Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Bio svědčí vašemu srdci

20.01.2009
Existují rozdíly mezi klasickými potravinami a biopotravinami, které by bylo možné prokázat vědecky? Není bio životní styl pouze módním výstřelkem?  Nejnovější vědecké studie prokazují, že bioprodukty jsou opravdu zdraví prospěšné. Srdce má rádo flavonidy. Oproti klasickým studiím, které zkoumají vliv pesticidů v konvenčních potravinách, je výzkum zdraví prospěšných látek méně rozšířen. Přesto se objevují první vlaštovky.

Podle amerických vědců obsahují bioprodukty oproti konvenčně pěstěnému ovoci a zelenině daleko více antioxidantů, které jsou prospěšné srdeční činnosti. Během desetileté studie testovali odborníci obyčejná a biorajčata, přičemž u těch druhých zjistili dvojnásobné množství flavonidů, což jsou jedny z důležitých antioxidantů. Flavonidy způsobují snížení krevního tlaku a slouží jako prevence proti infarktu a mrtvici. Další výhodou flavonidů je jejich příznivý vliv na prevenci některých typů rakoviny a také předčasné demence.

U rajčat máte jistotu
Odbornice na chemické složení potravin Alyson Mitchell z University of California měřila množství flavonidů v zelenině a zjistila, že rajčata obsahují jejich dva základní druhy – quercetin a kaempferol.  Během výzkumu zjistila, že v biorajčatech je v průměru o 79 až 97 procent více těchto látek než u běžných produktů. Následné výzkumy v Evropě potvrdily větší přítomnost těchto látek v biozelenině oproti té konvečně pěstované. Podle časopisu New Scienciest je vyšší podíl flavonidů způsoben nepřítomností postřiků a jiných chemických látek při pěstování.

Ovoce s vysokou nutriční hodnotou
Další výzkumy proběhly v Evropě. Kromě ověření výsledku u rajčat testovali vědci broskve a jablka. Podle zveřejněných výsledků vykazuje toto ovoce v kvalitě bio vyšší nutriční kvalitu oproti konvenčním produktům.  Jednalo se však teprve o druhý rozsáhlejší výzkum podobného druhu. Na další studie si zatím budeme muset počkat a spokojit se s faktem, že bioprodukty nás o své kvalitě přesvědčují chutí. Přestože bychom neměli vynášet unáhlené soudy, lze předpokládat, že i následující studie se ponesou ve stejně optimistickém duchu.

Proč trvají výzkumy tak dlouho?
Největším problémem srovnávacích výzkumů je velká časová zátěž při jejich realizaci. Jejich délka má zamezit vlivu chyb způsobených náhodnými faktory. Proto mohou srovnávací studie trvat i několik let. Z toho důvodu není mnoho výzkumů, které by pokryly celé spektrum rozdílů mezi bioprodukty a jejich konvenčními soupeři.


Celková nabídka bioproduktů a produktů zdravé výživy.


Související články:
Osvěta o Bio výrobcích
Češi loni nakoupili nejvíce biopotravin v maloobchodních řetězcích
Biopotraviny a redukční dieta
Náhlá úmrtí mladých lidí mohou mít na svědomí geny
Budoucnost je "bio"
Jídlo, pití a naše zdraví
Makrobiotika
Zdravé jídlo nemusí být vždy drahé


20.01.2009
zdroj: www.mebio.cz
další články v rubrice: Výživa


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

739,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS