Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: RNDr. Jana Šmýdová

Pomoc bílkovin při hubnutí
15.08.2008
Vztah mezi bílkovinami (proteiny) a hubnutím je mnohem těsnější, než se na první pohled zdá. V jídelníčku člověka, který chce hubnout, by měly bílkoviny zvýšit svůj podíl. U žen – vzhledem k tomu, jak se většina z nich v ČR stravuje – dokonce na dvojnásobek! Myslím tím ovšem proteiny kvalitní – nikoliv uzeniny, prorostlá masa, záplavu vajec a tavených sýrů. Paradoxně platí: kdo chce zhubnout, nesmí se v jídle odbývat! V současné době ženy v ČR konzumují přibližně 14 % bílkovin z celkového energetického příjmu, muži zpravidla o něco více (uvádím výsledky vlastních rozborů). Část z těchto bílkovin je však buď nevhodná (uzeniny), nebo – pro hubnutí – nevhodně upravená (oblíbená česká úprava masa je smažení v trojobalu).
Hubnutí a konzumace tuků
10.07.2008
Hubnutí Pokud chcete hubnout, je třeba si v jídelníčku všimnout, jaké zde máte zastoupení tuků. Ty se zde mohou vyskytovat jako volné (tuky k potírání pečiva, tukové náplně dortů) nebo skryté (tučná masa). Zvlášť stojí za pozornost tuk skrytý v mléčných výrobcích, které jsou obecně prezentovány jako zdravé. Procento tuku v tavených i tvrdých sýrech, případně jogurtech (hlavně smetanových) může být značné! Právě tak může i libové maso přijat velké množství tuku nevhodnou úpravou - dlouhým smažením, smažením v trojobalu, pečením s velkým množstvím oleje či másla.
Mentální anorexie - příznaky
09.04.2008

Mentální anorexie je úmyslné odmítání potravy, které může mít řadu příčin (více se můžete dočít v článku Anorexie - příčiny). Mnohé mámy netuší, že právě jejich dítě je postiženo touto nemocí. Dcera jim však připadá nadměrně štíhlá a dosáhla v poslední době další váhové redukce. Přitom stále mluví o tom, že je obézní, a navíc se - zdánlivě nelogicky - pořád plete v kuchyni nebo vymýšlí nové recepty. V tom případě je na místě nenápadně zbystřit!

Anorexie - příčiny
03.04.2008

Pod pojmem „anorexie“ je v dnešní době míněna většinou mentální anorexie, tedy nemoc, kdy člověk vědomě odmítá potravu, tudíž provádí jakési sebehladovění, extrémní dietu. Mentální anorexie postihuje především dívky a mladé ženy, ale úplnou výjimkou nejsou ani chlapci a mladí muži. Snižují svůj kalorický příjem až k neuvěřitelně nízkým hodnotám - výsledkem mohou být např. 2 jablka denně.

Počet článků: 14   1 2 3Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

198,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS