Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Autor: RNDr. Jana Šmýdová

Vitamíny řady B a hubnutí
14.11.2008
Lidé, kteří chtějí zhubnout, jsou ochotni přistoupit na různé sebezničující diety, a nebo se trápit hladem. O čem ale většinou slyšet nechtějí, to jsou vitamíny řady B. Mají strach, že „se po nich přibírá“, a dokonce i někteří lékaři je v této domněnce utvrzují. Pak se tedy protloukají svojí redukční dietou s nedostatkem těchto vitamínů, poruchami trávení a dalšími nepříjemnostmi, na které se pojďme podívat blíže...
Obezita a stres
24.10.2008
V současné době je člověk stále více vystaven sociálnímu stresu  – někteří ho řeší nadměrnou konzumací zejména sladkostí, jiní naopak nejsou schopni sníst vůbec nic, jejich váha jde nezadržitelně dolů, stejně jako imunita a psychická stabilita. Pokud uvidíte obézního člověka, není tedy vůbec na místě usoudit, že jde o někoho, kdo se má neobyčejně dobře. Opak bývá pravdou – stres, nepohoda a nevyspání učinily své. Tělo má snahu „křivdy“ kaloricky kompenzovat.
Celulitida a masáže
07.10.2008
O celulitidě již bylo napsáno mnohé, a to také přímo na tomto serveru. Takže doplním jen několik dalších postřehů. Někteří odborníci považují celulitidu za novodobou civilizační nemoc, jiní však poukazují na to, že již středověké malby odhalují u dam „pomerančovou“ kůži. Tenkrát ovšem trocha (tedy větší trocha) podkožního tuku nebyla rozhodně na závadu, spíše naopak.
Mentální anorexie – trvalé následky
05.09.2008
Žel, mentální anorexie, tj. úmyslné odmítání potravy, není jen jakýmsi nevinným experimentem dospívajících dívek a mladých žen. Může zanechat trvalé následky pro celý další život. Odhady odborníků říkají, že 10% postižených dokonce nelze zachránit a případy končí smrtí. S údivem si asi kladete otázku, co je na léčbě mentální anorexie tak složitého? Stačí přece začít jíst, a vše je v pořádku? Prvním problémem je přesvědčit postiženého, aby začal jíst; v pokročilých případech, aby se nechal hospitalizovat. K úmrtím dochází tedy nejčastěji právě proto, že pacient nastoupil léčbu pozdě. Organismus prodělal nevratné změny. Jaké jsou varovné signály?
Hubnutí a chuť na sladké
27.08.2008
Hubnutí a chuť na sladké Chuť na sladkosti nejrůznějšího druhu je postrachem všech žen, které usilují o hubnutí. Dostavuje se někdy jako rostoucí nutkání sáhnout po zákusku nebo čokoládě, jindy jako učiněná smršť, která vášnivě vyplení všechny sladkosti, které jsou na dosah. Od tatranek až po chleba s medem... Chuť na sladkosti může mít několik příčin a svoji roli hraje i inzulín, glykemický index potravin a stres.
Počet článků: 14   1 2 3Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

314,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS