Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Jak se stravovat při Crohnově chorobě
24.04.2017
Zeleninové šťávy
Crohnova choroba patří na seznam chronických autoimunitních střevních onemocnění, projevujících se zánětlivými reakcemi tenkého střeva, méně často střeva tlustého, výjimečně pak zasahující jícen a ústní dutinu. Spouštěcí reakcí může být cokoli, od nevhodně seskládané stravy přes alergeny, které dlouhou dobu nerespektujeme, většinou lepek či laktóza, stres, alkohol, kouření, časté užívání antibiotik, které narušují střevní mikroflóru, dlouhodobé vyčerpání, které nezná konce. Mezi hlavní projevy Crohnovy choroby patří vleklý, dlouhotrvající průjem, přítomnost krve ve stolici, nadýmání, bolest břicha, může se objevit také zvracení, zvýšená teplota, kožní vyrážka. Pokud není nemoc léčena, pacient chřadne, ztrácí na váze, trpí výrazným nedostatkem minerálních látek, k tomu se přidává chronická únava a celková vyčerpanost. Podobnými příznaky se projevuje také ulcerózní kolitida, která však napadá „pouze“ tlusté střevo, to tenké bývá ušetřeno.
Tradiční velikonoční pokrmy, zvyky a tradice
17.04.2017
Jaro

Na Boží hod Velikonoční vzala babička k svěcení s sebou do kostela mazanec, víno a vejce. Když to pak domů přinesla, rozkrájelo se svěcené, každý z domácích dostal po kousku a trochu vína. Drůbež a dobytek dostaly zase od obojího jako na Vánoce, aby prý byly domu příchylné a hojný užitek dávaly, povídala babička. (Božena Němcová, Babička)

Datle, energetická svačinka sbalená na cesty
10.04.2017
Datle

Nejsme-li přímo zastánci RAW stravování, datlím se povětšinou vyhneme, jakožto něčemu příliš sladkému, co nestojí za řeč. Dnes bych vám však tento hodnotný zdroj energie, který můžeme upotřebit před větším fyzickým výdejem či jako zajímavou součást nejrůznějších dezertů, představila blíže.

Kde všude je přítomný rutin
03.04.2017
Routa vonná

O rutinu jste již určitě slyšeli, neboť bývá spojován s problematikou křečových žil, hemeroidů, zvýšenou křehkostí krevních vlásečnic, krvácením z dásní či nosu. Tento významný flavonoid zajišťuje elasticitu cévní stěny, chrání před její lomivostí, díky čemuž pak eliminuje možnost ukládání LDL cholesterolu a vytváření tzv. aterosklerotických pásů. Tam, kde je cévní stěna pevná a zdravá, se cholesterol pouze protáhne. Tohle třeba mít na paměti, narušené cévy jsou ideálním cílem k ukládání LDL cholesterolu. Rutin ovlivňuje rovněž krev, kterou udržuje ve správné konzistenci, přesněji ji ředí, dále usnadňuje její cirkulaci, což ocení zejména mozek a srdce. Rutin napomáhá vstřebávání a lepší využitelnosti vitamínu C.

Je rýže skutečně „dietní“ potravinou?
27.03.2017
Rýže

Co vlastně znamená pojem dietní? Ve své podstatě se jedná o léčebný styl stravování, kdy dietní, nerovná se nutně redukční. Existuje celá řada léčebných diet, které jsou „ušity“ nemocnému na míru. Zde zmíním například šetřící dietu při zánětech střeva, během které eliminujeme hrubou vlákninu a vylučujeme vše, co by mohlo přispět k podráždění střev. Jídelníček pak skládáme tak, abychom zachovali přijatelný energetický příjem, u pacientů v malnutrici není totiž žádoucí, aby nám dále ubývali na váze. Zde tedy dietní znamená léčebný. Mnohým z nás se však toto slovo pojí s redukcí váhy, kdy si pak s radostí v restauracích objednáváme rýži, jakožto výrazně dietní potravinu, po které docílíme stabilnější váhy. Kde je však pravda? Ano, bílou rýži řadíme na seznam dietních potravin, neboť je šetřivá k zažívacímu traktu, určitě se však nejedná o redukční potravinu.

Počet článků: 189   1 2 3 4 5 ... 38Přírodní prostředky proti migréně
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad
Nízký krevní tlak
Chceme zdraví a hezkou postavu, ale chováme se tak? 6 tipů, jak to změnit
Začněte s detoxikací: právě teď!
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS