Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Jak po ránu snížit vysokou hladinu krevního cukru
16.01.2017
Cukrovka

K tomu, co si dnes přečtete, mě přivedl diabetes I. typu, se kterým v únoru oslavíme sedm let. Zatím to byla léta šťastná, neboť, diabetes nevnímám jako chorobu, nýbrž změnu životního stylu. A pokud tento neduh dokážeme respektovat, máme energii hledat a zkoušet, ač se to nezdá, může nás opravdu hodně posunout. Dnes se však omlouvám diabetikům I. typu, tento článek bych ráda věnovala typu číslo II. Protože tito lidé se velmi často pohybují v kolonkách nadváhy či obezity, špatně manipulují s inzulínem, aplikují velmi vysoké dávky, což je ještě více udolává v tomto neutěšeném stavu. Ne každý si totiž všiml, že čím více inzulínu, tím více také přibýváme na váze…

Uzeniny a kontroverzní E250
09.01.2017
Potraviny
Rádi začínáte den ve společnosti bílého pečiva bohatě obloženého šunkou či salámem, případně lákavě vyhlížejícími nožkami, byť i dietních, párků? Klobásy, slanina a další libozvučné uzeniny, na které uši mnohých stále ještě slyší. Dnešním článkem bych velmi ráda upozornila na to, co je často ukryto pod „lákavě“ vyhlížejícím střívkem, obalem, krabičkou či umělou hmotou. Protože masné výrobky, jak je znaly ještě naše babičky, za tu hezkou řádku let podstatně změnily nejenom chuť, ale také složení.
Nechť je rok 2017 plný zdraví
02.01.2017
Nový rok

Zdraví… Prý máme vše, jsme-li zdraví, neboť od zdraví se všechno odvíjí. Můžeme tvořit a rozběhnout se, energií pokrýt nejenom práci, taktéž i volný čas, na který nám mnohdy však nezbývá již sil. Proč tomu tak je? Důvodů může být hnedle několik, příliš se přepínáme, nedostatečně odpočíváme, náš spánkový režim je velmi nepravidelný, během dne náš obtěžuje stres, práce, pro kterou nejsme zrovna předurčeni, strava, která místo, aby dávala, energii bere. Někdy postačí jedna proměnná, aby se jemný mechanismus zdraví narušil, pokud se pak ony hodnoty sčítají, ocitáme se v bludném kruhu, ze kterého se těžko dostáváme ven. A přitom, mnohdy stačí tak málo…

Jak mezi svátky vyladit trávení
26.12.2016
Žena s jablkem

Vánoce, to nejsou jen cukrovinky, ale častokrát těžký bramborový salát, smažený kapr, lahev vína, v některých rodinách pak hrachová polévka (skvělá volba, nicméně ne před smaženým kaprem a salátem), vánočka či sladká štola k snídani, výjimečné laskominy, které si dopřáváme s nastávajícím koncem roku. Štědrým dnem to však nekončí, salát dojídáme ještě na Štěpána, a pokud jsme tak učinili již na Boží hod, je možné, že si během druhého svátku vánočního pochutnáme na pernaté drůbeži, přesně tak, jak velí tradice. Zvolíme-li husu, zcela jistě ji doprovodí zelí a bramborový knedlík. To vše je samozřejmě v pořádku, neboť vánoční svátky vybízejí k hojnosti, radosti a prostřenému stolu, ke kterému usedáme s našimi bližními. Sdílíme, a to nejen společný čas, taktéž i sváteční krmi, která je leckde ukázková.

Vánoční stůl našich dětí
19.12.2016
Dítě s hvězdou

Maminky si mnohdy lámou hlavu tím, jak ozvláštnit vánoční stůl dětem starším jednoho roku, neboť jim chtějí dopřát a rozzářit tak ještě více onu vánoční atmosféru, která se překlene až k samotnému večeru, jakožto třešince na dortu. Od 12 měsíců již do jídelníčku smíme zařazovat „téměř vše,“ pozor si však stále dáváme na sůl a větší množství bílkoviny. Ačkoliv si děti mohou nyní pochutnávat na nepřeberném množství pokrmů, pamatujme na to, že tak, jak je v brzkém věku naučíme, se budou přibližně stravovat po celý svůj život. Vtiskněme jim tedy do mysli co nejpřijatelnější stopu.

Počet článků: 175   1 2 3 4 5 ... 35Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou

220,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS