Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: Mgr. Stanislava Emmerlingová

Autismus: stále častější diagnóza?
15.11.2017
Autismus
Před několika lety jsem dostala nevyžádaný e-mail „Paradoxy dnešní doby“ – zamyšlení o dnešním světě, o tom, jak žijeme a jak složitě někdy řešíme problémy... Na rozdíl od jiných podobných jsem ho hned nevymazala. Při přípravě podkladů pro napsání tohoto článku jsem si na jeden paradox vzpomněla. „Máme mnoho diagnóz, ale málo zdravého rozumu...“ A já jen dodávám, že praxe často ukazuje, že to tak doopravdy je.
S chutí do školy i do práce! Pomůže vám Stimaral. (komerční sdělení)
31.08.2011
Letošní náročné léto se chýlí pomalu ke konci. Pokud jste se v jeho průběhu nestihli skamarádit se Stimaralem při překonávání únavy z cestování, vysokých teplot a výkyvů počasí nebo z prodloužených večerů, které k prázdninám i dovoleným patří, možná jeho účinky oceníte teď na začátku školního roku. Pomůže dětem i dospělým lépe se zapojit do koloběhu povinností, které ke škole patří a na které si budou muset s menším či větším nadšením opět zvyknout.
Co je lehká mozková dysfunkce?
09.06.2011
Lehkou mozkovou dysfunkcí (LMD) nazýváme poruchu učení a chování. Lze ji definovat jako odchylku v psychickém vývoji člověka na základě oslabení funkcí centrální nervové soustavy. Díky zátěžovému životnímu prostředí a stresu, který dnešní způsob života přináší, jí trpí stále více lidí. Projevy LMD mohou přetrvávat bez adekvátní pomoci až do dospělosti a mohou způsobovat studijní, pracovní i společenské selhávání a podílet se na vzniku poruch učení, chování i prožívání (neurotické projevy a tiky, brebtavost a koktavost, noční pomočování, poruchy příjmu potravy, poruchy spaní apod.).
Co blokuje výkonnost mozku při učení a práci
20.01.2011
VÝKONNOST A DRUHY INTELIGENCE

Výkonnost je podle psychologů schopnost jedince vykonávat určitou pohybovou, intelektuální či kombinovanou činnost (učení, sport, práce) hodnocenou jejím množstvím (rychlost v čase), přesností (množství chyb) a mírou únavy (nakolik nás určitá aktivita vyčerpává). Donedávna se předpokládalo, že naši školní a pracovní výkonnost a životní úspěšnost určuje míra inteligence vyjádřená hodnotou IQ, který stanovuje především míru naší rozumové inteligence.

Lepší je gram prevence než kilogram léků aneb primární ochrana plánovaného dítěte
02.03.2005
Mezi předsevzetími, která si dáváme na prahu každého začínajícího roku, najdeme mnoho těch, jež se týkají zdraví a naší celkové kondice. Chtěli bychom zhubnout, zdravě jíst, využívat volný čas pro zlepšení fyzičky atd. Málokdy se nám však podaří přesvědčit svou vůli nadlouho. Naše sliby obvykle brzy zapadnou pod tíhou domněle neodložitelných úkolů a povinností, za nimiž většinou skrýváme svou pohodlnost.
Počet článků: 5   1Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

2390,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS