Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

První dětské příkrmy
25.09.2017
Strava dětí
První dětské příkrmy se mohou stát nevídanou legrací, úsměvným zážitkem, ale také starostmi, to když děťátko pobolívá bříško, netráví tak, jak by bylo žádoucí, případně strava není uzpůsobena přímo dítku na míru. První půl rok života je zpravidla jedinou potravou mateřské, eventuelně umělé mléko. Sama jsem velkým zastáncem kojení, nicméně i zde je třeba mít na paměti, že dítě je během kojení vyživováno tím, čím se stravuje matka. Mateřské mléko je pokrmem na míru, pouze však za předpokladu, že matka zásobuje tělo odpovídajícími živinami.
Pšeničné klíčky, vitamíny a minerály nabitá potravina
18.09.2017
Pšeničné klíčky

Existuje nespočet potravin, kterými si lze doslova vylepšit jídelníček, a ačkoli jsou tyto potraviny titěrné, ukrývají zajímavé množství mnohdy i deficitních látek. Na seznam takovýchto nutričních pokladů lze zařadit lahůdkové droždí, byliny, zelené natě, semínka, ořechy, melasu, ale také klíčky, ať už ty pšeničné či žitné, případně jakékoli jiné, pokud jsme zvyklí věnovat se nakličování.

Strava v Moravských Kopanicích
04.09.2017
Hříbek

V minulém článku jsme si představili Žítkovou, svérázný kraj Moravských Kopanic, tzv. bohyní, bylin, kterým se po dlouhá staletí přikládala magická moc, kraj, který tiší výhledem do hlubokých údolí, místo tak trochu samo pro sebe. Dnes bych ráda volně navázala a přiblížila vám, jak se zde po dlouhá staletí lidé stravovali.

Divukrásná Žítková, dnes a před léty
28.08.2017
Žítková
K sepsání dnešního článku jsem si vybrala zážitky z kraje, jenž byl ještě do nedávna téměř prost turismu. Nicméně, po vydání dvou knih pod stejným názvem Žítkovské bohyně se i zde otevřela vrátka, aby lidé se zvědavostí jim vlastní proudili a poznávali, co je snad typické pouze pro tento kus země. Jedná se o oblast Moravských Kopanic, do kterých řadíme Vápenice, Výškovec, Lopeník, Starý Hrozenkov, ale také Žítkovou.
Antokyany, přírodní léčivo v té nejčistší podobě
21.08.2017
Lesní plody

Antokyany rozumíme pigmentové molekuly, ve vodě rozpustná barviva, která dodávají rostlinným pletivům širokou škálu barev. Tak například kyanidin je červený, delfinidin modrý, malvidin fialový, pelargonidín oranžový, peonidín červenohnědý. Barva se mění v závislosti na pH. Kyselé roztoky antokyanů bývají červené, neutrální fialové a zásadité modré. Za to, že je mák červený, pomněnka modrá, borůvky fialové, vděčíme právě antokyanům. Anthokyany se nejvíce vyskytují v okvětních lístcích květin. Pokud chybí, mají květy bílou barvu.

Počet článků: 208   1 2 3 4 5 ... 42Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS