Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

VIDEO: Funkční potraviny 2
25.02.2014

Nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová přináší pokračování o tom, jak si pomocí potravin obohatit váš jídelníček o potřebné živiny, vitamíny, minerály a další tělu prospěšné látky.
Jak zdravě zhubnout jednou pro vždy 1
24.02.2014
Jak zdravě zhubnout
Během svého života a později i praxe jsem potkala několik stovek žen, ale také mužů, kteří zasvětili veškerý svůj volný čas nejrůznějším dietám. Většina z nich nefungovala, neboť byla postavena na rychlé vidině zisku z prodeje předražených koktejlů, tyčinek, proteinových snacků nahrazujících svačinky. Abych těmto dietám nekřivdila, v prvé fázi mohou být účinné, neboť člověk do jisté míry o stravě přemýšlí, je veden a nakupuje vše, co je mu předkládáno a vychvalováno až do nebes. Jakmile se však potřebuje rozběhnout již sám, najednou zjišťuje, že se nenaučil téměř nic, co by mohl na své samostatné pouti později upotřebit.
„Dietní“ jídelníček
12.02.2014
„Dietní“ jídelníček
Nerada užívám pojmů DIETA, REDUKČNÍ DIETA, protože zavřeme-li oči a několikrát nahlas vyslovíme toto slovo, většina z nás si vybaví talíř plný něčeho zvláštního, co sice může zdravě vypadat, mnohým však chutnat nebude. Namísto toho zde pracuji s pojmem ZDRAVÁ STRAVA, jež je komplexem plnohodnotných látek, poskytujících našemu tělo vše, počínaje vitamíny, minerály, esenciálními aminokyselinami, kvalitními polysacharidy, nenasycenými mastnými kyselinami, enzymy, antioxidanty, vlákninou pak konče. Při své práci mívám možnost nahlížet do jídelníčků „pacientů.“ Mnohdy, ačkoli se snaží stravovat dle zásad zdravé výživy, jejich jídelníčku stále něco schází. To, že tělu neposkytujeme všechno potřebné, poznáme velice brzy. Dostáváme jeden moudrý, varovný signál a tím je únava.
Klíčky, nejsilnější energie rostlin
03.02.2014
Klíčení Věřím, že nás utvářejí nejenom naše myšlenky, lidé, kterými se obklopujeme, naše každodenní konání, práce, které věnujeme čas, energie, se kterou jsme se zde narodili a kterou v průběhu života dovedeme násobit, ale také strava, kterou zde jíme. Proč tedy nevyužít toho, že příroda do každé ze svých potravin ukryla neuvěřitelné množství léčivé síly. Navíc, když většina z nich nám propůjčuje vlastnosti, které jsou pro dané potraviny typické. Uveďme si několik příkladů.
Ode dneška jsem diabetikem, co teď budu dělat?
30.01.2014
Píchání inzulinu Někdy se nám může zdát, že si s námi život zahrává, že nás unáší, daleko z cest, po kterých jsme kráčeli lehce a volně, na místa, kde je to nové, studené a cizí. Ztrácíme se druhým, protože cesta, na kterou nás život přivál, je tolik plná výmolů. Kdeže loňské sněhy jsou… a naši bližní, protože neobuli stejné boty, necítí kameny, o které si tu my dnes a denně odíráme kolena.
Počet článků: 292   1 ... 55 56 57 58 59Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

109,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS