Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Bylinky a sexuální potíže

11.12.2012
Sexuální potíže se vyskytují u poměrně velkého procenta mužů, jejich počet vzrůstá s věkem. Jsou spojeny hlavně s poruchou erekce (erektilní dysfunkcí), ale také s poruchami ejakulace či s kvalitou sexuálního života obecně. Mohou mít řadu příčin – velké procento tvoří psychosomatické potíže, kde kvalitu erekce ovlivňuje psychický stav pacienta (stres, problémy v práci či osobním životě, strach ze selhání v sexuálním životě a podobně). Kvalitu erekce negativně ovlivňují i některé užívané léky, ale také špatný životní styl (kouření, alkohol, drogy). Rovněž některé nemoci mohou negativně působit – například cukrovka, nemoci štítné žlázy či deprese.

 

Pro řadu pacientů je velmi obtížné se s choulostivým problémem svěřit lékaři, i kdyby se jednalo o odborníka. Pro tento případ je velmi užitečné vědět, že jsou k dispozici i bez lékařského předpisu doplňky stravy, které obsahují mimo jiné i výtažky z některých léčivých rostlin, které jsou schopny povzbudit erekci. Princip působení jednotlivých rostlin (ale i dalších přírodních látek) je odlišný, proto se můžete setkat hlavně s jejich kombinací v jednotlivých výrobcích. Obecně platí, že by níže zmíněné přírodní látky neměly užívat děti a těhotné a kojící ženy. Z důvodů možného ovlivnění cévního systému by měli být opatrní při užívání pacienti s onemocněním srdce.

 

K nejznámějším rostlinám patří kotvičník zemní, maca, šafrán setý a ženšen všehoj.

 

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je s oblibou nazýván "rostlinnou Viagrou". Tato rostlina obsahuje velké množství steroidních saponinů (někde se můžeme setkat s názvem rostlinné steroly). U kotvičníku je zajímavé, že působí pozitivně jak u mužů, tak i u žen. Pomáhá zvyšovat hladinu luteinizačního hormonu a v důsledku toho pomáhá zvyšovat produkci testosteronu a stimulovat všechny účinky s tím spojené. Působí na podporu libida, u mužů podporuje spermatogenezi a růst svalové tkáně. U žen může dokonce pomáhat zmírňovat negativní příznaky klimakteria. Kotvičník by neměli užívat pacienti trpící chudokrevností (anémií). Pokud je u nich diagnostikované hormon-dependentní nádorové onemocnění či jiná porucha hormonální, nesmí kotvičník užívat bez souhlasu lékaře.

 

Maca (Lepidium meyenii) je zpracovávána ve formě sušeného prášku. Používá se v tradiční peruánské medicíně v případě neplodnosti, impotence či frigidity. Pomáhá též obnovovat fyzické síly při stavech vyčerpanosti či v období rekonvalescence. Macu najdete ve stejnojmenném přípravku Maca od firmy Natural Medicaments.

 

Šafrán setý je afrodisiakum původně používané v orientální medicíně. Hlavní obsaženou látkou je safranal, který je znám pro své pozitivní antidepresivní účinky, ale pomáhá i u poruch erekce či u žen u premenstruačního syndromu. Použití šafránu je vhodné při sexuálních poruchách vzniklých v důsledku stresu, psychické nerovnováhy či depresí. Mohou ho užívat jak ženy, tak muži. Šafrán setý by neměli užívat pacienti, kteří užívají antidepresiva, tedy u vážnějších forem klinické deprese. Výtažek ze šafránu můžete užívat v přípravku z našeho sortimentu Šafrán Bio Essence. Někdy se můžeme také setkat v přírodních přípravcích s výtažkem ze ženšenu (panax ginseng) či z jinanu dvoulaločnatého (Gingko biloba). Tyto výtažky sice přímo neovlivňují erekci, ale mají užitečné podpůrné účinky. Ženšen pomáhá při únavě a vyčerpanosti a gingko biloba pomáhá rozšiřovat cévy, tedy i v oblasti penisu. Ženšen najdete v přípravku Ženšen korejský a ginkgo bilobu v řadě přípravků, například v doplňku stravy Ginkgo biloba od firmy Olimpex.

 

Arginin sice nepatří mezi léčivé rostliny, ale mezi aminokyseliny, nicméně je velmi častou součástí přípravků na podporu erekce a tak se o něm zmíníme. Arginin podporuje produkci svalové hmoty, růstového hormonu a pomáhá urychlovat celkovou regeneraci. Důležité pro sexuální potíže je, že při svých přeměnách v organismu poskytuje vznik molekuly oxidu dusnatého, jehož vyšší místní koncentrace vede k roztažení cév a možnému zlepšení erekce. Používá se při podpoře léčby mužské neplodnosti a erektilní dysfukce. Arginin by neměli užívat pacienti, kteří jsou schizofrenici či onemocněli akutní herpetickou infekcí. Astmatici by se měli nejprve poradit s lékařem. Arginin můžete v našem sortimentu najít v přípravku L-arginin od firmy Starlife.

 

Jak již bylo zmíněno, řadu těcho bylinek či dalších látek najít v kombinovaných přípravcích, kde se jejich působení navzájem doplňuje a potencuje. Z těchto přípravků určených k dlouhodobějšímu užívání bych v první řadě uvedl přípravek Eregma Max Power, dále Argin Max pro muže, Argin Max pro ženy a další. Některé z přípravků na podporu erekce jsou určeny k narázovému užívání před sexuálním stykem a rovněž obsahují některé z výše zmíněných přírodních složek. Zde lze uvést například Clavin nebo Vasogen Plus. Výběr přípravků je opravdu velký a proto muži (a v některých případech ani ženy) mohou pomocí jejich užívání dosáhnout zvýšení kvality sexuálního života, což přispěje bezesporu k lepší harmonii partnerského vztahu.

 

 

Celková nabídka přípravků pro sexuální zdraví.


Související články:
Bylinky a menopauza
Bylinky a hubnutí
Bylinky a stres
Pánské klimakterium přichází zpravidla po padesátce
Kotvičník zemní
Muira puama
Zelená viagra i likvidátor tuku!
Zvýšený prolaktin u mužů
Šafrán setý


11.12.2012
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

399,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS