Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Biokosmetika: svěřte péči o pleť přírodě!

19.06.2012
Biokosmetika na rozdíl od biopotravin není na českém trhu dlouho. Avšak v současné době se dostává do centra pozornosti více než kdy jindy. Trh s biokosmetikou se proto neustále rozšiřuje. Stejně tak i množství příznivců biokosmetiky, kteří přírodní formě péče o pleť dávají přednost před tradiční kosmetikou plnou umělých chemických látek. Zajímá vás, jaké jsou přednosti biokosmetiky, kde je ji možné koupit nebo jaké mýty o biokosmetice panují? Přečtěte si první část našeho článku a nechte se zlákat kvalitou organické kosmetiky!

 

Poptávka po biokosmetice neustále roste

Rok 2010 byl ve znamení mezinárodní expanze biokosmetiky. Přední světoví výrobci přírodní kosmetiky se předháněli v otevírání značkových prodejen ve městech po celém světě. Ani Evropa a s ní i Česká republika nezůstala pozadu. Například v září minulého roku otevřel v Praze svoji prodejnu s biokosmetikou francouzský výrobce BIO kosmetiky Melvita.

 

Mezi další světové výrobce patří např. Lavera, Salus, Weleda, Origins, Aveda nebo Sante a mnoho dalších. Biokosmetiku nabízí také značka Yves Rocher.

 

Existují však i ryze české a certifikované značky, které nabízejí opravdu kvalitní biokosmetiku. Mezi ty nejznámější a největší patří 1. český certifikovaný výrobce biokosmetiky, jímž je společnost Saloos.

 

S rozšiřováním nabídky produktů kontrolované biokosmetiky roste i poptávka. Společnost si postupně začíná uvědomovat, jakou cestou vede péče o pleť. Například podle italské výzkumné agentury CCPB utratili Italové za biokosmetiku v roce 2009 necelých 245 miliónů EUR, což je asi 14,4 % z celkových výdajů za biokosmetiku v Evropě. Naši němečtí sousedé jsou v přístupu k biokosmetice daleko dále než Italové. Německo se účastní ze 46 % na celkovém obratu za výrobky přírodní kosmetiky. Drží tak v tomto směru Evropské prvenství. Druzí jsou Francouzi se 16,6 % a třetí jsou již zmínění Italové.

 

Jak poznat biokosmetiku?

Do nedávné doby bylo velkým problémem rozeznat kvalitní a opravdu přírodní biokosmetiku od té, která pouze na označení BIO profitovala. Aktuálně je situace o mnoho lepší. Existuje několik označení, stejně jako u biopotravin, které zaručují, že kosmetika je ze 100 % přírodní a splňuje obecné pravidla pro certifikaci BIO.

 

Jak tedy poznat biokosmetiku, která je skutečně BIO?

Tak předně kosmetika s označením BIO nesmí obsahovat umělé konzervanty, silikon, umělá barviva, Sodium lauryl sulfát (SLS), Ftaláty, Minerální oleje, Parabeny (E214, E219) a další umělé látky.

 

Jednoduché pravidlo pro určení, zda se jedná o organickou kosmetiku či nikoliv, je kromě jejího označení, také orientace v názvech látek uvedených ve složení. Pokud vám názvy a složení nic neříkají, ztrácíte se v nich nebo jsou pro vás nesrozumitelné, je dobré takové přípravky odložit nebo se případně více informovat u prodejce.

 

Pokud je kosmetika opatřena označením „kontrolovaná přírodní kosmetika" a má na sobě příslušné logo (ochranná známka), můžete si být jisti, že jde skutečně o organickou kosmetiku splňující přísná kritéria:

 

  • Suroviny využité při výrobě kosmetiky jsou 100% přírodní a pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
  • Při sběru surovin nedochází k poškozování životního prostředí.
  • Kosmetika nesmí obsahovat stopy po látkách jako je vazelína, parafín nebo ropné produkty.
  • Kosmetika je vyráběna pouze z přírodních olejů.
  • BIO kosmetika nesmí být testována na zvířatech.

 

Zajímá vás, jaké jsou hlavní rozdíly mezi tradiční kosmetikou a biokosmetikou, jaké má PRO a PROTI nebo jak se racionálně starat o svou pleť? Další zajímavosti o biokosmetice se dočtete v pokračování tohoto článku!

 

Celková nabídka bio kosmetiky.


Související články a videa:
VIDEO: Výroba přírodní kosmetiky z konopí Cannaderm
Přírodní či biokosmetika - jak je poznáte?
Konopná kosmetika
Domácí hydratační krém z aloe
Zelený jíl
Jíly – znovu nalezená novinka v přírodní kosmetice


19.06.2012
zdroj: www.mebio.cz
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

89,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS