Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Buďme otevřeni zázrakům

13.02.2015
Buďme otevřeni zázrakům

Kdybych měl vybrat jednu kvalitu, kterou pokládám při jakémkoliv osobním či duchovním rozvoji, při uzdravení a vyléčení za nejdůležitější, byla by to právě otevřenost (a s ní spojená bdělost). Otevřenost znamená čiré bytí v přítomnosti, nebránění, neposuzování a nezasahování do přirozeného toku života.

V terapii, při léčbě nebo během přednášek jsem měl možnost pozorovat stovky lidí. Nejefektivnější studenti; ti, kteří na sobě udělali největší pokrok, nebo se brzy vyléčili, se vyznačovali jednou vzácnou kvalitou: byli otevření, pokorní v srdci, doslova uvnitř prázdní – umožňující tak přijímání. Cesta k zázrakům vede přes vnitřní ticho. Jako bychom ale většinou byli spíše jako skála, přes kterou nemůže nic proniknout. „Číši je třeba nejdříve vyprázdnit, aby do ní mohl proniknout božský nápoj,“ pravil již na počátku minulého století Aurobindo Ghoš, jeden z vůdčích osobností Indie.

 

Těšme se každý den ze slunce, jako by to bylo poprvé

Jak mi kdysi někdo krásně napsal, zázrak nespočívá v tom, že umíme létat nebo chodit po vodě, zázrak je, že můžeme kráčet po zemi. Pro malé dítě je celý svět zázračný. Protože je kráse otevřeno. Jakmile si ale my začneme myslet, že něco známe (např. slunce), přestane nás to tolik zajímat. Dívá-li se na to stejné slunce malé dítě, cítí nesmírnou radost, blaženost, rozechvění. Jak píše Sri Chinmoy: „Dychtivost srdce vidí vždy ve všem novost. Pokud používáme srdce, vše je nové. Každý den, dokonce, i když navenek děláme a vidíme stejnou věc, srdce neustále cítí novou radost.“


Zázraky jsou všude kolem nás. Jen my je přes doslova betonovou konstrukci vlastní mysli nevidíme. Snažme se proto ke každému dalšímu okamžiku přistupovat jako k vzácnému pokladu – být otevření a čistí, jako je čisté malé dítě.

 

Nesvazujme druhé svými očekáváními

Možná to znáte: Jedete po delší době za svými rodiči nebo za někým, koho jste dlouho neviděli. Zatímco vy jste se v poslední době hodně změnili, oni vás stále vidí postaru, což je pro vás velmi bolestné a vyčerpávající. Jak veliký dar bychom mohli dát svým blízkým, kdybychom je naopak vnímali takové, jací jsou a ne podle svých zkreslených představ!

 

V několika pozoruhodných studiích sociologa A. Galinského z Nothwesteren Univerzity vyšlo najevo, že čím větší máme moc (a za čím větší autoritu se považujeme), tím se přesnost našeho vnímání oslabuje. Moudrý člověk je proto naopak vždy schopen přiznat svou omylnost (ono známé „Vím, že nic nevím“). Když něco učíme druhé, snažme se sami sebe vnímat jako žáky. Tím se otevřeme možnosti, že oni mohou naučit něco nás. Zároveň nikdy své protějšky neomezujme představou, že jsou „něco méně“, než jsme my. Buďme vůči nim otevření a vnitřně poklekněme před jejich velikostí.

 

Jak jsem napsal v knize Sedm poselství, „otevřenost zázrakům umožňuje, aby se zázrak skutečně stal.“ Jsme pouhým nástrojem, vše je pro nás připravené – stačí se nebránit a…


Otevřít se zázrakům.

A  umožnit jejich přijímání.


Související články:
Zklamání znamená, že jsme očekávali
Léčebná síla odpuštění – jak proměnit křivdu na požehnání
Terapie tmou – jak může pomoci tělu i duši


13.02.2015
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS