Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Chia semínka
26.11.2013
Chia semínka Chia semínko, přezdívané také poklad aztézských běžců, latinsky Salvia Hispanica z čeledi hluchavkovitých, pochází z Mexika a Guatemaly, kde již od pradávna zaujímala své výsostné místo hned vedle amarantu, kukuřice a fazolí. Semena se pro své výjimečné vlastnosti přidávala téměř všude, tvořila hlavní součást menu, roztloukala na mouku, popíjela v nápojích, tzv. Chia Fresco, byla nedílnou součástí výživných kaší a léčiv. Patřila mezi oblíbenou svačinku běžců, kteří díky tomuto zázračnému semínku dovedli mnohem lépe hospodařit s energií a uběhnout tak delší vzdálenost.
Bylinky a čaje
21.11.2013
Bylinky a čaje Bylinky jsou fascinujícím světem samy o sobě, světem, který se na první dojem může zdáti složitým, jakmile jej však pochopíme, najdeme zde odpověď na jakoukoli nemoc, jakýkoli neduh. A za to vše vděčíme přírodě, která nám čistě a nezištně namíchá léky z luhů a hájů, lesů, kopců, z bylinek rostoucích na březích řek.
Smoothie
07.11.2013
Smoothie

Smoothie, co to vlastně je?

S tímto nezvyklým názvem se v současné době setkáváme čím dál častěji. Můžeme je zahlédnout ve stáncích zdravé výživy, v restauracích nabízející čerstvé saláty, zeleninové a ovocné šťávy, velmi často také v knihách věnovaných alternativním výživovým směrům. Základem je anglický výraz „smooth“, značící jemný, krémový a právě takové smoothie je.

Sušení ovoce a zeleniny
24.10.2013
Sušení ovoce a zeleniny Již odpradávna zpracovává lidstvo zeleninu a ovoce procesem sušení. První zmínky sahají do doby před 3500 lety, kdy lidé k vysoušení dužniny využívali energie slunce, větru a horkého vzduchu. V současné již lze koupit sušené ovoce a zeleninu prakticky kdekoli. Takové sušené plody jsou však více méně průmyslově zpracovány, většina z nich je navíc doslazena sacharózou, klasickým cukrem a ošetřena konzervantem - oxidem siřičitým (E220). Jeho jedinou výhodou je prodloužení trvanlivosti produktu. Ve větší míře však s sebou nese celou řadu nežádoucích účinků, jako je bolest hlavy, žaludku, záněty průdušek, podporuje astmatické záchvaty, napomáhá tvorbě žaludečních vředů, rozedmě plic, poškozuje srdeční sval, v neposlední řadě působí negativně také na menstruační cyklus. Velmi často způsobuje nadýmání doprovázené bolestí břicha a průjmy.
Dýně Hokaido
02.10.2013
Dýně
Podzimní sezóna s sebou přináší velkou spoustu chvályhodné zeleniny, pojďme si dnes společně nachystat léčivou polévku z dýně Hokaido. Na trhu, obchodě či zahrádce se můžeme setkat s odlišnými druhy dýní, jako je např. máslová dýně, dýně obecná, dýně špagetová, dýně olejová, muškátová a právě ta, o které bude dneska řeč, dýně Hokaido.
Počet článků: 282   1 ... 53 54 55 56 57Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Nízký krevní tlak
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS