Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: MUDr. Tomáš Lebenhart

VIDEO: Mudr. Tomáš Lebenhart hovoří o očkování
16.01.2014

Očkování ano či ne? Na tuto otázku odpovídá lékař Tomáš Lebenhart.

Očkování, které je v naší zemi již od 50. let minulého století velmi rozsáhlé, je poslední desetiletí předmětem sporů. Zatímco oficiální lékařská lobby ústy ministerstva zdravotnictví a hygieniků toto silně prosazuje a vychvaluje jeho pozitivní dopad na zdraví populace, mnozí samostatně uvažující lékaři i laici toto nadšení nesdílejí a zdůrazňují jeho negativní dopad. Týká se to celého západního světa, nejen naší země.

Bez pláště – Mumbai
17.12.2013
Bez pláště Nadešla poslední noc na Srí Lance před návratem domů. Přes obětavou snahu ayurvédských lékařů a masérů i kuchařů jsem byl kriticky zesláblý a shodil jsem přes deset kilo. Posledních několik těžkých nocí jsem si nevzal stilnox, abych měl pár tablet na dlouhou cestu. Mé náramkové hodinky na nočním stolku ztratily svou energii – stejně jako já – a pohyb vteřinové ručičky ustal. Nevěděl jsem, kolik je hodin. Stejně jsem neusnul, a tak v hluboké depresi a strachu jsem očekával zvonění telefonu z recepce. Bylo půl čtvrté ráno, když zazvonil. Ve čtyři odjíždělo auto na letiště. Ještě než se ozval telefon, upadl jsem do mrákotného stavu. Ocitl jsem se v temném sklepě společně s velkou černou pumou. Ležela na parapetu před zamřížovaným oknem. Pochopil jsem, že z této ponuré místnosti není úniku. Šelma na mě klidně upírala jantarové, žhnoucí oči. Telepaticky mi sdělovala, že mi neublíží, že o mě nemá zájem. Dokud ovšem nedostane hlad…
Chřipka a antibiotika
12.10.2013
Chřipka a antibiotika Milí přátelé, jistě byste rádi vy i vaši blízcí zůstali zdraví také v chřipkovém období. Jenže pozor – informace z oficiálních (tedy farmaceutických) zdrojů jsou nedostatečné, a hlavně chybné. Propagovaná očkování oslabují imunitní systém a před chřipkou nikoho spolehlivě neochrání. Naopak.
Jak zvládat běžné infekční nemoci
14.10.2012
Jak zvládat běžné infekční nemoci Milí čtenáři, uvedu zde účinnou léčbu sezónních infekcí a to bez škodlivé chemie. Za prvé si uvědomte, že chemické léky (tzv. antipyretika), které srážejí zvýšenou teplotu, vám uzdravení nijak nepřiblíží, ba naopak mohou pouze zkomplikovat a prodloužit průběh nemoci. Horečka je totiž jedním z přirozených prostředků naší imunity. Při zvýšené tělesné teplotě probíhají imunitní děje rychleji a efektivněji. Navíc, tak oblíbený paracetamol (zvaný též pseudoefedrin) je jedovatý a zatěžuje detoxikační orgány (játra, ledviny) a může poškodit bílé krvinky. Jeho použití je naprosto nevhodné! Jde o léky jako Paralen, Panadol, Modafen, atd. Další velmi oblíbený lék používaný běžně při teplotě a to i u kojenců (!!) je ibuprofen (Nurofen, Brufen, ..).
Alergie? Jiný pohled
17.05.2012

Celostní medicína vidí lidský život a všechny nemoci jako harmonický, zákonitě provázaný komplex psychiky a jednotlivých tkání na pozadí vrozených (karmických) sklonů. Také moderní klasická medicína již několik desetiletí uznává propojenost psychiky a tělesných chorob – tzv. psychosomatická onemocnění. Existuje i zkratka PNEI, což značí psycho-neuro-endokrino-imunitní osu.
Počet článků: 11   1 2 3Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS