listy, podobající se jehličkám. V letních měsících vyrůstají jeho malé, bílé květy. Plody jsou černě fialové bobule.

Hloh: pro srdce jako zvon!
17.09.2017
Hloh

Vznešená bylina, s níž se můžeme setkat v horských oblastech, hájích, ale i na okrajích polí. Všude v těchto místech vytváří její květy, a především sytě červené plody, překrásné scenérie. V Česku spatříme hloh nejčastěji na okrajích lesa, luk, ve stráních a své místo má i v okrasných zahradách.

Mochyně peruánská (Physalis peruviana)
16.09.2017
Mochyně
Mochyně peruánská (Physalis peruviana) je jednoletá rostlina. Pochází, jak již název napovídá, z Peru (pěstuje se ale v dalších tropických a subtropických zemích). Jejím specifikem je, že kvete v noci. Patří do čeledi Solanaceae-lilkovité. Jedná se o keř, který může dorůst do výšky více než jednoho metru. Má zelené dlouze vejčité a chlupaté listy. Její květy jsou tmavě hnědé až žlutozlaté barvy. Květ má hnědý střed.
Článků: 519   1 2 3 4 5 ... 52
Priessnitzův obklad
Záhadná celiakie
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Pryč se sacharidy. Ale co dál?
Program Ano NO - Oxid dusnatý – přirozený zázračný kardiovaskulární lék
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Jak posílit imunitu dětí po nástupu do škol a školek?
5 mýtů o detoxikaci
Nepříjemné situace jako zkoušky: radujte se z nich!
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS