Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Bolestivé stavy kostí u dětí

09.11.2010
Podstata aseptických kostních nekróz spočívá v poruše cévního zásobení určité části kosti (apofýzy, epifýzy nebo celé kosti), přičemž je výsledkem zborcení a fragmentace kosti. Není to způsobeno choroboplodnými zárodky, nýbrž přerušením tepenného zásobení, a tedy zhoršením výživy příslušné oblasti.

Köhlerova choroba I. = kolem 5. roku života (většinou chlapci)
Nemoc začíná častěji u chlapců než u děvčat, mezi 2. - 10. rokem věku (vrcholná bývá frekvence mezi 5. - 6. rokem). Klinicky vzniká často po úrazu nebo přetěžováním, objevuje se bolestivé zduření v oblasti člunkové kosti nártu nohy a je lokálně bolestivé na tlak. Dítě začne kulhat a v noci pro bolest nemůže spát. Léčba spočívá v osvobození od skoků, doskoků, dlouhých běhů. U nedisciplinovaných dětí je nutno přistoupit k vymodelovanému sádrovému obvazu, někdy přidáme jen ortopedické vložky do bot.

Köchlerova choroba II
Tato aseptická nekróza postihuje nejčastěji hlavičku II., méně často III. metatarzální kůstky. Vzniká u mládeže mezi 16. – 18. rokem života (většinou u dívek). Při chůzi se objevuje v postižené oblasti bolest bez známého traumatu v anamnéze. Na rentgenu najdeme typické známky onemocnění. Nemoc se projeví kulháním, bolestivostí. Pohyblivost kloubu je omezena, může být přítomno zduření kosti nártní. Tento druh nekrózy nelze podceňovat - někdy je hlavička kůstky rozšířena, oploštěná, někdy rozdrobená, někdy bývá nutná operace. Po zklidnění akutního stavu mohou zůstat následky (příčná klenba) a bolestivost.

Osteochondropatie apofýzy tuber calcanei (m. Haglund-Sever).
Tímto onemocněním bývají obvykle postiženi mladiství ve věku kolem 10 - 11 let, častěji dívky. Klinicky se dostaví bolesti paty obyčejně po sportovní námaze provázené přetížením. Dojde k malému zduření na dorzu nohy v oblasti paty. Úpon Achillovy šlachy je citlivý na tlak, bolestivá je dorzální flexe přednoží. Někdy dojde i ke kulhání.

Léčba spočívá především v omezení sportovní aktivity, hlavně běhů, skoků, lokálně je možno aplikovat nesteroidní antiflogistika. Z homeopatických mastí Traumeel S. Nemoc obvykle provází celou pubertu či adolescenci, její vyléčení trvá několik měsíců i let a odezní s ukončením růstu. Léčba je v naprosté většině konzervativní, operace se provádějí ve výjimečných případech u dlouho trvajících a bolestivých stavů.

Jako pomocnou metodu lze použít v indikovaných případech tzv. pulzní magnetická pole, která indukují slabé elektrické proudy v exponované tkáni. To znamená, že jde o určitý druh elektroléčebné procedury, jež má hlavní výhody v tom, že není možné lokální poškození elektrickým proudem jako u přímých kontaktních elektroléčebných metod. Magnetické pole prostupuje exponovanou tkání rovnoměrně, tzn. každou buňkou. Ionty, které jsou obsaženy v buňkách a v koloidních systémech, jsou magneticky ovlivnitelné, což způsobuje aktivizaci každé buňky. Je známo, že při různých onemocněních se mění povrchové potenciály buněk v organizmu oproti normálním hodnotám. Dochází tak ke zvyšování propustnosti mezibuněčných membrán, a tím ke zvýšenému prokrvování, okysličování, zásobování živinami a lepšímu odvádění zplodin v exponované tkáně.

Z potravních doplňků lze přidat Osteo Star - prostředek, jenž obsahuje všechny prvky v koloidním roztoku pro zdravý růst kosti a její zpevnění.


Celková nabídka přípravků pro zdravé kosti.


Související články:
Kyfóza u dospívajících
Buněčný cement - Silica
Propadlý hrudník
Perthesova choroba
Kdy nám chybí vápník?
Vápník
Osteoporóza - komplexní pohled na uzdravení a prevenci
Pro pevnost našich kostí a zubů
Přírodní látky pro pevné kosti


09.11.2010
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS