Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Bylinář v denní praxi

15.03.2013
Extrakty Bylináře jsou vytvářeny tak, aby se vliv účinných bylin soustředil na příslušnou problematiku dané diagnózy. Samotný název prostředku jasně napovídá, co má řešit.

 

MIRGAN, VARIXAN, ALEGRAN, NEURAN, DIABAN, GASTRAN, CHOLAGAN,TONISAN, URINAN, dvanáct byliných produktů. Jde vždy o základní extrakt, který je připraven po provedené dynamizaci fungovat také jako homeopatický lék.

 

Vnímavost jedince na zvolené léčivo může být různá. Jednu kávovou lžičku dáme do malého množství vody a připravíme si dynamizací léčebný roztok, který následně pacient vypije. Pokud nepozoruje efekt, pak tento postup za půl hodiny opakuje. Může to tak dělat několikrát až do chvíle, kdy se dostaví efekt.

 

Uvedu příklad u migrény.

Jestliže je předchozím vyšetřením vyloučena organická či anatomická podstata problému a lze předpokládat, že bolest hlavy způsobuje přetížení, vazomotorická reakce apod., pak se migran v uvedeném podávání snadno uplatní. Jestliže do problému zasahuje i spasmus svalů, vazomotorická reakce cévní, pak lze nakombinovat neuran, který uplatní spasmolytický účinek, a tím podpoří léčebný bylinný zásah. Pokud převažuje psychický tlak, stres, lze pomoci ještě přidáním tonisanu.

 

Zde jsem popsal možnost využití migranu v případě akutního stavu. Účinek není stejný jako analgetikum nebo antimigrenotikum, ale specifické byliny ovlivní mechanizmy způsobující chybnou reakci cév, a tím projev migrény. Uplatňuje se tedy princip popsaný výše. Není potlačen příznak, nýbrž jsou odstraněny mechanizmy vedoucí k projevu nemoci.

 

Hlavní příčina však tímto zásahem není vyřešena. Tu musí pacient vyřešit sám změnou svého života. Bylinář mu pomáhá tento stav řešit překonáváním krizí, bez nutnosti používat chemické léky, bez vedlejších účinků.

 

Pokud existuje nějaký příznak, je léčen a příznak pokračuje, pak to znamená, že není řešena příčina.

 

Uvedu nyní možnost využití Bylináře u žlučníkových potíží.

 

Použijeme cholagan, gastran a neuran.

Cholagan je zaměřen na procesy, které lze anatomicky lokalizovat na dráze jater a žlučníku, gastran je pak zaměřen na cestu od žaludku přes dvanácterník a slinivku břišní. Oba prostředky společně ovlivňují funkce popsaných orgánů. Protože je zde velmi často přítomen spasmus, přidáváme také neuran, aby svým spasmolytickým účinkem povolil napětí, a tím uvolnil žlučové cesty.

 

Nebudeme tvrdit, že tímto způsobem rozpustíme žlučníkový kámen, který je zaklíněn ve žlučníkových cestách, a pacient má koliku. Tehdy patří pacient do rukou chirurga. Ale můžeme tímto způsobem pomoci pacientovi z dlouhodobého pohledu měnit jeho život. On se musí zbavit stresu, musí zahájit jinou životosprávu apod.

 

Angin

Jak název napovídá, jeho indikace je u zánětu mandlí, ale také nosohltanu a vůbec horních cest dýchacích, můžeme však jeho účinek použít u kteréhokoliv zánětu, jenž se odehrává na sliznicích.

 

Angin však není antibiotikum a určitě jej nebudeme za antibiotikum zaměňovat.

 

Použijeme jej tehdy, když jsou sliznice zduřelé, zahleněné, jsou zvětšené okolní lymfatické uzliny. Angin svými účinky podporuje drenáž lymfatických cest, uvolňování hlenů, procesy na sliznici během zánětu. Opět zde platí pravidlo, že nepůsobí proti nemoci, nezastavuje ji, nýbrž pomáhá tělu, aby zánět rychleji proběhl a odplavil z těla to, co tam nepatří.

 

Hemoran je nejstarší prostředek, jenž významně pomáhá pacientovi zmírnit potíže při hemoroidech.

 

Ve své práci jsem s ním zaznamenal nejviditelnějších úspěchů.

 

Podobně varixan u křečových žil. Oba prostředky se mohou požívat společně, neboť podstata problému na cévní úrovni je podobná. Efekt se však neuplatní v případech, kdy žena bere hormonální antikoncepci. Vektor působení obou prostředků je protichůdný.

 

Urinan má podobnou indikaci jako angin, ale specificky jsou byliny zaměřeny na močové a gynekologické sliznice, lze jej kombinovat s anginem a také s neuranem, pokud potřebujeme povolit spasmus.

 

Diaban neléčí cukrovku, nelze jím nahradit inzulin, ale při pravidelném užívání umožňuje lépe stabilizovat glykémii, protože pomáhá cukr lépe zužitkovat, a tím ulehčuje slinivce.

 

Aterogan se uplatní jen při dlouhodobém podávání, a to v případech, kdy bojujeme s cholesterolem, sklerózou, ischemickou chorobou apod.

 

Alegran je třeba nasadit před očekávanou dobou potíží a užívá se během celé alergické sezóny, vysazuje se s ústupem potíží. Podle mé statistiky, již jsem tvořil asi 10 let, mi moji pacienti po ukončení alergické sezóny hodnotili účinek alegranu slovy: "Moje alergie byla o 50% mírnější, průběh nebyl tak dramatický, nemusel jsem tak často brát antihistaminikum" apod.

 

Za silnou dvojku považuji kombinaci neuran a tonisan, které všeobecně pomáhají pacientovi uvolňovat stres, napětí, ztuhnutí. Působí tam, kde se uplatňuje princip psychosomatický.

 

Celková nabídka značky Bylinář.


Související články:
Bylinky a onemocnění močových cest
Přírodní medicína nebo chemické sloučeniny - vaše svobodná volba
Bylinky a menopauza


15.03.2013
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

279,- Kč

258,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS