Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Jak povzbudit imunitu dětí
13.11.2017
Imunita dětí

Dnešním článkem bych vám ráda nabídla několik tipů, kterými lze upevnit imunitu dětí. Samozřejmě, faktorů, které ovlivňují obranyschopnost nejmenších, existuje nespočet, ať už se jedná o genetiku, stavy po očkování, disharmonické rodinné prostředí, užívání léků, dostatek fyzického ale také psychického odpočinku, v prvé řadě však také o stravu. Mnohé maminky jí stále přikládají minimální význam. Strava je něco, co má zasytit a je již jedno, co to bude. Přitom je rozdíl, zda dítku k obědu uchystám jahelný knedlík se zeleninovou omáčkou a kouskem dušeného masa, oproti smaženému sýru a hranolkům.

Granátové jablko, ovoce výtečných vlastností
06.11.2017
Granátové jablko

K nákupu granátového jablka mne přivedl náš roční syn, kterému se v obchodě tuze líbilo, ale také Jonny Bowden, americký nutricionista, který o něm velmi hezky píše v knize 150 nejzdravějších potravin na světě. Jsem sice zastáncem regionálních potravin, pokud možno z organicky pěstovaných zdrojů, nicméně jedná-li se o vitamínový „zázrak“ nabitý zdravím, proč neučinit malou výjimku. Navíc, když v průběhu dlouhé zimy bude třeba vitamíny rozumně doplnit.

Jsou bezlepkové potraviny skutečně zdravé?
30.10.2017
Bez lepku

Nedávno proběhl internetem článek, který si vzal na paškál „mléčný“ nápoj značky Zajíc, který doslova roznesl na kopytech. Je třeba říci, že právem, neboť tento výrobek, jenž je rostlinnou alternativou kravského mléka, obsahuje řadu ingrediencí, které si se zdravou výživou příliš nezadají. Zmiňme například glukózový sirup, rychle zdvihající hladinu krevního cukru, případně kaseinát sodný, mléčnou bílkovinu, která, by se mohla zdáti v pořádku, ne však jako součást rostlinné náhražky mléka. Tváří-li se nápoj, jako rostlinný, zaujme především vegany a ty, kteří kasein z nějakého důvodu nemohou. A právě u těch, byť i minimální množství kaseinu, může spustit alergickou reakci.

Jak si uchystat pravou žaludovku
23.10.2017
Žaludy

Naši předkové využívali přírodních darů v mnohem větší míře nežli my dnes. Každé roční období vybízelo ke sběru, ať už bylin, plodů, případně hub, což mi nedovolí opomenout poznámku, že těch je letos skutečně požehnaně : -)

Borůvková zahrada Racková, jeden velký splněný sen, rakytník a borůvky
09.10.2017
Borůvka

Před pár lety jsem se seznámila s panem Ludvíkem Lýznerem, který nedaleko Zlína, v Rackové, buduje borůvkovou zahradu. A kdyby jenom to, společně s borůvkami zde poroste rakytník. Před nedávnem mi jej poštou poslal celou bedýnku. Jen tak, abych měla radost. Stačilo pouze obrat a zamrazit. Těším se, až v průběhu zimy rakytníkem ozdobím dorty, chia pudinky, přidám jej do koktejlů.

Počet článků: 214   1 2 3 4 5 ... 43Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Nízký krevní tlak
Hroznové víno – zásobárna přírodních látek
Očista tlustého střeva pomocí přírodních látek
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou

319,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS