Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ

Co ještě můžeš v životě udělat
17.02.2016
Modlitba

V předvánoční době i jindy běhá internetem mnoho příloh s polopravdami o filozofii života a o víře. Skutečná pravda a předpis pro život jsou ovšem obsaženy v Bibli. Držíme-li se jí, praktikujeme pravidla, která nám předpisuje náš Stvořitel a skutečný Rodič na věky věků.

Ranní pitný režim
02.08.2015
Pitný režim Pitný režim, vyprazdňování se a čištění těla poránu - to je dobrá letní tématika k debatě o zlepšení osobního stavu zdraví, dokonce o prevenci onemocnění...
Kdo je největším hrdinou
15.07.2015
Horolezec

Sledovala jsem v televizi 6. března ´15 dobrodružný film o mladíkovi, který se vydal na víkend sám do hor, aby užíval sportovního zážitku horské turistiky a horolezectví. A stalo se, když slézal do skalní štěrbiny, že se svrchu uvolnil balvan, horolezec pod ním padal a kámen s ním, až se kámen dostal do užšího místa a přirazil ruku horolezce pevně ke skále. Příběh natočený podle skutečné události, jež se stala myslím v roce 2010, popisuje jednotlivé dny, jak mladík natáčel své výpovědi, pozdravy rodičům, kterým před odjezdem ani nezvedl telefon, když maminka volala, tolik si byl sebou jistý, že žádná starost o něj není potřeba… Za dva dny si vybavil mnoho zážitků z dětství, i lásku, kterou dost neopětoval…, a jeho postoj se radikálně změnil.

Meruňky
04.07.2015
Meruňky Tato kulturní ovocná dřevina byla známa už r. 2000 př.n.l. v Číně, kolem r. 800 v západní Evropě a ve středoevropských státech až ve 14. století. Všechny v ČR pěstované odrůdy vznikly z meruňky obecné. Skutečnost, že se obyvatelé pohoří Karákoram v Pákistánu dožívají průměrně o deset let více než Středoevropané, bývá vysvětlována právě vysokou spotřebou meruněk.
Chraň si oči, chraň si uši
14.04.2015
Maminka s dcerou

Vzpomínáte, když byly vaše děti malé, a cestou s maminkou do obchodu na nákup denních rodinných potřeb chtěly všechno lákavé, co se nabízelo za výlohami obchodů? A vy jste je museli odtahovat od hraček, od lízátek a jiných laskomin, protože neznaly skutečné potřeby těla a také neměly vůbec představu o krátkodobých a dlouhodobých výchovných cílech svých rodičů, ke kterým je potřebují dovést. Jejich lidská přirozenost nebyla ještě tvarována, jejich vlastnosti potřebné k životu „dospěláka“ teprve čekaly, až jim vaše rodičovské vedení „pomůže na svět“. A ne vždy byly ochotny poslouchat, co jim doporučíte. Museli jste dlouze vysvětlovat a někdy jen rychle přikázat, co musí splnit. Ne, výchova dětí není jednoduchá a je to dlohodobý proces. To ale ještě neznamená se mu v životě vyhýbat. Vím, třeba budoucí otec rodiny musí napřed sám dostatečně vyzrát, než se natolik vzchopí, aby „na plecích“ unesl břímě založené rodiny se vším zaopatřením, protože právě jemu tento úkol náleží v největší míře. A sám se musel třeba také dlouho potýkat s volbou, co je správné, „na co se bude dívat a koho poslouchat“.

Počet článků: 55   1 2 3 4 5 ... 11Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS