Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: S. L. Baker

Vitamín D - vyšší příjem pravděpodobně snižuje riziko rakoviny, roztroušené sklerózy a cukrovky na polovinu
30.08.2011
Dle výsledků výzkumu, které byly nedávno publikovány v časopise Anticancer Research (Výzkum proti rakovině), vědci z University of California (UC) San Diego School of Medicine a Creighton University School of Medicine v Omaze zjistili, že většina lidí potřebuje mnohem vyšší příjem vitamínu D.
Vlašské ořechy působí proti rakovině prostaty
29.04.2011
http://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xvlassky_orech112.jpg Vlašské ořechy patří mezi bohaté rostlinné zdroje mastných kyselin omega-3, které je kromě toho možné nalézt v rybách z chladných vod, jako je losos. O těchto mastných kyselinách je známo, že snižují riziko zdravotních problémů, počínaje depresí a konče srdečními chorobami. Vlašské ořechy kromě toho obsahují mnoho gamma tocopherolu (forma vitamínu E), a také další užitečné přírodní látky jako jsou polyfenoly a antioxidanty. Nyní se poprvé stalo, že vědci doložili, že tyto výživné ořechy mají schopnost zmenšovat velikost a rychlost růstu rakoviny prostaty.
Koření je užitečné - potlačuje množení bakterií v jídle
24.09.2010
Když se mluví o nemoci z nakaženého jídla, obvykle se tím myslí nemoc způsobená bakteriemi, kterými bylo jídlo kontaminováno. Někteří lidé s potížemi vyvolanými jídlem mohou mít pouze komplikace s trávením. Bývá ale i daleko větší množství případů, kdy vznikají vážné zdravotní problémy a dokonce i úmrtí - zvláště u malých dětí a starých nebo už dříve nemocných lidí.
Rakovina tlustého střeva a preventivní účinek antioxidantů a omega-3 mastných kyselin
14.09.2010
Když se naposled shromáždili vědci u příležitosti konference o výzkumu v prevenci rakoviny, konané pod záštitou the American Association for Cancer Research (AACR), vyslechli si informace o průlomovém důkazu z oblasti prevence rakoviny tlustého střeva. Nové údaje s tím spojené se ovšem netýkaly léků ani operací. Namísto toho se ukázalo, že dvě na sobě nezávislé výzkumné skupiny došly k závěrům, že přírodní substance mohou ochránit před často smrtelnými zhoubnými nádory tlustého střeva.
Cukrovka 2. typu – jak pomáhá strava ve středomořském stylu
01.02.2010
Opět se ukázalo, že zastánci přírodní léčby měli pravdu. V jednom z nejrozsáhlejších náhodných průzkumů tohoto druhu vědci v Evropě porovnávali typickou nízkotučnou stravu předepisovanou běžnými lékaři při diabetu 2. typu se stravou ve středomořském stylu (Mediterranean style – dále jako MED). Ta bývá bohatá na „dobré“ tuky typu omega-3 nebo olivový olej, zeleninu a celozrnné složky. Výsledek ukázal, že strava MED významně zlepšuje zdravotní stav diabetiků a dokonce i může eliminovat u mnoha lidí nutnost užívání léků regulujících cukr v krvi.
Počet článků: 8   1 2Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS