Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: Eva Joachimová

Naše nohy a letní dovolená
15.06.2014
Nohy Blíží se léto a s ním i chvíle, kdy plni netrpělivosti, nadšení a většinou i trochy obav balíme kufry na dovolenou. I když si díky prasečí chřipce řada z nás rozmyslela cestování a stráví čas letních radovánek v domácím prostředí, moře či exotické destinace přesto určitě opět přilákají své příznivce. Jenže tajuplná exotika, písečné mořské pláže, omývané rozdováděnými vlnami, či zasněžené vrcholky horských velikánů snivě zahalené sluncem prozářenými mraky díky nepopulárnímu rozhodnutí praotce Čecha předpokládají značně dlouhou cestu.
Květen podle čínského kalendáře
01.05.2014
Louka
Květen je podle čínského kalendáře prvním letním měsícem. Vlády se ujímá sezóna tepla, vše, co bylo zaseto, začíná zdárně růst. A právě růst a pohyb jsou hlavními atributy léta. Přidává se k nim k naší spokojenosti i radost a přátelství. V roce Kohouta je společenské setkávání s přáteli dokonce podmínkou snadného dorozumění, takže bychom na ně neměli zapomínat. Dodržovat zásady sezóny je podle tradiční čínské medicíny základním kamenem k harmonii, ke zdraví.
Chřipce se umíme dobře bránit
16.11.2009
Chřipka Chřipka je nakažlivé virové onemocnění postihující převážně dýchací cesty. Má výrazné celkové příznaky, jako je teplota, suchý kašel, celková únava, nechutenství, bolesti hlavy, svalů a kloubů. Její zrádnost spočívá v tom, že se u nás zdravotní problémy projeví až ve chvíli, kdy se viry v těle namnoží a organismus napadnou. Chřipku považujeme za banální nemoc, ale každoročně na ni umírá značný počet lidí. Na běžnou chřipku ovšem nejčastěji umírají lidé s malou či oslabenou imunitou – starší lidé, děti či osoby, které právě prodělaly jinou těžkou nemoc.
Hlavní hygienik Michael Vít o chřipce: "Přijde druhá vlna"
09.11.2009
Chřipka O chřipce se hovoří každý podzim, ale v letošním roce se přece jenom zprávy liší. K obavám ze zmutovaného viru "obyčejné" chřipky se vázalo i hodně článků na internetu. Důležitý je pro nás pohled hlavního hygienika Michaela Víta: "S prasečí chřipkou to může dopadnout úplně stejně jako s její španělskou kolegyní po první světové válce: přijde druhá vlna, a ta teprve udeří celou svou silou," řekl hlavní hygienik Michael Vít. Při pandemii španělské chřipky v letech 1918 a 1919 přitom zemřelo padesát milionů lidí.
Červen je energeticky náročný
26.05.2006

Oheň pomalu, ale jistě přebírá vládu, poslední ochrany chladu jsou pryč, všechno už záleží jenom na nás. Počátkem měsíce a kolem 12. června by se mohlo ještě ochladit, jinak by ale červen měl směřovat ke svému garantu - Koni a Ohni.
Počet článků: 6   1 2Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS