Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: Ivana Karpenková

Jak nás paměť může úplně zradit
12.01.2011
Mozek Poruchy paměti, hlavně schopnosti vštípivosti, jako první signalizují pravděpodobnost počínající demence ještě dříve, než se projeví poruchou soudnosti a intelektu. Existuje  řada speciálních vyšetření a testů, které má k dispozici klinický psycholog k objasnění, zda se jedná o funkční poruchu paměti, nebo o daleko závažnější organické poškození nervové tkáně.
Znepokojivé slovo homocystein
19.10.2010
Jedná se o převratný objev, nebo tudy cesta prostě nevede? Pokud chce laskavý čtenář získat solidní informace na vědeckém podkladu, nechť prosím vyhledá Sféru číslo 8/2009. My si nyní o homocysteinu řekneme něco tak, aby to pochopila i vaše devadesátiletá babička. Nejedná se o nic nového, tato toxická aminokyselina (vaší babičce raději řekněte „taková jedovatá látka“) byla identifikována již v roce 1932. Vědce však začala zvýšeně zajímat teprve od roku 1962, kdy byla stanovena nová klinická jednotka nemoci – homocystinurie, tedy výskyt homocysteinu v moči.
Jak si s námi paměť zahrává
30.07.2010
Jak si s námi paměť zahrává Paměť je nezbytná pro shromažďování skutečností a umožňuje tak celkový vývoj každého jedince i celého lidstva. Bez ní bychom začínali život stále znovu a znovu, a vše by nám bylo neznámé.
Vegetariánská a veganská strava
20.05.2010
Spolehlivé návody na zdravé stravování neexistují. Diety nepřinášejí trvale štíhlou postavu, ale občas jsou i příčinou nemocí. Jedinou skupinou potravin, kterou uznávají téměř všechny stravovací režimy jako prospěšnou, nebo alespoň nezávadnou, je zelenina a ovoce.
Zásady správné výživy - IV. část
10.03.2010
„Jestliže budete konzumovat každodenně dvě až tři sklenice mléka, možná budete lépe hubnout, ale v případě, že jste žena, možná nebudete moci otěhotnět, a v případě, že jste muž, možná nedostanete cukrovku, zato skončíte na trombózu. Jistě že je to jen jakýsi černý humor, ale černý je proto, že to až takový nesmysl není.“ řekl Dr. Petr Fořt. Téměř nezpochybnitelnou stálicí v představách zdravé výživy je mléko. Někteří odpůrci tohoto názoru ale poukazují například na to, že v přírodě se žádný živočich v dospělosti mlékem neživí, a už vůbec ne mlékem od jiného druhu.
Počet článků: 8   1 2Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

14,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS