Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA

Banka emocí
17.01.2017
Matka a dítě
Častý modelový příklad, negativní… Otec, hlava rodiny, přichází domů z práce. Jeho malý syn sedí u počítače. Otec se ho zeptá: "Jak bylo ve škole? Syn se podívá na otce a vnímá, že otázka byla jen formální, z povinnosti otce projevit zájem o syna. Syn odpoví: Normálka… Hotovo, konec. Dialog skončil. Tato situace se opakuje často. Formální otázka, formální odpověď. A to i navzdory tomu, že situace ve škole se synem není v pořádku… Syn vnímá nezájem, a proto se utvrdí v tom, že ani nemá cenu se s problémem svěřit. A to s ním roste. Často situace dospěje do konfliktu, hádky, do útěku z rodiny atp."
Nesnášenlivost potravin
10.01.2017
Bolest břicha
Opět je tu téma, jež se často objevuje v dotazech naší poradny. Stesky mají asi tuto podobu: „Už nevím, co mám jíst, cokoliv sním, je mi zle“. „Mám často průjmy, zhorší se mi ekzém a myslím si, že je to po určitém jídle, ale nemohu vypozorovat, po kterém“. Pokusím se tedy pojmenovat některé společné znaky a souvislosti s tímto novodobým fenoménem.
Motivace jak přestat kouřit
03.01.2017
Cigareta

Z kuřácké kalkulačky: Na jednom serveru jsem použil kuřáckou kalkulačku, abych si udělal představu o tom, co znamená být kuřákem, a to nejen po stránce zdravotní, ale i ekonomické. Zadal jsem do kalkulačky vymyšlené informace, že kouřím 20 let, 40 cigaret denně...

Čokoládou na depresi?
27.12.2016
Čokoláda

Jistě se každý dostal do situace, kdy při stresu sáhne po sladkosti, po čokoládě, anebo po některém jídle, kde je škrob - pizza, chipsy… A to za tím účelem, aby si udělal na chvíli dobře, aby si uklidnil nervy. A může se stát, že se uklidníte.

Můj příběh s baobabem
20.12.2016
Baobab
Kdysi v dávných dobách socializmu jsem si našel dopisovacího kamaráda prostřednictvím organizace Penfriends from all over the World. A ten kamarád byl z Malawi. V časech železné opony bylo zajímavé dozvídat se informace o tom, jak se žije jinde ve světě. Jeho rodina byla hodně početná, podmínky skromné, práce nebyla, žádal o pomoc. V tehdejších podmínkách jsme mu posílali malé balíčky s ošacením a různé drobnosti. To ovšem vyvolalo mezinárodní konflikt a můj dopisovací přítel dostal od státní správy Malawi zákaz se mnou komunikovat, protože jsme byli, jakožto socialistický stát, jejich tzv. třídním nepřítelem. To byly divné pocity. Měl přítelkyni v sousedním státě, a tak jsme našli cestu komunikace přes ni. Musel jsem psát dopisy a posílat balíčky do sousední země a jeho přítelkyně mu je pak převezla přes hranice… Chtěl se mi nějak odměnit, a tak mi poslal semínka baobabu a s nimi pár receptů, co všechno se dá z jeho mouky připravit k jídlu, jak to dělá jeho maminka.
Počet článků: 533   1 2 3 4 5 ... 107Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS