Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Buněčný cement - Silica

01.04.2009
Biogenní prvky hrají v těle člověka svou nezastupitelnou roli. Mezi ně patří také křemík. Zvýšený obsah křemíku v rostlinách můžeme nalézt např. v přesličce rolní nebo v kopřivě, přesněji v jejích žahavých chloupcích. Mimořádné místo mají v jednobuněčných řasách - mikroskopických rozsivkách. Jde zejména o vodnatý polymer oxidu křemičitého, blízký opálu. Rozsivky jsou jedinou skupinou organizmů, jejichž rozvoj je naprosto závislý na přítomnosti rozpustných forem oxidu křemičitého v prostředí. Po vyčerpání zdrojů křemíku se zastaví replikace DNA.

Rozsivky jsou významnými primárními producenty biomasy, jejich biomasa tvoří 25 % z celkového množství produkovaného rostlinami. Křemík ani jeho běžné anorganické sloučeniny nejsou toxické, jsou natolik inertní, že projdou trávicím traktem zcela neporušeny. Problémy nastávají spíše při dlouhodobém vdechování mikroskopických částeček vznikajících při broušení za použití silikátových materiálů nebo při mechanickém opracovávání silkátových výrobků. Vzniká tak choroba silikóza, která se projevuje snížením plicní kapacity a dušností. Jeho obsah v tkáních živých organizmů není příliš vysoký. Uvádí se, že v těle dospělého člověka je přítomen přibližně 1 g křemíku, a to především v kostech, chrupavkách a zubní sklovině, pro jejichž zdravý růst a vývoj je nezbytný.

Přírodní medicína využívá té vlastnosti, že křemík podporuje ukládání vápníku do kostí. Toho lze dosáhnout extrakcí přesličky rolní, která obsahuje koloidní kyselinu křemičitou (hydratovaný koloidní oxid křemičitý). Pak působí nejenom proti osteoporóze, ale i kožním chorobám, onemocněním močových cest, hemeroidům a k posílení imunitního systému. Přeslička je označována jako nejdostupnější zdroj přírodního křemíku, který má i určitý protizánětlivý účinek, a také efektivně působí na snížení hladiny cholesterolu v krvi. Křemík v této optimálně vstřebatelné formě je vhodným doplňkem pro výstavbu kolagenových a elastinových vláken struktur, na stavbu kostí, chrupavek, zubů, vlasů a nehtů, pevnosti a pružnosti šlach, kůže i vnitřních orgánů. Lathoud jej označil jako určitý druh buněčného cementu. V homeopatické typologii odpovídají silicei jedinci, kteří jsou hubení, slabí, demineralizovaní, špatně živení. Jsou zimomřiví, přecitlivělí na chlad, a to i při fyzickém cvičení. „Klas, jehož stéblo je příliš slabé“; „Budova, které se nedostává písku“. Jejich nehty mají bílé skvrny a lámou se. Hojně se potí, hlavně na hlavě a na nohou. Mají sklon ke hnisání. Ženy pociťují celkový pocit ledové zimy před a během menstruace a zároveň trpí zácpou. Podaný homeopatický lék Silicea pak přináší zajímavé efekty při řešení jejich problémů.

S přibývajícím věkem každého člověka ubývá množství křemíku v organizmu a to se projevuje zhoršením stavu pleti, která je méně pružná, suchá a vrásčitá, vlasy a nehty jsou lámavé a třepí se. Doplněním této optimální formy organického křemíku dochází k obnovování pružnosti a pevnosti pokožky, snižuje se padání vlasů, lámavost nehtů, předčasná vrásčitost, dochází také k omezení nežádoucího pocení nohou a rukou. Tím, že koloidní oxid křemičitý na sebe váže vodu, udržuje a zlepšuje tak pružnost pleti, vlasů i nehtů a přináší svěží a mladistvý vzhled. V lékárně přírodní medicíny najdeme připravené kapsle s obsahem extraktu přesličky rolní Silica star a můžeme ji užívat 2x denně pro prevenci osteoporózy, lámavosti kostí, nehtů a vlasů, při tvorbě vrásek a pro urychlování hojení ran a jizev.


Celková nabídka přípravků obsahujících Křemík.


Související články:
Bolestivé stavy kostí u dětí
Kyfóza u dospívajících
Propadlý hrudník
Pro pevnost našich kostí a zubů


01.04.2009
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS