Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Autor: Timothy B. McCall, M.D.

Jóga jako lék - 6. díl (Jóga jako lék či návštěvy běžných kurzů?)
18.06.2012
Jóga jako lék
Jógová terapie není shodná s návštěvou běžného kurzu jógy. Je to skutečně tak: pokud trpíte vážným zdravotním problémem a přijdete do náhodně vybraného kurzu jógy, může se váš stav ještě zhoršit. Rozdílnosti, které panují mezi různými styly jógy nebo úrovněmi znalostí jógových učitelů jsou mnoha lidem neznámé. Také lékaři o tom nemívají přehled - a to může být opravdu problém.
Příručka pacienta 30 - Skrytý studijní program lékařských fakult
08.06.2012

(články tohoto seriálu popisují situaci ve zdravotnictví USA, ale většina názorů a postřehů autora odpovídá i situaci v ČR)
Hodně základních kamenů, ovlivňujících lékařovu filozofii praktikování lékařské péče je formováno na lékařské fakultě. Na počátku studií mívá většina studentů věk kolem 20 let. Bývají proto vnímaví, ale jejich názory a pohledy na svět nebývají ještě úplně zformované. Mnozí z nich jsou idealisté. Chtějí pomáhat lidem a sloužit společnosti. Jiní studenti si naopak volí kariéru v medicíně, protože chtějí vydělávat velké peníze.
Jóga jako lék - 5.díl (Co je to jóga?)
28.05.2012
Jóga jako lék
Jóga je něco jako systematická technologie ke zlepšení těla, pochopení mysli a osvobození duše. Jogíni bývají mnohem pružnější, energičtější, štíhlejší a mladistvější než lidé, kteří jógu nepraktikují. To, co se u nich odehrává navenek, je odrazem toho, co probíhá ve vnitřním systému těla. S pomocí těchto cvičení především posilujete a zklidňujete nervový systém. Podporujete také lepší prokrvování vnitřních orgánů a dopřáváte svým buňkám více kyslíku. Očišťujete se od mentálního chaosu, který dokáže ničit váš život, dokážete věci vidět jasněji. Kultivujete svoji psychiku způsobem, který vás činí šťastnějšími, méně úzkostlivými a zažíváte mír.
Příručka pacienta 29 - O propojení emocí se zdravím nebo nemocí
15.05.2012

Někteří lékaři zjevně pohlíží na lidi spíše jako na souhrny orgánů než na komplexní, myslící a cítící bytosti. Věnují jen malou péči tomu, aby vás poznávali jako osobnost, zajímali se, s čím si děláte starosti, jaká je situace ve vaší rodině, zda nemáte finanční potíže, či zda ve vašem životě nejsou nějaké další stresové faktory.
Příručka pacienta 28 - Vezměte svou léčbu do vlastních rukou
05.03.2012

Mezi praktickými lékaři bývají velké rozdíly - v jejich schopnostech, filozofii, i jak vedou záznamy - takže přijímat prostě jejich doporučení s důvěrou je někdy i riskantní záležitost. Konec konců jde o vaše tělo a vy jste ten, kdo pak bude muset žít s důsledky léčby.
Počet článků: 43   1 2 3 4 5 ... 9Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS