Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Největší bohatství je zdraví a dobří lidé kolem nás, říká MUDr. Radan Gocal
16.04.2018
Radan Gocal
S panem doktorem Radanem Gocalem již nějaký ten pátek spolupracuji. Vážím si jej zejména proto, že ke svým klientům přistupuje nesmírně lidsky, komplexně, kdy neřeší pouze důsledek, ale především příčinu jejich neduhů. Snaží se jim ukázat „zdravější“ životní cestu, která čítá vyrovnaný jídelníček ušitý na míru, harmoničnost mezilidských vztahů, minimální míru stresu, léčivý pohyb, propojení duševní a tělesné roviny. Je otcem čtyř dětí, patronem mnoha projektů, pomocnou rukou významných českých sportovců. Pokud si s ním smluvíte schůzku, nikdy vám neotevře v bílém plášti, naopak, nejraději chodí ve sportovním. Jakmile zamkne dveře své ambulance, několika kilometrový zdravotní běh není totiž výjimkou.
Proč je krevní skupina 0 více méně masožravá a proč A preferuje spíše vegetariánský způsob života?
09.04.2018
Koláč potravin
Osobně typologii krevních skupin do hloubky nepoužívám. Za ta léta, co zde lidstvo je, se již tolikrát přizpůsobilo nejrůznějším podmínkám, že mi toto učení přijde jemně zastaralé. Nicméně jedno se mi během mé praxe osvědčuje. Z 90 % určitě. Jedná se o konzumaci mléka, lepku, ale hlavně masa, které například krevní skupina 0 vyžaduje, pokud tedy rozumně nenahradí bílkovinou rostlinného původu, jako jsou luštěniny. Krevní skupina A nemá problém udržet vegetariánskou linii, krevní skupina B patří mezi milovníky ryb, netráví však dobře přemíru lepku. Nejsnáze pak tráví krevní skupina AB, která je krevní skupinou nejmladší, zároveň i nejvzácnější.
Vejce jako kompletní potravina
02.04.2018
Vejce

Vejce platí za oblíbený pokrm českého národa. Rádi je snídáme, používáme je při pečení, do polévek, mnozí z nich chystáme pomazánky, majonézu, rolády. Oblíbená jsou také proto, že fungují jako výtečné pojivo. Jejich vzezření je veselé, proto se jimi často dekoruje. Chystáme je naměkko, natvrdo, na hniličku, mnozí je konzumujeme denně. Co o nich však ve své podstatě víme? Dnes bych vám tedy ráda představila vejce, které vnímám jako jednu z nejkompletnějších živočišných potravin.

Cesta k přiměřenému užívání sladkého
26.03.2018
Sladkosti
Sladká chuť je tělu vlastní, vždyť se jedná o vůbec první chuť, kterou v životě okusíme. Sladká chuť nás harmonizuje, celkově zklidňuje, pokud jí užíváme v rozumném množství, pomáhá utvářet tkáně, poskytuje energii a sílu, posiluje orgány, podporuje růst a kvalitu vlasů, kůže, kostí. Napomáhá tvorbě mateřského mléka, přináší potěšení a rovnováhu.
Medvědí česnek již opět klepe na dveře
19.03.2018
Medvědí česnek

A je to opět tady, sezóna medvědího česneku již každým dnem začne, abychom si jej nasbírali do syta a do zásoby. Vím, že je tato, dá se říci, jedna z prvních jarních bylin u čtenářů nevídaně v kurzu. Články věnované medvědímu česneku totiž patří k nejčtenějším. A není divu, vždyť po dlouhé zimě, s minimem slunečního jasu a minimem čerstvého, jsme mnozí až na dřeň kosti vyprahlí a unavení.

Počet článků: 235   1 2 3 4 5 ... 47Minerální látky - jejich zdroje a význam pro organismus
Perila křovitá (Perilla frutescens)
Lysin – životně důležitá aminokyselina
Proč je krevní skupina 0 více méně masožravá a proč A preferuje spíše vegetariánský způsob života?
Tipy, jak ulevit slinivce
Priessnitzův obklad
Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
Co pomáhá na vyčerpanost a jak pomoci sám sobě při chronické nemoci – 2. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou

49,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS