Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: MUDr. Josef Jonáš

Od babských receptur po informační medicínu
05.11.2014
Zima
S nastupující zimou bývá lidstvo od nepaměti sužováno záněty dýchacích cest nejrůznějšího původu. Nejčastěji se na nich podílí pneumovirus, běžný infekční dobyvatel našich dýchacích cest. Mohou to být však i chřipkové viry a některé další z druhů virů. Složitější situace nastane, když na virový zánět nasedne bakteriální nebo chlamydiová infekce. Vznikají pak záněty průdušek, průdušnice, hrtanu a v nejhorším případě i záněty plic. Rovněž rýmy a záněty vedlejších dutin nosních nejsou výjimkou. Na vině těchto nemocí se podílí především změna počasí, nastupující chladna a vlhka. V poslední době k tomu přistupuje i smog, který v inverzních situacích znečisťuje hlavně průmyslové oblasti, a tím i dýchací cesty tamějších obyvatel.
Kde se bere syndrom chronického vyčerpání
16.01.2014
Unavená žena
Civilizovaný svět obchází hrozba syndromu chronického vyčerpání. Je normální, že v České republice tento problém nenabývá hrozných rozměrů a myslím, že je to proto, že přece jen naše vypětí v práci, bezhlavý tlak na výkonnost lidských zdrojů není tak velký, jak vídám v západních zemích, především ve Spojených státech. Přesto můžeme očekávat, že se nám tento problém nevyhne, jako se nám nevyhnul problém se syndromem chronické únavy, který se rovněž rozšířil z USA jako blesk v 90. letech minulého století.
Pohádka o tom, kde se berou nemoci
04.10.2013
Pohádka o tom, kde se berou nemoci

To, co vám chci vyprávět, je pohádkou, neskutečným příběhem, ve kterém vystupují zlí a dobří a jenž může, ale také nemusí skončit dobře. V průběhu tohoto příběhu jde o to vylíčit model, který nám objasní, jak vlastně vzniká nemoc, jak vzniká zdravotní problém.

Astma a alergie
29.04.2013
Alergie
Sdělovací prostředky velmi často přejímají názory řady lékařů o léčitelnosti, či spíše nevyléčitelnosti, některých zdravotních problémů. Tak jsme se v tisku 25. října mohli dočíst, že syn známé osobnosti trpí nevyléčitelným astmatem a alergií. Následovala poznámka o tom, že astma a alergie jsou vždy nevyléčitelné a tak je třeba se na ně dívat. Samozřejmě že takzvaná nevyléčitelnost těchto nemocí vede k tomu, že dotyčný člověk musí mnoho let, někdy i po celý život, užívat léky, které mu umožňují žít symptomaticky, bez velkých potíží. To je velmi výhodná situace zvláště pro farmaceutické firmy.
Detoxikace a životní prostředí
25.03.2013

Všeobecně mezi lidem panuje přesvědčení, že ve městech je nepříznivé přírodní prostředí, prach, stres, množství lidí, eventuálně různé průmyslové exhaláty, smog, atd. Naproti tomu na vesnici či v lese je příznivé prostředí pro život, čistěji, zdravější způsob života i vztahy jsou lidštější a pozitivnější. Již před několika desítkami let, když jsem se pohyboval v lese a přírodě, jsem se seznámil s celou řadou hajných. Přátelil jsem se s nimi po dobu několika let a udivilo mě, jak byli nemocní, jaké měli zdravotní problémy a především, jak brzo umírali. Obvykle se těžko dožívali šedesáti let. Jen někteří zemřeli krátce po šedesátce. Teprve detoxikace mně umožnila se na celou věc podívat poněkud jinak.
Počet článků: 7   1 2Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS